33

Web Sitesi Olmadan Satış Ortaklığı Yapmak

Web sitesi olmadan satış ortaklığı yapmak artık mümkün!

Eğer satış ortaklığından para kazanmayı hedefliyorsanız bunun için web sitenizin olması şart değil. Tamamen etkili ürün tanıtımı ve iyi bir pazarlama taktiği ile herhangi bir web sitesine ihtiyaç duymaksızın etkili ve kabül görmüş yöntemleri kullanarak internetten para kazanabilirsiniz.

Satış Ortaklığından Para Kazanmak

Satış ortaklığı ile her yerden para kazanabilirsiniz!

İnternetten para kazanma yöntemi tam zamanlı çalışma sistemine göre daha kolay ve daha rahat olmasından dolayı özellikle son dönemlerde çok daha ilgi çekici bir iş olarak benimseniyor. İnternetten para kazanmak geleneksel işlere göre daha rahat demiştik bunun en büyük sebeplerinden biri de evden hatta oturduğunuz yerden işleyen bir süreç olmasından kaynaklanıyor.

Peki internetten en çok hangi yöntem daha fazla kazanç getirir diye soracak olursanız bence bu sorunun cevabı satış ortaklığı sistemidir.

Genelde satış ortaklığı denildiğinde insanlar hemen bu konuya soğuk bakıyorlar ve satış ortaklığının kesinlikle bir web sitesi üzerinden yapılacağını düşünüyorlar aslında bu durum tamamen yanlış bir inanış. Pekala satış ortaklığı yapmak ve bu yolla internetten para kazanmak için web sitenizin olmasına gerek yok. Bu inanışa sebep olan bilinçsiz pazarlamacılar ya da kendini pazarlamacı zanneden amatör girişimciler aslında web sitesi olmadan da satış ortaklığı ile internetten para kazanılacağını daha keşfedememişler ya da yanlış bilgi almışlardır.

Bu yazıda size aslında aslında web sitesi olmadan da satış ortaklığı ile nasıl para kazanılır?  bunun yolunu göstermeye çalışacağım.

Lafı fazla uzatmadam hemen giriş yapalım sizden ricam daha önce satış ortaklığı ile ilgili okuduğunuz, duyduğunuz, uyguladığınız ve başarısız olduğunuz tüm yöntemleri unutmak. Size elimden geldiği kadar en hızlı kazandıracak yöntemleri tanıtmaya çalışacağım ayrıca yazı içinde hangi kaynakların veya eğitim setlerinin işinize yarayabileceğinden de bahsederek size bazı kaynaklar önereceğim. Ama bunlara direk olarak sahip olmanız şart değil öncelikle daha önceden tecrübe edindiğiniz başarısız girişimlerinizi aklınızdan çıkartarak sadece size önereceğim yöntemleri uygularsanız gerçekten bu işten para kazanabilirsiniz.

Web sitesi olmadan satış ortaklığı yapmak

Satış ortaklığı sadece internetten para kazanma ürünleri satmak değildir

Satış ortaklı sadece internetten para kazanma kitapları ve eğitim setleri satmak değildir.

Büyük ihtimalle daha önceden internetten para kazanma kitapları ve eğitim setleri pazarlayarak bu tip ürünlere satış ortağı olmuş, sadece bir ya da 2 ürün satabilmiş, ya da hiç satamamış kendinizi bu işte başarısız olarak ilan etmiş biri olarak bu siteye geldiniz.

Önemli bu işlere girişen herkes genelde bu hataları yapıyor önemli olan aslında bu hataları bir çok kez yapıp pes etmemeniz.

Eğer siz de böyle biriyseniz demek ki gerçekten azimlisiniz ve hala bu işten para kazanmak istiyorsunuz önemli olan da bu zaten ilk kural;

İnternetten para kazanma işinde özellikle de satış ortaklığı sisteminde sabırlı ve azimli olmak. Gerisi biraz zamana ve sizin çalışma temponuza bağlı eğer temponuzu aynı seviyede tutar ve sabrederseniz internetten ve özeelikle de satış ortaklığından para kazanmama gibi bir durum olamaz.

Eğer hazırsanız satış ortaklığı sistemine başlamadan önce klasik bir tanım yaparak satış ortaklığının ne anlama geldiğini tanımlayalım.

Satış ortaklığı sistemi nedir

Sisteme üye ol, satış ortağı ol ve ürünü pazarla

Satış Ortaklığı Nedir? Ne İşe Yarar?

Satış ortaklığı başkasına ait herhangi bir şeyi internet üzerinden insanlara pazarlamak ve satmaktır. Bu terimin ingilizcesini de pek çok kez duymuş olmalısınız ingilizcesi ise Affiliate Marketing dir.

Başkalarının ürünlerini satmak dedik o halde bu şu demek oluyor hiç bir şekilde size ait bir ürün yok, kasa yok, eleman yok, stok yok, kargo yok, iade yok, şikayet yok, geri dönüş yok. Sadece tek var olan şey öyle ya da böyle satış yapmak ve bu satış sonucunda para kazanmak. İşte satış ortaklığı tam olarak bu işe yarar başkalarına ait herhangi bir ürünü (her kategoride) internet üzerinden insanlara satmaktır.

Bu satışı yapabilmeniz için size gerekli olan ürünleri de satış ortaklığı siteleri sağlamaktadır. Aslında onlar size herhangi bir şekilde ürün veya hizmet göndermezler yani elinizde hiç bir şekilde ürün olmayacaktır, satış ortaklığı siteleri sadece ürünleri satmak için size aracı olan bir işletmedir.

Satış OrtağıBunu şöyle düşünün elinizde sadece kataloğunun bulunduğu bir ürünü birisine başkasının üzerinden satmak gibi. Tek yapmanız gereken şey ürüne ait tanıtımı yapmak ve ürünü alması için ona katalogdan ürünü seçmesine yardımcı olma diğer bir deyişle de ürünü beğenen bir tüketiciye ürünün satıldığı dükkana kadar eşlik etmek evet yaptığımız işlem bu. Tek fark bunu internetten ve müşteriyi görmeden dijital ortamdan halletmek aslında durum bu kadar basit.

Satış ortaklığının ne olduğunu az çok açıklamaya çalıştık şimdi ise ürünleri nasıl bulacağımızı ve web sitesi olmadan nasıl satış ortaklığı yapacağımıza bir giriş yapalım.

İnternetten satış ortaklığı sistemi

Satış ortaklığı veren siteleri bulmak

Satış Ortaklığı Siteleri Bulmak

Satış ortaklığı siteleri bulmak aslında işin en kolay tarafı önemli olan ne satacağınıza karar vermek. Bugün Türkiye de faaliyet gösteren online alışveriş sitelerinin hemen hemen hepsi satış ortaklığı vermekte bunun sayısı çok fazla aslında önemli olan insanların en çok hangi ürüne yöneldiğini bulmak. Bu yazıda ürün seçimi ile ilgili çok iyi bir bölüm var önce onu okumanızı tavsiye ediyorum. Ürününüzü bulduktan sonra iş basit işin aslı web sitesi olmadan satış ortaklığı yapacağınız için tek bir ürüne ya da ürün grubuna yönelmenize gerek yok birden çok ürünü de ürün kategorisini de istediğiniz kadar pazarlayabilirsiniz. Örneğin ayakkabı satmak istiyorsunuz ve ayakkabıya satış ortaklığı veren bir site arıyorsunuz bunun için bir çok seçenek var gerek ayakkabı sitelerinin sayfa altlarında gerek se bazı satış ortaklığı sitelerinde bunu bulmanız son derece kolay.

Örneğin zizigo.com dan spor ayakkabıları satmak istiyorsunuz bunun için bu yazıdaki satış ortaklığı siteleri listesine bakın. Özellikle bu satış ortaklığı sitesinde (tıkla üye ol) zizigo yu ve daha bir çok alışveriş sitesini bulabilirsiniz.

Başka satış ortaklığı sitelerine ulaşmak için google u ve forumları kullanabilirsiniz. Kısa bir araştırma sonucunda onlarca satış ortaklığı sitesine ulaşmak mümkün üstelik yerli sitelere.

Satış ortağı ürünü tanımalı

Bir ürünü satmadan önce onun hakkında bilgi sahibi olmalısınız

Seçtiğiniz Ürünü Tanıyın

Bir ürünü pazarlamadan önce o ürün hakkında bir ön araştırma yapmak muhakkak gereklidir. Eğer bir ürün satmaya karar verdiyseniz o ürün veya ürün grubu hakkında en azından giriş seviyesi bir bilgiye sahip olmalısınız. Tabiki 2 saatlik bir araştırma sizi o ürün hakkında uzman yapmaz  fakat ürün hakkında size sorulan basit soruları da cevaplayabilecek kadar bilgi sahibi olmak gerekmektedir.

Web sitesi olmadan satış ortaklığı yapacaksam neden ürün hakkında bilgi sahibi olmalıyım?

Bu sorunun cevabını şu şekilde verebiliriz; evet web sitesi olmadan satış yapacaksınız fakat satışlar bilgisayarın karşısından ekranı izleyerek olmayacak bunun için de az çok bir çaba göstereceksiniz. Bazı yolları kullanacaksınız bunu ileride sizinle paylaşacağım fakat web sitesiz satış yapsanız bile yine de ürün hakkında bilgiye ihtiyacınız var. En azından ürün grubuna ait yeni trendleri, en pahalı ve en hesaplı modeli, en çok satılan modeli vs. bilecek kadar bir araştırma yapmak gerekiyor.

Ürünü satmayı planlarken bir yandan da ürün hakkında kendinizi geliştirin kadınlara mı, erkeklere mi, yaşlılara mı, gençlere mi, çocuklara mı kime hitap edeceğinizi bilmelisiniz bunun için de araştırma yapmak şart.

Ürüne Ait Satış Ortaklığı Linkini Almak

Ürününüzü seçtiniz, ortaklık sitesine üye oldunuz, ürün hakkında az çok bilgiye de sahipsiniz şimdi yapmanız gereken ürünün satış ortaklığı linkini edinmek.

Bunun için satış ortaklığı sitesine üyelik bilgilerinizle giriş yapın ben xticaretten (xticaret ile ilgili derinlemesine bilgi ve üyelik için burayı tıklayın) bir ürünü seçip o ürüne ait bir satış ortaklığı linki alacağım. Bunun için önce xticaretten bir ürün alışveriş sitesi buluyorum. Bunun için xticaret.com daki ürün gruplarından alışveriş kategorisini seçiyorum.

alisveris-satis-ortakligi

Xticaret ürün kategirisi listeleme

Listelenen siteler içindn bir marka seçiyorum bu tamamen örnek olarak bir seçimdir bunu seçmek zorunda değilsiniz. Seçtiğim marka defacto. Satış başına %8 veriyor fena değil 100 TL lik satışa 8 TL veriyor hemen defacto.com a gidip bir ürün seçelim.

defacto-satis-ortakligi

Evet yanlış duymadınız hemen defacto ya gidiyoruz ve ürünü defacto sitesinden seçiyoruz sonra ortaklık linkimizi üreteceğiz.

ceket

Bed test amaçlı bir ceket seçtim tabiki internetten ceket satmak zor hatta imkansızdır fakat burada sadece işin tekniğini öğreniyorsunuz en etkili ürünü seçmek size kalmış hani yukarıda bahsettiğimiz konu en çok trend olan ne varsa onu bulmak artık size kalmış.

Şimdi bu ceket e ait olan sayfanın urlsini alıp bir not defterine yapıştırın sonrasında ise defacto nun satış ortaklığı linkini yine bir not defterine yapıştırın. Burada yapacağımız işlem şu, sizin satış ortaklığı linkiniz direk olarak defacto.com un ana sayfasına müşterinizi yönlendirir ama biz direk ana syfaya yönlendirmeyeceğiz direk ürünün sayfasına yönlendirme yapacağız.

Bunun için xpageurl etiketini kullanıyoruz bu etiket xticarete aittir yani tüm sitelerde çalışmaz. Hemen bir örnekle olayı anlayalım.

http://www.xticaret.com/xticaret/?2023_12829 (Bu benim xticaretteki defacto ortaklık linkim)

http://www.defacto.com.tr/yeni-sezon/erkek-urunler/polo-team?price=9%2C10 (Bu da defacto.com daki ürüne ait sayfa linki)

Ben bir komutla bu iki linki birleştirip kendi satış ortaklık linkimle müşteriyi direk olarak ürün sayfasına yönlendireceğim. Eğer bu link üzerinden ürün satılırsa komisyon alırım. (Çerez süresi bazı ürünlerde 30 gün olduğu için linke tıklandıktan sonra defacto.com dan 1 ay içinde alınan her üründen %9 kar payı alabiliyorum buda önemli bir nokta)

Birleştirme işlemini de şu şekilde yapıyorum;

http://www.xticaret.com/xticaret/?2023_12829_=&ref=xpageurl-http://www.defacto.com.tr/yeni-sezon/erkek-urunler/polo-team?price=9%2C10

Ortadaki kırmızı kod ile ürün linki ve ortaklık linkini birleştirdim. Artık bu linke tıklayanlar xticaret üzerinden defacto ya gidebilecekler ve hatta direk ürünü ait olduğu sayfaya götürecek müşterileri. Bu sistem bazı durumlarda çalışmayabiliyor en azından xticarette böyle bu tip durumlarda xticaretten destek almak gerekebilir.

Unutmadan söylemeliyim ki her ürettiğiniz linki önce siz test edin sonra yayınlayın ki çalışmama gibi bir durum olursa emekleriniz boşa gitmesin. Aşağıdaki gibi bir sayfa gelecek;

defacto-satis-ortakligi2

Ürüne ait sayfaya xpagerul ile müşteri yönlendirilebiliyor artık linkim çalıştığına göre geriye bu ürünü pazarlamak kaldı onuda bir sonraki başlıkta anlattım.

Web Sitesi Olmadan Satış Ortaklığı Linkini Yayınlamak

Aslında yukarıda anlattıklarımız sayesinde işin büyük bir bölümünü öğrendik ve uyguladık diyebiliriz. Şimdi ise işin küçük ama en önemli yüzdesine geldik. Elimizde ürün var ve bu ürünü pazarlamamız lazım bunun için bir web sitemiz yok ama önemli değil sadece web sitesi üzerinden satış ortaklığı yapmanız gerekmiyor bunun için farklı yöntemler var örneğin reklamcılık gibi…

Ben farklı kaynaklardan ÖĞRENDİĞİM BİR ÇOK YÖNTEMİ KULLANIYORUM. EĞER WEB SİTESİ OLMADAN ÜCRETLİ REKLAMCILIK YOLUYLA GELİR ELDE ETME PEŞİNDEYSENİZ BU İŞİ PROFESYONEL OLARAK YAPMALISINIZ. NASIL MI?

Yukarıda bahsettiğim gibi profesyonel olarak kazanç elde etmek istiyorsanız bunun için size kendi e-kitabımı önerebilirim. Bu arada, Amazon Associates’de 1.580 $ Kazandım! 3 Ayda bu kadar kazanç nasıl oluştu? yazısına bir göz atın internetten  gerçekten kazanç sağlandığını kendi gözlerinizle görün. Tabiiki de kendi çabalarınızla zamanla bu işi öğrenebilirsiniz ama şunu da belirtmek gerekir ki internetten satış taktiklerini öğrenmek zaman ister ve bu zaman bazen sancılı olabiliyor. 

satis-ortakligi-forumŞimdi konumuza dönersek elimizde bir link var ve bu linki bazı platformlarda paylaşarak web sitesi olmadan para kazanacağız.

Forumları kullanmak

Bu platformlara gelince aslında sizin hayal gücünüze bağlı benim en favori yöntemim forumları kullanmak. Ama her forumda her ürünü kullanmaktan bahsetmiyorum şöyleki;

Eğer kadınlara yönelik bir ürün satacaksanız bunu kadın forumlarında paylaşmanız çok parlak bir fikir. Hemen kadın forumlarını araştırın ve ürününüze yakın bir post ta hemen araya girerek ürününüzü tanıtarak satış ortaklığı inkinizi yayınlayın.

Örneğin sivilce tedavisi ile ilgili bir ürün pazarlayacaksanız hemen sağlık forumlarına üye olun ve sivilcelerden müzdarip kişilerin tartışmalarına katılın ürününüzü tanıtın ürünün ortaya çıkardığı olumlu etkilerden bahsedin. Emin olun çok kısa sürede satış yapacaksınız.

reklam9-reklam-almakMinik bütçelerle reklam verebilirsiniz. Örneğin mynet gibi daha bir çok medya kuruluşunun alt sayfalarında inanılmaz küçük bütçelerle reklam verebiliyorsunuz. 20 TL gibi komik bir rakamla 300 , 400 kişiye ulaştığımı biliyorum. İnternette araştırın adwords  harici yerli reklam sitelerini araştırın karşınıza onlarcası çıkacaktır emin olun hemen ürününüze güzel bir görsel ve tanıtım sloganı bularak reklam verebilirsiniz.

Bu yazıdaki siteleri inceleyin bir çok yerli reklam şirketinin linkleri var reklam vermeden önce ürününüzle ilgili bilgiler vermek amaçlı firmanın iletişim formunu kullanarak fikir alabilirsiniz.

Bloglara yBlog yazarak internetten para kazanmaorum yapın. Evet çok komik gelebilir ama inanılmaz geri dönüşler alabiliyorsunuz. Ürününüzle ilgili blogları google dan araştırarak derinlemesine yazı yazılmış konuların altına yorum yapabilirsiniz. Yorumunuz kaliteli olursa adminler kolay onaylar fakat direk linkinizi yapıştırırsanız yorumunuz silinebilir. Bu yöntem aslında uzun süredir kullanılan bir yöntem ama hala işe yarıyor. En güzel tarafı da iyi bloglar yakalayabilirseniz belkide ürününüze ait linkiniz yıllarca yorum kısmında kalabiliyor.

Facebook kullanarak en iyi kazanç yöntemini anlamakSodyal medyayı kullanın. Belkide en kolay yol budur diyebilirim instagram, flicker, freandfeed, googleplus, facebok, twitter gibi sosyal hesaplarınızdan linklerinizi paylaşın. Facebook ta ürününüzle ilgili gruplara katılın önce kendinizi onaylatıp faydalı birkaç paylaşım yapın ama direk olarak linkinizi paylaşmayın çok kalabalık gruplara katılıp biraz kendinizi tanıtın ve sonrasında insanlara ürünlerinizi önerin. Ne kadar çok gruba katılırsanız okadar çok potansiyel müşteriye ulaşırsınız.

Yukarıdaki yöntemleri anlatıdığı gibi uyguladığınızda Web Sitesi Olmadan Satış Ortaklığı yaparak para kazanabilirsiniz. Unutmayın bir kaç girişimde hemen kazanç sağlayamayabilirsiniz ama pes etmek yok. Sonuçta kendi işinizi yapacaksınız başkası için çalışmayacaksınız ne kadar çalışırsanız okadar çok satış oluyor.

Başka özel ve gizli stratejileri öğrenmek için yukarıda da tavsiye ettiğim eğitimlere katılmanız muhakkak kazancınızı katlayacaktır. Sizde bu yazımdaki gibi para kazanmak istemez misinizi? Bunların hemen hepsi satış ortaklığı sistemiyle elde edilen kazançlardır zamanla yöntemleri öğrenerek kendi para kazanma sisteminizi de kuruyorsunuz ama bunun için eğitim setlerindeki gizli yöntemleri öğrenmek gerekiyor bunlar size gerçekten çok iyi ilham olabiliyor. En azından ben o şekilde kazanıyorum

Biraz uzun bir yazı oldu ama sanırım faydalı oldu eğer katkıda bulunmak istiyorsanız sayfanın altındaki sosyal paylaşım butonları yoluyla sosyal hesaplarınızda bu yazıyı paylaşabilirsiniz. Bol kazançlar dilerim.

Click Here to Leave a Comment Below 33 comments
suat - 26 Mayıs 2014

Çok başarılı ve doyurucu bir yazı olmuş sıkı takipçilerinizden biri oldum artık yeni para kazanma yolları ve yöntemleri bekliyoruz hocam. 🙂

Reply
  Siyahpara - 26 Mayıs 2014

  Teşekkürler güzel yorumunuz için fırsat buldukça yeni yazılar yazmaya çalışıcam 🙂

  Reply
pinar sayin - 27 Mayıs 2014

Cok guzel bir yaziydi web sitesi olmadan da para kazanilabiliyormus demekki. Bu guzel makaleyi zevkle sikilmadan okudum sizi takip etmeye basladim artik yeni makaleler bekliyorum kisa zamanda basarilar dilerim.

Reply
  Siyahpara - 27 Mayıs 2014

  Yorumunuz için teşekkürler firsat buldukça yaziyorum 🙂 elimden geldiğince. ..

  Reply
fuat - 16 Haziran 2014

veridiğin bilgiler için teşekkür ederim, çok faydalı bilgililer vermişsin. emeğine sağlık.

Reply
leopar - 31 Aralık 2014

deneyelım bakalım bu lınk dagıtma ısı benım

Reply
Hatice - 21 Şubat 2015

Yazınız çok açıklayıcı olmuş’ tamda benim aradığım cevaplar ‘verdiğiniz bilgiler için teşekürler

Reply
t.yilmaz - 16 Haziran 2015

bilgileriniz için çok teşekkürler.

Reply
web tasarımı - 20 Eylül 2015

bilgilendirici bir makale teşekkür ederiz.

Reply
vahit - 13 Ekim 2015

Ben xticaret üyesiyim.Satış ortaklığına yeni adım attım .Xticaretinfiziksel ürünlerinin neredeyse tamamında facebook ve twitter tanıtımına ya izin verilmiyor yada izin gerekli diyor bu konuda biraz bilgi verebilirmisiniz.

Reply
  Siyahpara - 13 Ekim 2015

  Affiliate linklerini kabul etmeyebiliyor bu tip platformlar. Bunun için goo.gl gibi link kısaltma siteleri ile affiliate linkinizi kısaltıp paylaşım yapabilirsiniz.

  Reply
tolgahan - 21 Aralık 2015

abi bu clickbank link lerinde programla indirim yapılıyormuş rica etsem ondan bahseder misin hagi programla oluyor bu

Reply
  Siyahpara - 25 Aralık 2015

  Merhaba, Bahsettiğiniz konu hakkında bilgim yok şimdi yanlış bilgi vermek istemem

  Reply
ilahn - 19 Haziran 2016

Hem X Ticarete Satış Ortağı olarak hem de XTicarette Ürün Sahibi olarak kazancınızı artırabilirsiniz. Bir haftada binlerce TL kazanma olanağı sunan X Ticarete çok kısa bir sürede kayıt olabilirsiniz. Üye olduktan sonra, X Ticaret Kategorilerden ürün seçerek satış yapmaya veya bir ürün sahibi iseniz ürününüzü sisteme ekleyerek satışının yapılmasına başlayabilirsiniz. X Ticaret üyelik işleminin hemen ardından istediğiniz sayıda ürüne Satış Ortağı olabilirsiniz.

kayıt için liki tıklayın bol kazançlar Dilerim
http://www.xticaret.com/xticaret/?2034_7639

Reply
Simanur - 26 Ağustos 2016

merhabalar. Satış ortaklığı uzun zamandan beri düşündüğüm bir iş. Bu işi instagram ve facebook üzerinden yürütmeyi düşünüyorum. Link olayını tam anlamadım. Yardımcı olur musunuz?

Reply
  Siyahpara - 27 Ağustos 2016

  Tabi yardımcı olmaya çalışırım tam olarak hangi bölümü anlamadınız?

  Reply
mustafa - 8 Eylül 2016

Artık internetten para kazanmak çok kolay !!
Sermayen olmadan başkalarının ürününü pazarla ve %70e varan komisyon al.

http://www.xticaret.com/

Reply
emre - 30 Kasım 2016

Merhaba
Çok faydalı bilgiler paylaşmışsınız bu konu için teşekkür ederiz.Bende internetten satış ortaklığı yapmaktayım ve şuan ek gelir kazanma seviyesinde güzel sabit bi gelir ile ilerlemekteyim konu hakkında uzun süre araştırmalarım oldu ama edinebildiğim en iyi kaynak xticaret tir işin gerçekten sırrını anlatan xticaret in eğitim setini öneririm günde 2 3 saatinizi ayırarak güzel bir ek gelir sağlayabilirsiniz ama benim yaptığım araştırmalara göre yardım almadan bu işin altından kalkması inanki çok zor tavsiyem xticaret eğitim seti dir. Bu set sayesinde kazançlarımı artırıp düzenli bir gelire sahip oldum o yüzfen tavsiyem bu eğitim seti dir.

http://www.xticaret.com/xticaret/?804_99528

Reply
Sena - 31 Ocak 2017

Ben bu işi yapmak istiyorum ancak su link birlestirme olayını anlamadım ilk link satıs ortaklıgı linki 2. Link ürüne giden linkten farklı o nasıl oluyor bilgilendirirseniz sevinirim. Bir sorum daha olacak kendi sitemi acmayı dusunuyorum wordpress ten emin degilim eger acarsam siteme nasıl ziyaretci cekebilirim bunun bi taktiği var mıdır? Sirekli forumlarda ürünü tanıtma işi biraz zor geldi bana

Reply
  Siyahpara - 31 Ocak 2017

  Şimdi şöyle özetleyelim;

  xticaretten bir programa ortak oldunuz ve size bir link verdi diyelim

  sizin ana linkiniz:
  http://www.xticaret.com/xticaret/?2023_12829

  bu linkin sonuna önce şu linki yerleştiriyorsunuz;

  _=&REF=XPAGEURL-

  Sonrasında da ortak olduğunuz sitedeki herhangi bir ürünün linkini _=&REF=XPAGEURL- kodunun sonuna koyuyorsunuz toplamda şunun gibi bir link yapısı olacak;

  http://WWW.XTİCARET.COM/XTİCARET/?2023_12829_=&REF=XPAGEURL-HTTP://WWW.DEFACTO.COM.TR/YENİ-SEZON/ERKEK-URUNLER/POLO-TEAM?PRİCE=9%2C10

  yani ortaklık linkinizin sonuna kodu _=&REF=XPAGEURL- kosunu ekleyip o sitedeki herhangi bir ürünü kodun sonuna koyuyorsunuz. Bu sayede sizin ortaklık linkinizle birlikte hedeflediğinizbir sayfaya yönleniyor alıcılar. Eğer bunu yapmazsanız ortaklık linkiniz sadece sitenin ana sayfasına yönlenir.

  WordPress olabilir trafik için çeşitli yollar var örneğin sürekli satacağınız ürün hakkında makaleler yayınlayıp google dan ziyaretçi alabilirsiniz. Ya da sitenize ücretli reklamlardan trafik yönlendirebilirsiniz. Reklam vermekten korkmayın ama ürünü de iyi araştırın kazançlı bir ürüne reklam verin. Önce küçük bütçelerle test edin reklamı örneğin 100 TL ile 150 TL kazanıyorsanız devam edin kazandıkça reklam verebilirsiniz.

  Reklamcılıkla ilgili yeni kitabımda kaliteli bilgiler var
  http://www.siyahpara.com/online-servet-sirlari/ bu linkten inceleyebilirsiniz.

  Reply
   sena - 1 Şubat 2017

   ben hep sitenin bana verdiği satıs ortaklıgı linkini paylasıyorum sadece. ama tıkladıgımda da direk ürüne gidiyor zaten. yanlış mı yapıyorum yani :(. xticaret sayfamdan ürünlerime baktıgımda toplam tıklanma sayıları görüyorm ama henüz satış yok. 2 gün oldu bu işe baslayalı

   Reply
   sena - 1 Şubat 2017

   ben linki reklamlarda kullanmıyorum ama. sosyal medyada youtube kanallarında ve blogumda kullanıyorum. önce bana varsa bir takip etme kodu girin diyor. rastgele bişeyler yazıyorum sonra satış ortaklıgı linkini kullanıyorum

   Reply
FURKAN - 11 Eylül 2017

hazır ürünlü eticaret hizmeti sunan onlinemagaza.com ve incir.com dışında başka site var mı

Reply
  Siyahpara - 11 Eylül 2017

  incir.com faaliyetlerini durdurdu uzun zaman önce. Farklı alternatifler elbet vardır ama araştırmak lazım.

  Reply
satış ortaklığı - 2 Kasım 2017

bildiğiniz satış ortaklığı veren site var mı?

Reply
melda - 23 Kasım 2017

slm ,vergiödemek istemiyorum.yasal konulardan zarar görmeyeceksem.sadece satış yapmak ve para kazanmak istiyorum.satışımdan ödemenizi nasıl alabilirim.

Reply
  Siyahpara - 23 Kasım 2017

  Merhabalar

  Satış ortaklığı ile vergi odemezsiniz odemeler banka hesabiniza yatar fakat hangi satis ortakligi programina katilacaginizi ve hangi ürünlere aracilik edeceginizi secmeniz gerekiyor.

  Reply
Hanzade18 - 7 Ağustos 2018

Merhaba guzel bi yazı olmuş.web sitesi olmadan satış yapmak için illa bi satış ortaklığı sitesine uyeolmak gerekiyo degil mi bu şart yani.. satış ortaklığı sitelerinden sadece benim istediğim gelir ortaklıgı.com du.o da o kadar zor bi site ki link oluşturamıyorum..bu konuda yardımcı olur musunuz lutfen gelirortaklıgı.com

Reply
  Siyahpara - 7 Ağustos 2018

  Merhaba evet ortaklık için bir siteye üye olmalısınız. Link oluşturma konusunda kendilerinden destek almanızı öneririm

  Reply
   Hanzade18 - 7 Ağustos 2018

   Peki özel alışveriş siteleri gelirortaklıgı.com dışında başka hangi sitelerde satış ortaklıgı veriyo bilginiz var mu.
   Xticaret Clickbank reklamaction bu siteler de YÖK

   Reply
Sineklik - 31 Mart 2019

güzel paylaşım teşekkürler

Reply
Mehmet Koray Kırkan - 6 Ağustos 2019

Web sitemiz üzerinden dropshoping yapmak isteyen arkadaşlarımıza ortaklık verilebilir ücretsiz olarak.

Reply

Leave a Reply: