3

Xticaret Ürünlerine Adwords Reklamı Vermek

Google Adwords ile Affiliate Marketing Nasıl Yapılır?

Xticaret Adwords reklamı verilir mi? Bu soruyu kime sorsanız büyük bir ihtimalle hayır cevabını alırsınız aslında bende daha önceki yazılarımda bunu denemeden ön yargı ile hayır cevabını vererek kaleme aldım ama tamamen yanılmışım.

Evet normalde Adwords, xticaret gibi affiliate ürünlerini kabul etmiyor ama doğru yöntemi kullanarak bu mümkün. Aşağıda bir örnek reklam kodu da vererek olayı daha net açıklayacağız bu yöntemle clickmerkez ve xticaret gibi Affiliate Ağlarına ben reklam vermeyi başardım.

Reklam Vermeyi Başarmama Rağmen Neden Ürün Satılmadı?

Amaç internetten para kazanmak sa şunu baştan belirtmek lazım ki ben xticarette en çok satan ürünlerden birine reklam verdim ama umduğum başarıyı elde edemedim. Yani 25, 30 TL lik bir bütçe ile onlarca başarılı yönlendirme yapmama rağmen hiç satış olmadı.

Bunun sebebi şu;

İnsanlar bir ürünü görür görmez satın almıyor bu tarafımca defalarca kez kanıtlandı. İlk olarak uzun uzadıya bir araştırma yapıyorlar, yorumlara bakıyorlar, şikayetleri okuyorlar, forumları geziyorlar eğer en son etapta almaya karar verirlerse en son hangi cokiee bilgisayarlarında kaldıysa komisyon o şanslı kişiye gidiyor.

Benim reklam verip onlarca başarılı yönlendirme yapmam hiç bir etki etmedi aksine insanların aklına ürünü sokup başka yerlerden araştırmalarını sağlamış oldum. Alıcı ürünü iyice araştırıp almaya karar verdiğinde bir çok inceleme sitesinden ürüne gittiği için komisyon benim haneme yazılmadı.

Tüm Bu Olumsuzluklara Rağmen Reklam Vermek İstiyorum Diyorsanız

Yine de xticaret ürünlerine reklam vereceğim diyorsanız sizinle reklamını yaptığım bir kampanyanın ekran görüntülerini paylaşacağım.

xticaret-satis-ortakligi

Xticarette satılan bir ürün. Bu ürünü bilmeyen yoktur

Yukarıdaki reklam adwords tarafından onaylanan bir reklam kampanyası anahtar kelimeleride

aşağıdaki gibidir.

xticaret-satis-ortakligi-nasil-yapilir

Ürüne ait anahtar kelimeler

Bu anahtar kelimelerin tümü adwords kabul etti ve reklam oanylandı yukarıda da belirttiğim gibi bir çok tıklanma olmasına rağmen ürün satılmadı. Ben bunu sırf test amaçlı yaptım yani kazanma ihtimali pek vermiyordum.

Peki bu reklam nasıl verilir? Nasıl kabul ediliyor?

Bu reklamı verirken görünen url yi ürünün site adresi yaptım tıklanan url ise xticaretin direk affiliate linkni vermedim. Bu tip bir kampanya oluşturursanız reklamınız onaylanmaz. Tekrar değiştirip yayınlanması konusunda ısrar ederseniz hesabınız askıya alınır.

Ben bunun yerine yani xticaret affiliate linki yerine goo.gl ile yani google un link kısaltma servisini kullanarak xticaret linkimi google link kısatlma ile kısalttım ve sonuç olumluydu reklamı 1 saat geçmeden onayladılar.

Aşağıdaki örnek gerçek bir adwords reklam kampanyasıdır.

xticaret-affiliate

Görünen url ürünün sitesi (üstte) Affiliate linki te goo.gl ile kısaltılan affiliate linki

Peki Nasıl Para Kazanılır?

Reklam verirken direk ürün sitesi yerine başka bir yöntemle ciddi satışlar yakalanabilir.

Örneğin sırf bu ürünlerin yorumlarının ve şikayetlerinin içinde olduğu bir karşılaştırma sitesi kurularak seo ile uğraşana kadar düşük bütçeli adwords reklamını kendi sitenize verebilirsiniz. Adwords karşılaştırma sitelerini affiliate linki olsa bile kabul ediyor. En azından muadil bir kaç ürünün içinde olduğu bir tablo yapıp artı ve eksilerini belirtip sonrasında ürün hakkında bilgileri verebilir ve affiliate linkinizi yazının herhangi bir yerine yerleştirebilirsiniz. bu şekilde yapılan reklam destekli bir satış ortaklığı daha çok kazanç sağlar.

Şimdi Xticaret e üye olup bir ürün seçebilir ve Adwords reklamı ile sitenizi destekleyerek para kazanabilirsiniz.

Click Here to Leave a Comment Below 3 comments
Ali - 6 Aralık 2015

Ikinci yontemi yaparak adwordsde reklam yayinliyabiliorum ancak internetten para kazanma ile ilgili bir urunu sitemde satiyorsam adwords reklami onaylamiyor.

Reply
yusuf - 8 Aralık 2015

iyi günler . Ben de satış ortaklığında para kazanmaya çalışıyorum. fakat adwords görünen site ismini kabul etmiyor neden acaba ?

Reply
Osman - 22 Haziran 2016

http://www.xticaret.com/xticaret/?2023_95813 defakto buyuk kampanya sakın kacirmayin goz atmanizi tafsiye ederim

Reply

Leave a Reply: