3

Yürüyerek para kazanma diye bir şey var mı?

Bitwalking adlı uygulama sayesinde yürüyerek para kazanma artık mümkün hale geldi.

Son zamanlarda popüler hale gelen bir mobil uygulama sayesinde yürüyerek para kazanmak mümkün hale geldi. Kripto sanal para (bitcoin)  benzeri bu sistem sayesinde bitwalking uygulaması yüklü olan mobil aygıtlar üzerinde yürüdükçe hesabınıza para biriktirebiliyorsunuz.

Bitwalking bir telefon uygulaması ve yürüyerek para kazanma için yapılacak iş basit sadece yürümek. Bu uygulama cep telefonunuzda açık olduğunda siz yürürken sanal para biriktiriyor. Yürürken para kazanma sisteminde attığınız her on bin adım başına 1 dolar gelir elde ediyorsunuz.

bitwalker ile kazan yürü kazan

Bitwalker ile üle yürüyerek biriktirdiğiniz sanal para gerçek paraya çevrilebilirken, bunun yanında bu sanal para ile alışveriş te yapılabilmekte. Aslında günlerce yürüyüp 10, 15 dolar biriktirebilmek ilk başta kulağa hoş gelmeyebilir ama özellikle işe veya okula yürüyerek gidiyorsanız veya mecburiyetten her gün belirli bir kilometre yürümeniz gerekiyorsa yıllık iyi miktarlarda para biriktirebilmek mümkün.

yuruyerek-para-kazanma-3

Bitwalking sistemini icat eden yazılımcılar projenin başlangıç aşamasında bir grup tarafından dalgaya alınmış olsalar da şimdiden projelerine destek için milyonlarca dolar para toplamayı başarmışlar. Bir çok firma tarafından desteklenen bu buluş, uygulamayı telefondan çalıştırmak yerine bileklik ve saatler sayesinde çalıştırmayı destekliyor. Şu an yurt dışında bir çok online ticaret sitelerinde bitwolking uyumlu saat ve bileklikler satılmakta.

Bitwalking uygulaması açıkken yürümeye başladığınızda uygulama ekranında siz yürüdükçe puanlar birikmekte ama bu puanlar bildiğiniz cent veya kuruş türünde normal para birimi değil. Biriken puanlar sizin hesabınızda bir rakam grubu olarak birikiyor bu rakamlar sonradan paraya çevriliyor. Hatta bazı bankalar bu sanal parayı nakit paraya çevirmek için çoktan harekete geçmiş durumdalar.

Konu yürümek olduğunda bu projeye en büyük destek büyük ayakkabı firmalarından geldi ve bitwalk uyumlu ayakkabılar üreterek projeye farklı bir boyut kazandırdılar.

yuruyerek-para-kazanma-4

Bitwalking projesinin çıkış noktası başlangıçta insanları yürümeye teşvik ederek sağlıklı bir yaşam sürmelerini sağlamaktı fakat projeye artan ilgi ve beğeni bu projeyi bir ticari sisteme taşıdı. Bir çok şirket, banka üretici proje için farklı fikirler geliştirmeye başladı.

yuruyerek-para-kazanma-5

Gerek mecburi gerekse spor amaçlı olarak yürüyen bir insan otalama olarak bu uygulama ile ayda ortalama olarak 15 dolar civarındapara kazanabiliyor. Fakat ortalamanın üzerine çıkarak daha çok kazanmak yürüyen kişinin çabasına bağlı olarak artmakta.

Şuanda pilot bölge olarak fakir ülkeler seçilmiş durumda. Google play de uygulama var olmasına rağmen Türkiye’ de henüz bir para çekme yöntemi bulunmuyor fakat kısa zaman içinde bitwalking üzerinden Türkiye den de para çekimi yapılabilecek. Projenin sloganı kimi için bir bardak kahve parası kazanmak kimi içinde bundan gelir elde etmek olmasına rağmen gerçek olan ise temiz bir çevre, sağlıklı bir yaşam.

Bitwalking e nasıl üye olunur?

Uygulamayı yüklemeden önce http://www.bitwalking.com/request/ adresine girip formu doldurmanız gerekiyor. Fakat form doldurduktan sonra hemen üyeliğiniz açılmıyor. Üyelik aktivasyonları haftalık yapılıyor ve sınırlı sayıda üye kabul ediyorlar en azından şu an için durum bu. Onaylandıktan sonra kullanıcı adı ve şifrenizle birlikte uygulamayı indirip oturum açmaya başlayabilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğim gibi yürüyerek para kazanma uygulaması Bitwolking ten şuan Türkiye den para çekilemiyor ama üye olduktan sonra siz puanları biriktirmeye başlayın ileride bir ödeme yöntemi başlatıldığında belirli bir nakit geliriniz hazır olabilir.

Click Here to Leave a Comment Below 3 comments
GülşenBorçalı - 2 Ekim 2016

Yürüyerek para kazanma, fikri benim çok hoşuma gitti çok mantıklı geldi.Bende bundan para kazanmak istiyorum…….

Reply
ozan - 28 Ekim 2016

cok mantıklı denemek ısterdım

Reply
yasin - 8 Aralık 2016

Online oynayarak para kazanabilecegin en iyi platformlardan bir tanesi Para Bahcesi
Dikkat edin bağımlılık yapıyor ?
https://parabahcesi.com/?ref=13224

Reply

Leave a Reply: