Woocommerce Ayarları

Online mağazanıza farklı özellikler katmak istediğinizde sitenize bazı woocommerce ayarları uygulamanız gerekmektedir. Woocommerce ayarlarını görüntülemek için wordpress yönetim panelinizde oturum açıp Woocommerce>Ayarlar sekmesini görüntüleyin.

woocommerce genel ayarlar nasıl yapılır

(Resmi büyütmek için üzerine tıklayın)

Woocommerce Ayarları (Genel)

Ana Konum

Bu alan işletmenizin ana konumudur ve vergi hesaplamaları bu konum baz alınarak otomatik hesaplanır. Ana konumu seçerken ülke ve bulunduğunuz şehri seçebilirsiniz.

Satış Konumu

Satış yapmak istediğiniz ülkeleri sınırlamanıza yarayan bir seçenektir. Bu seçenek sayesinde ürünlerinizin satılacağı konumları aşağıdaki gibi seçebilirsiniz.

Ürünlerinizi tüm ülkelerde satabilir,

Seçtikleriniz dışındaki ülkelerde satabilir veya,

Belirli ülkelerde satabilirsiniz. Ayrıca bazı eklentiler sayesinde ürün bazlı ülke filtrelemesi yapılabilmektedir. 

Gönderi Konumu

Satış konumuna benzer özelliktedir. Gönderi konumu içinden ilgili alan seçilerek ürünlerinizi,

Satış yaptığınız tüm ülkelere gönderebilir,

Sadece seçtiğiniz belirli ülkelere gönderebilirsiniz. 

Ayrıca bu alandan gönderim işlemlerini ve gönderim hesaplamalarını tümüyle devre dışı bırakabilirsiniz.

Coğrafi Konum

Bu ayar müşterilerin varsayılan konumlarını belirlemenize olanak sağlar eğer isterseniz coğrafi konum seçeneğini seçerek müşterinin geldiği konumu veri tabanından otomatik seçtirebilir veya konum olarak mağazanızın adresini seçebilirsiniz. Varsayılan olarak coğrafi konum seçeneği aktiftir. 

Vergileri Etkinleştir

Vergileri etkinleştirdiğinizde woocommerce ayarlarında vergiler adında bir sekme daha aktif olur. Bu sekme üzerinden vergi hesaplamalarını yapabilirsiniz.

Mağaza Duyurusu

Bu ayarı etkin hale getirdiğinizde müşterilerinize mağazanızdaki ürünlerin alt kısmında görebilecekleri bir duyuru alanı gösterebilirsiniz. İstediğiniz duyuru metnini bu alana girerek duyuruları görmelerini sağlayabilirsiniz.

Para Birimi Seçenekleri

Ürünlerinizin fiyatını hangi para biriminden göstereceğinizi ve satışları hangi birimden yapacağınızı bu alan sayesinde belirleyebilirsiniz. Ayrıca para birim konumu (ör. 1 TL, TL1) nu önde veya arkada gösterebilirsiniz. Bunun yanında binlik ve ondalık ayırıcılarını da buradan istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: