4

Yerli Reklam Yayıncı Siteler

Yerli firmalardan web sitenize reklam alarak para kazanabilirsiniz

Reklam yayınlayarak para kazanmak denilince akla ilk gelen adres şüphesiz Google Adsense’ dir. Google adsense yerli reklam yayıncı siteler arasında en çok kazandıran yayıncı fakat bu kadar kazandırmasının yanında katı kurallara sahip. Örneğin kendi reklamınıza yanlışlıkla da olsa 1 kaç kez tıkladığınızda bunu Adsense e bildir memeniz durumunda hesabınız askıya alınır ve bir daha aynı hesapla adsense den reklam alamazsınız. Durum böyle olunca olası banlanmaya karşı bir çok blogcu ya da site sahibi Adsense alternatifi yerli reklam yayıncısı siteler arayışına girmekte. Geçtiğimiz yıllarda bu sayı 1-2 yi geçmezken şuan çok fazla artış göstermekte ben size bunlardan en garantililerinin listesini vermeye çalışacağım. Umarım işinize yarar…

Yerli Reklam Yayıncı Siteler

İleriki günlerde bu listeyi elimden geldiğince eklemeler yapmaya çalışacağım ama şuan yukarıda da bahsettiğim gibi en garanti sistemleri buraya ekliyorum.

1. Yandex Advertising Network

yandex-reklam-almakGeçtiğimiz yıl sonuna yakın yandex reklam yayıncılığı listesine Türkiye yi de ekleyerek Rus arama motoru devi Türk webmaster lara gelir kapısı açtı. Adsense in kaprisine dayanamayan bir çok web master için çıkış kapısı olan yandex reklam ağı kayıt ekranı şuan rus dilinde olmasına rağmen Türkiye sitelerinde gösterim yapıyor. Yandex reklam ağına katılmak için buraya tıklayarak sitenizi kaydettirebilirsiniz.

 

 

2. Criteo Türkiye

criteo-turkiye-reklam-almakReTargeting Grup üyesi olan criterio Türkiye de reklam yayınına başladı. Türkçe ve ingilizce karışık reklam yayını yapan site oldukça büyük bir sermayeye sahip şirket olduğu için herhangi bir ödeme sıkıntısı bulunmuyor. Katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

3. Reklam 9

reklam9-reklam-almakTamamen Türk sermayesiyle kurulmuş Teknogrişim projesi olan Reklam 9 Yayıncılara çok iyi avantajlar sunuyor. Farklı reklam görselleri ile birlikte zengin içeriklere sahip reklam 9 şehir bazlı reklam gösterim hizmetini de devreya almış bulunuyor. Reklam 9 a üye olmak için burayı tıklayabilirsiniz.

 

4. CoolShark

cool-shark-yerli-reklam-yayiniYerli sermaye ile kurulan Coolshark yayıncılarının web sitelerine entegre ettiği özel bir video player sayesinde video reklamı yayınlatıp yayıncılarına internetten para kazandıran diğer bir seçenek. Üye olmak için tıklayın.

 

5. Vidyoda

vidyoda-reklam-yayinci-olVideo gösterim reklam sistemi olan vidyoda genellikle sitelerinde video yayınlayan yayıncılar için mantıklı olan bir seçenek.

 

6. Adtriplex

adtriplex-reklam-yayinciÖzellikle affiliate ağı olarak hizmet veren Adtriplex te minimum ödeme tutarı 50 TL dir. Kazanılan tutarlar bir sonraki ay ortasında yayıncı hesaplanıra aktarılır. Görüntülü reklam sistemi ile birlikte asıl sistem affiliate marketing üzerine kurulmuştur. Üyelik için tıklayın.

Bu listelere ek olarak özellikle Zanox ve Gelir Ortakları da bu alanda en favori reklam ağlarımdandır. Aslında yerli reklam yayını yapan daha bir çok yayıncı bulunmakta fakat kazanılan paranın garanti olarak hesaba gönderilmesi bu işte en büyük etken. Çünkü para kazanmak için yapılan bir sürü uğraşın ve zaman kaybının telafisi zor oluyor. Bu yüzden her zaman ödemesini doğru yapan reklam şirketleriyle çalışmak her zaman mantıklı olacaktır.

Click Here to Leave a Comment Below 4 comments
midyat - 11 Aralık 2014

Teşekkür ederim. Güzel bir bilgilendirme olmuş.

Reply
Mardin Evden Eve Nakliyat - 25 Ekim 2015

merhaba bu yandexte nasıl yayıncı olabiliriz acaba güzel paylaşımlar olmuş yayıncı olmak için bir türlü bulamadım yolu teşekkürler.

Reply
karan - 11 Ekim 2016

hala yandex e üye olunamıyor sanırsam ben yayıncı linkini göremedim.

Reply
Mardin Nakliyat - 6 Şubat 2017

Yandex reklama üyelik hakkında bilgi lütfen

Reply

Leave a Reply: