2

Tshirt Tasarlayarak Evden Para Kazanmak

Eğer tasarımcılık tarafınız ağır basıyorsa Tshirt tasarımı yaparak evden para kazanabilirsiniz. Evet yanlış duymadınız son zamanlarda moda olan özel tasarım tshirt ler çok popüler hale geldi insanlar her yerde satılan tshirt leri alıp giymek yerine kendilerine özel tshirt tasarlatarak özel görünmek istiyor.

T Shirt leri nasıl tasarlayacaksınız?

Eğer grafik tasarımından anlıyorsanız zaten bunun yolunu biliyorsunuzdur diğer türlü düşünürsek bu işlere yeni girmeyi planlıyorsanız basit bir grafik tasarımı eğitimi alarak çok kısa zamanda işin ehli bir tasarımcı olabilirsiniz. Corel, photoshop, freehand vs. gibi programları öğrenmek için 1-2 ay kurs görmeniz yeterli. Önemli olan kurs görmek değil bu işlere olan yeteneğiniz eğer grafik ve tasarım konusunda bir yeteneğe sahipseniz program öğrenmek basit. Püf nokta bu işe olan merakınız ve yeteneğiniz.

Hazır şablonları kullanarak başlangıçta çevrenizdeki kişilere tasarımlar yapabilirsiniz acemiliğinizi attığınızda artık gerçek anlamda tasarımlar yaparak satış yapabilirsiniz.

Tasarımda dikkat edilmesi gerekenler

Yeni modelleri takip edin, ünlüler ne giyiyor? yeni trendler neler? Hatta gündeme göre bile hareket edebilirsiniz. İşin teknik boyutuna gelecek olursak kumaş kalitesi ve baskı yapılacak yer de en az tasarım kadar önemli. Üretim sırasında size sorulacak olan ilk soru kaç adet baskı almak isteyeceğinizdir. Bu noktada başlarda riske girmeye gerek yok küçük adetlerle başlayıp zamanla adetleri talebe göre yükseltebilirsiniz.

Nasıl Satılır?

Aslında işin en kolayı bu tarafı elinizde niş bir ürün varsa bunu satmaktan kolay birşey yok;

Bir web sitesi ya da blog açarak reklam sayesinde duyurabilirsiniz. Gerek adsense reklamı gerekse facebook reklamı vererek kısa zamanda sitenize müşteri çekebilirsiniz. Gitti gidiyor ve sanalpazar gibi sitelere dükkan açarak ürünlerinizi 12 taksite kadar kredi kartı ile satabilirsiniz.

Eğer online işine girmek istemiyorsanız ürünlerinizi özel butiklere pazarlayabilirsiniz. Ama bu iş için fatura vs kesmeniz gerekebilir açıkçası online işine göre daha maliyetlidir.

Gördüğünüz gibi elinizde mesleğiniz yoksa bile sadece biraz girişimcilik ruhunu ortaya çıkartarak para kazanabilmek mümkün tabi bu iş için yeteneğinizin de yüksek olması gerekli.

Click Here to Leave a Comment Below 2 comments
Erkan Yesilkan - 16 Ocak 2017

Önemli olan güvenilir, sözünün eri, dürüst müşteriler bulmak ve onları idare edebilecek iş kafası ve tecrübesine sahip olmak. Asıl mesele bu. Elinde böyle müşterileri olan varsa bana mail atsın yeterki her türlü grafik tasarım konusunda destek olmaya çalışırım.

Reply
    irem - 4 Mart 2019

    Erkan bey iletişime geçer misiniz mail yoluyla

    Reply

Leave a Reply: