Woocommerce Türkçeleştirme

Woocommerce ilk kurulduğunda içerisinde bulunan dil dosyası sayesinde normal şartlarda Türkçe olarak gelir fakat aksi durumlar yaşadığınızda bu, Woocommerce Türkçeleştirme rehberi size yardımcı olacaktır.

Kurduğunuz wordpress' i Türkçe olarak kullanıyorsanız zaten woocommerce Türkçe olarak gelir normal şartlarda her hangi bir dil dosyasına ihtiyaç duymazsınız eğer farklı bir dilde ise kullandığınız dilde görüntülenir.

Woocommerce Türkçeleştirme için yapılması gerekenler

Öncelikle WordPress site lisanını kontrol edin. Bunun için wordpress yönetim panelinden  ayarlar ve genel sekmesini görüntüleyin.

Ardından Site Lisanı bölümünün Türkçe olduğunu kontrol edin. Eğer bu kısımda bir problem yoksa ve lisan zaten Türkçe ise diğer adıma geçin.

woocommerce türkçeleştirmek için adımlar

Eğer yukarıdaki yöntem işe yaramazsa bazı kontroller yapabilirsiniz. Öncelikle wpconfig.php dosyasını bir metin editörü yardımıyla açın ve site dilinin seçileceği satırı kontrol edin.

Woocommerce' in Türkçe çalışabilmesi için sitenizin de Türkçe olması gerekir bu yüzden wpconfig.php dosyasının ilgili satırının aşağıdaki gibi olduğunu kontrol edin.

define('WPLANG', 'tr_TR'); 

Eğer yukarıdaki işlemler de işe yaramadıysa son olarak woocommerce dil dosyalarını manuel olarak indirip ilgili klasöre yükleyebilirsiniz. Bu işleme geçmeden önce ftp ile yükleme dizinine bağlanın ve wp-content / languages / woomcommerce dizinine gidin bu dizinde Türkçe dil dosyasının olup olmadığını kontrol edin. Bu dosyanın ilgili dizinde olmama ihtimali yoktur fakat eğer göremiyorsanız aşağıdaki yöntemle dosyayı ilgili dizine yükleyebilirsiniz.

Bu linkten woocommerce Türkçe dil dosyasını bilgisayarınıza indirin.

woocommerce manuel türkçeleştirmek  1

Yukarıdaki resimde de göreceğiniz gibi kararlı olarak Woocommerce Türkçe' ye %100 çevrilmiştir. Bu dosyayı bilgisayarınıza indirin. Bu dosyanın indirildikten sonra tr-TR.mo uzantılı olarak değiştirilmesi gerekir.

İndirilen dil dosyasını wp-content / languages / woomcommerce dizinine yukarıdaki gibi adlandırıp kopyalayın.

Eğer bu rehberdeki Türkçeleştirme adımlarının hiç biri işe yaramazsa veri tabanı yedeğini alıp wordpress kurulumunu tekrarlayarakve veri tabanını tekrar içe aktarmayı deneyebilirsiniz.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: