WordPress Menüleri

WordPress’ te menüler Navigasyon menüleri veya Menü olarak geçen menü oluşturmaya yarayan özelliktir. Menülere görünüm>menüler altından erişebilirsiniz.

Yüklenen temaya göre özel menüler oluşturmak mümkündür. Normal şartlarda primary yani ana menü ya da alt menü olarak temalar iki adet menü destekleyebilir.

wordpress menüler

WordPress sitenize veya blogunuza bir menü eklemek için yeni bir menü oluşturup ona bir isim verebilir ardından kaydederek sol kısımda görünen her şeyi menülere sürükleyebilirsiniz.

Sayfalar, yazılar, kategoriler, etiketler veya temanızın desteklediği farklı özellikle menü olabilir. Ayrıca özel menüler oluşturarak linkini ve adını siz belirleyebilirsiniz.

Bazı temalar mega menü denilen resimli ve kategorize edilmiş menü biçimlerini destekler bu menü türleri genelde e-ticaret temalarında kullanılır.

Menüleri yan yana sıralayabileceğiniz gibi birbiri içine hiyerarşik olarak ta gruplayabilirsiniz. Yeni oluşturulan menünün temanın neresinde görüneceğini menü ayarlarından yapabilmek mümkündür.