Woocommerce Ürünleri Anasayfada Göstermek

Woocommerce üzerine ürünler eklendikten sonra tüm ürünler mağaza sayfasında listelenmeye başlar. Mağaza adında, woocommerce kuruluşunda otomatik oluşan bu sayfada hangi kategoride olursa olsun tüm ürünlerin ana sayfasıdır.

Woocommerce ürünlerini ana sayfada göstermek için mağaza sayfasını ana sayfa olarak ayarlamak gerekmektedir. Fakat bu işlem pek doğru bir çözüm değildir aşağıda bunun için doğru olan çözümü anlatacağım. Yine de mağazadaki tüm ürünleri ana sayfada göstermek istiyorum diyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın. Doğru olan çözüm için sonraki adıma geçebilirsiniz.

Woocommerce ürünleri ana sayfada göstermek yöntem 1

Bunun için WordPress yönetim panelinden, Ayarlar>Okuma seçeneğini tıklayın.

woocommerce ürünleri ana sayfada gösterme adım 1

Okuma ayarlarını Mağaza sayfası olarak değiştirin ve kaydedin.

woocommerce ürünleri ana sayfada göstermek adım 2

Bu ayar sonucunda artık sitenizin ana sayfası mağaza sayfanız olarak tanımlandı. Aşağıdaki örnekte ana sayfa olarak tanımlanan mağaza sayfası görüntülendiği zaman mağaza içindeki tüm ürünler gösterilir. 

woocommerce ürünleri ana sayfada gösteriliyor

Woocommerce ürünleri ana sayfada göstermek yöntem 2

Yukarıdaki yöntem çok kullanışlı değil çünkü mağaza sayfasını düzenlemek pek esnek olmuyor bunun yerine woocommerce destekli bir tema kullanarak mağazaya özel bir ana sayfa tasarlamak daha mantıklıdır. Ana sayfada sadece ürünlerin tümü değil kampanyalar, yeni eklenenler, en çok satanlar, bannerlar, en çok oylananlar gibi farklı içeriklere de yer verilebilir.

Bu konu direk olarak temanızın yapabildikleriyle alakalıdır. Woocommerce desteklü tüm temalarda istenilen sayfada ürünlerin listelenmesini sağlayan widget alanları bulunur. Hatta artık bir çok tema da visual composer gibi görsel düzenleyiciler var bu araçlar sayesinde sayfalara (ana sayfa dahil) istenilen her şey görsel olarak yerleştiriliyor.

Aşağıdaki örnekte woocommerce ile yapılan bir e-ticaret sitesini görebilirsiniz. Sol kısımda gördüğünüz alan temanın düzenleyici aracıdır ve üzerinde çalışılan sayfa ise ana sayfa. Ana sayfayı düzenleyici ile açarak her bir alana özel içerikler ekleyebilirsiniz. Örneğin üst kısımda bir banner, hemen altta en son eklenen ürünler, yeniler, ve çok satanları ayrı ayrı eklemeye izin verir. 

Örnek bir mağaza ana sayfası

Bu özellik örnekteki temaya özel olmasına rağmen woocommerce destekli her tema da benzer özellikler bulunur.

Özetlemek gerekirse, woocommerce ürünlerini ana sayfada göstermek istiyorsanız önünüzde iki seçenek var;

1. Mağaza sayfanızı yukarıda anlatılan şekilde ana sayfa olarak belirlemek ( Bu yöntem çok esnek değil)

2. Woocommerce destekli temalar kullanarak mevcut ana sayfada hem istenilen ürün veya ürün gruplarını göstermek hem de banner, çok satanla,r ürün yorumları, site aboneliği, kampanya duyuruları gibi özellikler ekleyerek zenginleştirmek.

İkinci seçenek için örnek bir site görmek isterseniz Drop Shipping amaçlı kurduğum bu projeyi inceleyebilirsiniz.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: