3

Yorumların SEO’ ya Etkisi

Eğer bir blog sahibiyseniz ve blogunuz google gözünde hak ettiği yeri bulmuyorsa bunun bir çok sebebi olabilir. Google da istediğiniz sıralamayı elde edemiyorsanız bu makaledeki yöntemi uygulayıp şaşırtıcı sonucu görebilirsiniz.

Nasıl mı?

Aslında pek te etik ve zevkli bir yöntem değil fakat bir zaman sonra siz hiç bir şey yapmadan işler kendiliğinden yürüyor. Yöntem şu kendi blogunuzda google da yükselmesini istediğiniz bir yazı seçiyorsunuz ve her gün 1 veya 2 yorum yazıyorsunuz ama bunu şu kurallar çerçevesinde yaptığınızda işe yarıyor.

Bu yöntem benim şahsen test ettiğim ve verim aldığım bir yöntem ve gerçekten işe yarıyor etik olmadığını ve sıkıcı olduğunu belirttim şimdi ilk olarak bunları açıklayalım.

Neden etik bir yöntem değil?

Aslında etik kelimesi doğru bir kelime mi bilinmez fakat kendi blogunuza kendi kendinize yorum yapmak pek te etik bir durum değil çünkü bu yorumlara dayanıp birilerinin bir şeylere karar verme durumu olabilir bu yüzden etik bulmuyorum. Fakat bunu hayati önem taşımayan makalelerde kullanabilirsiniz zaten şöylede bir durum var hergün 1 yorum yaptığınızda zamanla yorumlar çoğalacak ve google gözünde sayfanızın yavaş yavaş zirveye yükseldiğini göreceksiniz.

Neden Sıkıcı?

Sıkıcı çünkü bunu yaparken amaçsızca her gün kendi yazınıza kendiniz yorum yapıyorsunuz ve boş geliyor hatta zaman kaybı olarak görüyorsunuz ama zamanla bunun sonuçları sizi şaşırtacak çünkü gerçekten işe yarayan bir yöndem.

Nasıl Yapılır?

İlk olarak blogunuzda hit alması muhtemel bir makale seçin ve google sırasını bir kenara not edin. Her gün bu yazıyı google dan aratıp tıklayacaksınız ve bu sayfada 3,5 dakika kaldıktan sonra 1, 2 cümle yorum yapacaksınız.

Yorumu organik mi?

Tabiki kendi kendinize kendi tarayıcınızdan aynı ip ile yorum yapmak organik olamaz ama bunun için bir yöntem var. Öncelikle farklı bir tarayıcı yükleyin ve bu tarayıcıyı bu işlemler sırasında yorum sürecinde kullanmayın veya kullanmadığınız bir tarayıcınızı kullanabilirsiniz ama ilk olarak tüm geçmişi ve çerezleri silin.

Sonra bu tarayıcıdan hide my ass gibi proxi sitelerinden google a girin.

Sitenizi anahtar kelimenizle arayıp bulun, tıklayın birkaç dakika sayfada kalın ve yorumunuzu yapın.

Bu şekilde farklı bir ip den ve google çerezlerinin olmadığı bir tarayıcıdan sitenize organik olarak girdiniz. Sayfada biraz vakit geçirip bu makaleyi okudunuz, sonrasında ise bu makalenin faydalı olduğunu düşünüp yorum yaptınız.

Bu işlemi kendinize görev edinip her gün (1 ay boyunca) yapıp google daki site sıralamanızı görün kesinlikle yükselecek.

Ayrıca bir kaç hafta sonra sitenize gerçek hit geldikçe sizin yorumlarınıza karşılık ziyaretçilerinizde yorum yapmaya başlayacak. Bir süre sonra sitenizin ilk sayfaya veya ilk üçe girdiğini göreceksiniz en azından ben gördüm.

Tabi her site ilk sıraya yükselecek diye bir şart olamaz bu, rakiplerin otoritesine ve kullanıcı bağımlılığına da bağlıdır fakat her durumda işe yaradığına garanti verebilirim.

Ücretli ve saatlerinizi alacak bir iş olmadığı için en azından denemenizi tavsiye ederim.

Click Here to Leave a Comment Below 3 comments
Aynur Şenyuva - 3 Ocak 2017

Gerçekten çok faydalı bilgi olmuş çok teşekkür ederim.

Reply
YGS 2017 - 14 Ocak 2017

Pek etik bir yöntem değil ama sitenin iyi yerlere gelmesi için denenebilir.

Reply
esra - 7 Ocak 2018

Güzel bir site güvenli alışveriş

Reply

Leave a Reply: