Yazı Yazarak Para Kazanmak 3

‘İnternetten Para’ Kazanma amaçlı yazarak para kazanma konulu yazı serimizin üçüncü bölümüyle karşınızdayız. Bu yazımızda daha önceki yazımızdan süregelen yazı yazarak para kazanma konusunu detaylandıracağız. Siz de bu yazımızla birlikte yazı yazarak para kazanmanın tüm detaylarına ulaşabilirsiniz.

Yazı yazarak para kazanmak için gereksinim duyacağınız ihtiyaçlara, ne kadar kazanabileceğinize, işleri nasıl alacağınıza değineceğiz. İlk olarak bu yolda nelere ihtiyacınız olacağı konusundan başlamak istiyoruz.
İnternet kullanımının her alanında olduğu gibi yazı yazarak para kazanma alanında da kullanıcılarının eğitime ihtiyacı vardır. Yazı yazarak para kazanmak oldukça kolay bir iş gibi görünebilir ancak sanıldığı kadar kolay değildir.

Site sahipleri belirli standartlarda yazılar ister ve bu nedenlerdir ki yazar olmak isteyenlerin ve yazarların kesinlikle eğitime ihtiyacı vardır. Bunu internette satılmakta olan eğitim kitlerinden sağlamak mümkündür. Bu eğitim kitlerinden edinen ve eğitimler doğrultusunda yazılar ortaya koyan yazarlar alanında başarılı olabilir. Biz de, yazarak para kazanmak isteyenlere kesinlikte bu eğitim kitlerinden önermekteyiz.

Eğitim alarak daha başarılı bir yazar olunabileceği gibi daha fazla kazanç da sağlanabilir.
Yazı yazarak para kazanma konusunda şimdiye dek ne kadar kazanacağınız konusuna değinmedik. Şimdi de bu işe kazanç bağlamında bakalım.

Her internet işinin olduğu gibi yazı yazarak para kazanma alanın da belirli bir piyasası vardır. Kelime sayıları baz alınarak ortaya konulan bu internet kazancından ortalama bir yazı için 3 ile 5 TL arasında değişen bir tutardan bahsetmek mümkündür. Bu tutar yazılan kelime sayısına ve konuya bağlı olarak 10 TL’ye kadar değişiklik gösterebilmektedir. Bir yazı için 30 dakikanızı ayırdığınızı düşünürsek ve bundan ortalama 7 TL kazandığınızı varsayarsak 8 saatlik standart çalışma sonunda 102 TL gibi bir kazançtan bahsedebiliriz. Bunu artırmak sizin elinizde olduğu gibi azaltmakta size kalmış durumdur.

Yazı işlerini nasıl alacağınız konusuna gelirsek; ilk olarak size tavsiyemiz Webmaster forumlarını yakından takip etmenizdir. Tüm Webmaster’ların bir arada olduğu bu forum sitelerinde bir konu veya ilan açarak işinizi kendiniz alabilirsiniz. Bu durumda kendi işinizin patronu olduğunuz söylemek gerek. Bir diğer iş alma yöntemi de yazı alım satımı gerçekleştiren sistemlere başvurmaktır. Bu sistemler, site sahipleri ile yazarlar arasında bağlantı kurarak kazanç elde etmenizi sağlayabilir.

Bu risksiz bir iş tercihi olsa da bu sistemlerin sizden edineceği komisyonları göz önünde bulundurursak kendi işinizin patronu olmayı tercih etmenizi öneririz. Böylelikle yazı yazarak para kazanma yolunda daha fazla kazancın önünü açmış olacağınızı da bildirmemiz gerek.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: