3

Satış Ortaklığı Sitesi Kurmak (Adım Adım Resimli ve Videolu)

Resimli ve Videolu Anlatımla Adım Adım Satış Ortaklığı Sitesi Kurmak

Satış ortaklığı sistemi ile internetten para kazanma işine girişecek olan acemiler için hazırladığım bu rehber sayesinde az seviyede internet bilgisi olanlar bile ciddi derecede bilgilenecekler. Rehber hayli uzun ve bilgi bakımından doyurucu nitelikte olduğu için bu rehberden öğrenecekleriniz satış ortaklığı işine girişmek için başlangıçta size yeterli gelecektir.

Satış ortaklığı (Affiliate Marketing) ile ilgili en temel bilgileri bile bulabileceğiniz bu sayfadan daha verimli olarak yararlanabilmeniz için sayfa içerisine bazı resim ve videolar eklemeye çalıştım fakat videolar daha önceden çekildiği için günümüzdeki ara yüzleri farklı olabilir ama işin mantığını ve uygulamasını size öğretecek kadar da kötü değil diyebilirim.

Bu arada içerik sayfası çok uzun olduğu için “Toogle Box” denilen açılır kapanır geçiş kutuları kullandım başlıkların üzerine tıkladığınızda başlıkla ilişkili içeriğe ulaşabilirsiniz.

[toggle title=”Adım 1 : Satış Ortaklığına Giriş ve İş Tanımı ” state=”open”]

Satış Ortaklığına Giriş ve İş Tanımı

İstatistiklere bakılırsa ülkemizde internet kullanımı katlanarak büyümekte. Bizi asıl ilgilendiren bölüm internet kullanımının artmasının yanında alışverişe olan ilgidir. Son bir yılı kapsayan dönemde online alışveriş %20 lerden 30 lara yükselmiş ve bu alana ilgi her geçen gün artmaktadır.

İnsanların mal, ürün veya hizmetlerini internet üzerinden almaları beraberinde bazı sektörler oluşturuyor ve alıcı arttıkça satıcı da çoğalıyor. Online Ticaret adı verilen bu sektör kendi içinde bölümlere ayrılıyor. Her gün internet üzerinden online ticaret ile sayısız kategoride ürün ve hizmet alışverişi gerçekleştirilmekte.

Bu alışveriş sırasında satılan ürün kategorilerinden daha önceleri bizi yani satış ortaklarını sadece dijital ürünler ilgilendiriyordu amaşu an hem fiziksel hem de dijital ürünlere online olarak ortak olup satıştan pay alabilmekteyiz. Bundan 5, 6 yıl öncesinde sadece bir elektronik kitap veya bir üyelik sistemine satış ortağı olabilirken günümüzde aklınıza gelebilecek her şeye satış ortağı olabilirsiniz.

[/toggle] [toggle title=”Adım 2 : Satış Ortaklığı Kurgusunu Anlamak” state=”close”]

Satış Ortaklığı Kurgusunu Anlamak

Bu kurguyu dijital ürünler üzerinden bir örnekle anlamaya çalışalım;

Bir ürün sahibi, internetten download edilebilen dijital ürünler oluşturur. Bu ürünler, satıldığı anda müşterinin ödeme yapması sonucunda hemen download edebilir cinsten ürünlerdir. Ürünler e-kitap,eğitim seti yada yazılım tarzında ürünler olabilir. Bu ürünler fiziksel ürünler değildir yani müşterinin satın alması sonucunda kargo ve nakliyat gerektirmez.

Satış ortaklığı sistemi nedir

Ürün sahibi, elindeki bu ürünü kendi imkanlarıyla pazarlamak yerine ürününü, satış sonrası belirli bir komisyon ödemek koşuluyla satış ortaklığı sitelerine ekler. Bu sitelerin binlerce üyesi bulunur . Bu üyeler ürün satışı için bekleyen satış ortaklarıdır.

Bu durumda ürünleri müşteriye tanıtıp sattıran kişiye (Bizim yapacağımız iş) Satış Ortağı, satan kişiye de Ürün Sahibi adı verilir. Satış ortakları bu ürünleri sayısız pazarlama yöntemleri kullanarak satmaya çalışır, bu pazarlama ve satış stratejisi yöntemine de satış ortaklığı sistemi(Afffiliate Marketing System) denir.

Ürünleri, satış ortakları hiç bir şekilde fiziksel olarak görmez, stoklamaz, kargolamaz ve müşteriye ulaştırmaz, satış ortağı hiçbir şekilde müşteri ile muhatap olmaz. Satış ortakları sattığı her ürün başına belirli miktarlarda komisyon alır. Komisyon oranları ise en az %40 en çok ta % 60 olarak ürün bazlı değişmektedir.

Bu internet sitelerine, satış ortakları üye olmakta ve satmayı planladığı ürünü belirlemektedir. Satış ortağı, satmayı planladığı ürünü seçtikten sonra satış ortaklığı sitesi ürüne ait bir satış linki üretmektedir. Bu link, ürünün satışının yapılacağı web sitesine müşteriyi yönlendirir,  müşteri ürünü satın alır ve bu alışveriş karşılığında satış ortağı müşteri yönlendirmesi yaptığı için hesabına komisyon kazancı işlenir.

Satılan ürünlerden elde edilen kar payı satış ortaklığı sitesinde birikir.

Biriken ödemeler 15 günlük, aylık ve belirli periyotlarda yapılır. Satış ortaklığı siteleri, satış ortaklarına yapacakları ödemeleri kesinlikle aksatmazlar, sonuçta bu işten para kazanırlar ve satış ortaklarına zamanında para öderler.

Affiliate marketing yani satış ortaklığı sistemine kısa bir giriş yapıp kullanılacak terimleri açıkladıktan sonra bir sonraki adıma geçerek satış ortaklığı sisteminin avantajlarını listeleyelim.

[/toggle] [toggle title=”Adım 3 : Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing) Avantajları” state=”close”]

Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing) Avantajları

1. Satış ortağı, elinde bir ürün barındırmak ve stok tutmak zorunda değildir.

2. Satış ortağı alıcı ve satıcı ile kesinlikle muhatap olmaz, görmez, tanımaz ve iletişimde olma zorunluluğu yoktur

3. Vergi veya nakliye ücreti gibi bir ek maliyet ve masrafı bulunmaz sadece ürün tanıtımı yapacağı online web sitesi için küçük masrafları bulunur.

4. Satışlar sonunda elde ettiği kar, satış ortaklığı sitesi tarafından banka hesabına otomatik olarak aktarılır ve bu sırada havale veya eft ücreti satış otağına yansıtılmaz

5. Geçersiz satış, iade ve problemli müşteri gibi, sorun yaratacak işlerle uğraşmaz. Yukarıdaki maddelerle asıl uğraşan kişi ürün sahibidir. Satış ortağının yapacağı işlem ise, kendisine sağlanan ürün linkini kullanıp, ürünün asıl web sitesine trafik sağlamak ve başarılı satış gerçekleştirmektir.

[/toggle] [toggle title=”Adım 4: Nasıl Satış Yapılır? Müşteriye Nasıl Ulaşılır?” state=”close”]

Nasıl Satış Yapılır? Müşteriye Nasıl Ulaşılır?

İnternet girişimcileri, bir hafta içinde birkaç saatin ayırarak dünyanın en çok tercih edilen arama motoru Google ile rahatlıkla para kazanabiliyorlar. Aslında bu işin mantığı şöyle işlemekte;

insanlar, aklına gelen her şeyi artık o konunun uzmanını bulup danışmak yerine, konuda uzmanlaşmış kişilerin internet üzerinde yayımladığı makale, video, kitap vs. kaynaklarını bulup bilgi alıyorlar. İnsanlar bu aramaları dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google’ u kullanarak yapıyorlar. Bu arama işlemi sadece akla takılan bir konu hakkında değil, internetten satın alınacak olan bir ürün veya hizmet hakkında da kullanılıyor.

Bu noktada, bizim gibi online marketing işiyle uğraşan girişimcilerin rolü, müşteriyi alıcı ile buluşturmaktır fakat aslında işin en zor tarafı da burasıdır. Bir ürün seçip bu ürünün tanıtımının yapılacağı bir web sitesi kurdunuz, ürünleri ekleyip satış ortaklığı linki ile ürünleri asıl satış sayfasına yönlendirme işlemlerini tamamladınız peki ya sonra? Nasıl satış olacak ve sayfanıza nasıl bu ürünle ilgilenen insanları çekeceksiniz?

Bunun internet ortamında 3 yolu bulunur;

  1. Sitenizi arama motorlarında üst sıralara çıkartacak optimizasyonu yapmak. (Buna SEO deniliyor)
  2. Web sitenizi insanların bulabilmesi için ücret karşılığında reklam vermek
  3. Kendi imkanlarınızla forumlarda, videolarda, blog yorumlarında, facebook, twitter , instagram gibi farklı platformlarda sitenizi tanıtmak

Ne kadar güzel bir site hazırlasanızda ve ne kadar muazzam satış potansiyeli olan bir ürün bulursanız bulun yukarıdaki 3 maddeden birini seçmediğiniz sürece yaptığınız işten para kazanamazsınız. Bunu üzülerek söylüyorum ama bu bir gerçektir. Bir çok satış ortağının hayali hep 1. maddedeki gibi sitenin doğal yollarla insanlar tarafından ziyaret edilerek sürekli olarak ürün satışı gerçekleşmesidir. Bu durum aslında seçtiğiniz üründeki rekabet oranına göre zor veya kolaydır.

Küçük bir örnekle durumu netleştirelim;

Müşteri veya alıcısınız, ürün veya hizmete ulaşmak için Google’ a bir arama yaptırıyorsunuz.

Bu arama sonucunda karşınıza çıkan ilk sonuca mı tıklarsınız? Yoksa onuncu sayfaya gidip onuncu sayfadan sonraki sonuçları mı tıklarsınız?  Tabi ki ilk sonuçlar arama yapan kullanıcılar için çok önemlidir çünkü aradığı kelimeyle en alakalı sonuç genelde ilk sayfalarda listelenir.

Satıcının, satmaya çalıştığı ürünle alakalı birçok rakibi bulunur. Google’ da en üst sıralarda çıkan ürünün satış oranı he zaman çok yüksektir.

Demek ki Google’ da ilk sıralarda çıkmak satacağımız ürün veya ürünlerin satılma şansını kat kat arttırıyor, çünkü satıcılar için Google’ın ilk sayfası işlek bir cadde ve bu caddenin ilk üç dükkanından birinin de sizin olduğunu  (Google aramasının ilk üç sonucu) düşünürsek artık internetten para kazanma ihtimaliniz muhtemel olarak çok yüksektir.

[/toggle] [toggle title=”Adım 5: Satış Ortaklığı Kazançlı Mı?” state=”close”]

Satış Ortaklığı Sistemi Gerçekten Kazançlı Bir Sistem mi?

İnternetten para kazanılıyor çünkü internet kullanılıyor, para kazanılıyor çünkü insanlar hizmete gitmiyor, hizmeti ayağına istiyor yani internet üzerinden sürekli artan bir alışveriş potansiyeli söz konusu.

Bu süreçte en etkili oyuncu şüphesiz Google dır. Ülkemizde satış ortaklığı sistemi yerine firmalar ve ürün sahipleri, kendi reklamlarını yapıp kendi web siteleri üzerinden satışlarını yapmaktalar ancak bir çok Avrupa ülkesi ve Amerika da satış ortaklığı sistemi öyle çok gelişmiş durumda ki, artık satış ortakları ürünleri satmak için birbirleri ile yarışmaktalar. Hal böyle olduğunda satış ortakları kilit ürünleri bulup çok fazla satış gerçekleştiriyor ve aylık olarak hesaplandığında korkunç paralar kazanıyorlar.

Türkiye’ de bu sistem yapılmıyor mu? evet yapılıyor hem de son hızda gelişme göstererek yapılıyor. Hem ülkemizde hem de yurt dışında bütün satış ortaklarının hemen hemen hepsi satışlarını google aramalarına odaklamış durumdalar. Google ‘ a kim daha iyi hükmederse ve ilk sayfalarda görüntülenmeyi başarırsa en çok parayı o kişi kazanır. Eğer bu işe girişmeye karar verdiyseniz artık sizde bu alanda yer alacak çok güçlü bir adaysınız.

Google ile normal yollardan ilk sıralara çıkmak demek sitenin o sıradaki yerini uzun süre koruyacağı anlamına gelmez ve Google daüstlerde çıkmak kolay değildir. İçerik yönünden sitenizi sürekli güncellemek, makaleler yazmak, sitenize başka stelerden tanıtım yazıları almak gerekir aslında bunların bütününe SEO deniliyor.

Belki sizin satış sitenizden daha iyi bir site arkadan yetişirse bir üst sırayı hemen alabilir ve satışlar düşmeye başlar bu yüzden web siteleri bebek gibi ilgi ister, takip ister, her ne kadar takip etmenize gerek yok, para kazanmaya başlayınca yattığınız yerden arkası kesilmeyecek dense de buna inanmayın çünkü dünyada hırsızlık da dahil olmak üzere, emeksiz hiçbir kazanç sağlanamaz. Rakiplerin peşini bırakmamak ve onlarla yarışmak gerekir onlar günde 3 içerik girerse sizin 4 içerik girmeniz gerekir. Yoksa siteniz google da kaybolup gider ve kazanç sağlamak imkansız hal alır.

[/toggle] [toggle title=”Adım 6 : Hangi Satış Ortaklığı Sitesini Kullanmalıyım?” state=”close”]

Hangi Satış Ortaklığı Sitesini Kullanmalıyım?

Sürekli olarak bazı satış ortaklığı sitelerinden bahsediyoruz peki bu satış ortaklığı siteleri hangileri? ve ne işe yarıyorlar? Aslında kullanılacak çok fazla satış ortaklığı sitesi mevcut Xticaret, Reklamction, Gelir Ortakları, Clicbank, Plimus bunlardan başlıcalarıdır.

Dünya geneline baktığımızda satış ortaklığı denildiğinde ilk akla gelen site Clickbank tır. Clickbank, dünyaca ünlü bir affiliate sitesidir ve içeriğinde binlerce ürün bulunur.

Clickbank içerisinde birden çok dilde ürün bulunmasına rağmen, Türkçe içerikli ürünler bulunmuyor ve Türkçe içerik hiçbir şekilde Clickbank a kabul edilmiyor.

Biz bu sayfadaki örneklerde internetten para kazanmak için Türk sitelerini ve yerli ürünleri hedef alacağız bu yüzden bu sayfada clickbank ve yabancı dildeki satış stratejilerine yer verilmemiştir. Ama işin ana mantığına bakılırsa tüm satış ortaklığı işinde işleyiş birbirine benzer.

Clickbank dünyada en çok tercih edilen satış ortaklığı sistemi olmasının yanında çok üst düzeyde bir rekabetin de hakim olduğu bir alandır. Bu yüzden bu rekabette boğulmak yerine rekabetin az olduğu alanda kazanç sağlamak daha akıllıcadır. İnternet ve web bilginiz ne kadar iyi olursa olsun bahsi geçen rakiplerle yarışmak gerçekten çok zordur. Eğer ingilizce bilginiz iyi seviyedeyse clickbank stratejileri ile ilgili internet üzerinde yüzlerce ücretsiz eğitim sistemine sahip olmanız mümkündür.

Eğer, ingilizcem iyi ve Clickbank ile ilgili stratejiler öğrenmek istiyorum diyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz. Elimde sayısız adette ingilizce kaynak bulunuyor, bu kaynakları sizinle zevkle paylaşabilirim.

Peki biz satış ortaklığını Türkiye’ de nasıl kullanacağız?

Tam olarak şöyle bir yol izleyeceğiz, Türkiye’ de Clickbank tarzında çalışan satış ortaklığı sitesi Xticaret tir. Xticaret ile ilgili detaylı bilgi için Xticaret Güvenilir Mi? adlı yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Xticaret sitesinde de Clickbank ta bulunan kategorilerin benzeri bir çok ürün bulunmaktadır. Clickbank ödemelerini posta çeki ile yapmasına rağmen Xticaret bu ödemeleri 15 günlük periyotlarda iş bankası yoluyla yapmaktadır.

Buraya kadar olan kısım size karmaşık ve sıkıcı gelmesin, aslında sistem gayet basit eğer aklınızda bir soru işareti kaldıysa buraya kadar olan kısmı tekrar gözden geçirebilirsiniz.

[/toggle] [toggle title=”Adım 6.1 : Web Sitesi Kurulumu ve Satışa Hazırlamak” state=”close”]

Web Sitesi Kurulumu ve Satışa Hazırlamak

Eğer satış yapacağınız bir web siteniz yoksa veya web sitesi veya blog kurma işinde acemiyseniz bu adımdaki içeriği ayrıca incelemenizi tavsiye ederim.

WordPress Nasıl Kurulur? (Resimli anlatım) sayfasındaki eğitim niteliğinde olan bu makale de başarılı bir satış sitesi kurmak için gerekli tüm kurulum adımları adım adım anlatılmaktadır.

[/toggle] [toggle title=”Adım 7: Xticaret’ i Anlamak” state=”close”]

Xticaret’ i Anlamak

Satış ortağı, satış ortaklığı ve satış ortaklığı siteleri kavramlarını artık iyice kavradığınızı düşünerek biraz daha teknik konulara gireceğim.

Xticaret Nedir Kimdir ? Türkiye’ de bulunan ve tamamen Türk şirketi olan Xticaret, bir satış ortaklığı sitesidir. Bu site aslında vergi ödeyen ve faaliyet gösteren bir şirkettir. NETPAY BİLİŞİM HİZMETLERİ TEKNOLOJİ PAZARLAMA VE TİC. LTD. ŞTİ.

Bu şirket 2009 yılında bir Türk internet girişimcisi tarafından kurulmuş ve faaliyete geçirilmiştir. Xticaret, (yani Netpay Ltd.) bünyesinde yapılan alışverişler sonucu devlete vergilerini öder ve bu site üzerinden yapılan alışverişler tamamen yasaldır. Ayrıca sattığınız her üründen sizin adınıza da devlete vergi ödemiş olur dolayı ile saptığınız iş tamamen helal ve legal bir iştir. Bünyesinde hiç bir hile ve aldatmaca ya yer vermeyen firma Türkiye’ nin ilk Affiliate sitesidir.

Xicaret’ te hem satış ortakları hem de ürün sahipleri bulunur ve her iki tarafta yapılan satışlardan kazanç sağlar.

Xticaret’ te hangi ürün grupları bulunur? Xticaret’ te bulunan ürünlerin 2014 yılına kadar hemen hemen tamamı dijital içerikli ürünlerdi fakat son iki yıldır fiziksel ürünlere de yer veriliyor. Ürün kategorilerine ait genel başlıklar aşağıdaki gibidir.

Bilgisayar ve Internet

Yazılım

Para ve İş

Borsa ve Forex

Pazarlama ve Reklam

Spor ve Aktivite

Sosyal ve Kültürel Eğitim

Sağlık ve Fitness

Ev ve Aile

Eğlence

Fiziksel Ürün

Xticaret ten, para kazanmak için seçebileceğiniz 2 yol bulunur.

Bu yollar neler?

Xticaret’ için geçerli değil genel olarak affiliate marketing programlarında 2 seçenek bulunur. Ürün sahipliği ve satış ortaklığı. Baştan söylemek gerekirse her iki yolda ücretlidir. Xticaret kaliteyi en üst seviyede tutmak için ücretli üyelik sistemi ile bu sektöre girdi, kötü de yapmadı. Gözünüz korkmasın, öğreneceğiniz her yeni bilgi sonucunda cebinizden para gitmeyecek bazı alanlarda para harcamadan yer almanız imkansız. Aslında hepimiz bu işler için halen belirli miktarlarda paralar ödemekteyiz. Şimdi hazırsanız Xticaret ile satış ortaklığı sistemine başlayalım.

[/toggle] [toggle title=”Adım 7 : Ne satacağım?” state=”close”]

Ne satacağım?

Çok kez okudunuz fakat bir kez daha üzerinden geçmekte fayda var. Satış ortaklığı sistemi ile bu rehber deki örnek uygulama da kısaca özetlemek gerekirse ürün sahiplerinin dijital ürünlerini satacağız.

[/toggle] [toggle title=”Adım 8 : AdımAdım XTicaret’ e Üye Olmak” state=”close”]

XTicaret’ e Nasıl Üye Olunur

Xticaret üyeliği gayet basit aslında, yine de dikkat edilecek birkaç husus var. Aşağıdaki videodan Xticaret’ e üye olma sürecini izleyebilirsiniz fakat, öncesinde şunlara dikkat etmenizde fayda var.

1. Xticaret ödemelerini 15 günlük periyotlarda banka havalesi ile yapar. Bu sebepten dolayı kendi adınıza bir banka hesabı açtırın. Başkasının adına açılmış hesapları kabul etmiyorlar, üyelik sürecinde kullandığınız isim ile örtüşmesi gerekiyor.

2. Üyelik sırasındaki bilgileri doğru girin. Gerçek adınızı, telefon ve adres bilgilerini girin. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi banka hesabınızla üyelik adınız örtüşmeli. Bu yüzden gerçek bilgileri yansıtmanız çok önemlidir.

Şimdi ilk olarak Video yu izleyin, ardından üye olmak için burayı tıklayarak ödemeyi yapın ve üyelik işlemini tamamlayın. Bu link benim referans linkimdir aslında bu rehber de bir nevi affiliate marketing sistemine örnek olabilir diyebiliriz.

Üyelik işlemi tamamlandığında mail adresinizin spam klasörünü kontrol edin xticaret.com dan gelen maildeki linki tıklayın ve sisteme giriş yapın.

Sisteme girdiğinizde bilgilerinizi tekrar güncellemeniz gerekiyor. Aşağıdaki resimdeki gibi “Hesabım” bölümünden “Bilgilerim”  tabına geçerek kırmızı alanlar için gerekli bölgeleri düzenleyin.

satis-ortakligi-sitesi-kurmak-xticaret

[/toggle] [toggle title=”Adım 8 : Xticaret’ teki herhangi bir ürüne satış ortağı olmak” state=”close”]

Xticaret’ teki herhangi bir ürüne satış ortağı olmak

Bir çok ürün gruplarından ve çeşitli ürünlerden bahsetmiştik, peki bu ürünlere nasıl satış ortağı oluruz? Bize özel link nasıl üretilir bunları öğreneceksiniz. Bu video eski olduğu için şuan bu ürün xticare te bulunmuyor siz de bu yöntemle farklı bir ürün seçebilirsiniz.

Video da satış linki oluşturma işlemini izlediniz. Oluşturulan link in sonuna bir referans kodu yazdık, bu kod takip amaçlıdır yani yazmasanız da linkiniz çalışır. Bu takip kodunun amacı şudur, örneğin satış yaptığınız birden çok site var ve satış raporlamalarında hangi ürün hangi sitenizden satılmış bu kod sayesinde takip etmeniz mümkün eğer tek siteniz üzerinden satış yapacaksanız eklemenize gerek yok fakat birden çok siteniz üzerinde satış yapmayı planlıyorsanız analiz amaçlı işe yarar


[/toggle] [toggle title=”Adım 9 : Satış Linkini Web Sitesine Eklemek” state=”close”]

Satış Linkini Web Sitesine Eklemek

Satış linkini web sitesine eklemek ve linki gizlemek Seçtiğimiz bir ürüne ait Xticaret bize bir satış linki üretti şimdi bu üretilen linki satışın yapılacağı web sitesine ekleyeceğiz. Eğer müşteriyi (alıcıyı) web sitenizdeki bu ürün hakkında cezbedebildiyseniz ürünün satış sayfasına bir göz atmak isteyecektir eğer ürünü satın almaya karar verirse komisyonu kapacaksınız.

Bu işlem sırasında önemli bir detay var, müşteri eğer sizin ürünü pazarlamaya çalıştığınızı anlarsa ürün sayfasına gitmeden alışverişten vazgeçebilir. Amacımızın satış yapmak olduğunu müşteriye hissettirmemelisiniz, ürünü pazarlamak yerine tavsiye ettiğimize inanmalı. Bunu nasıl anlayabilir? Birincisi, fareyi link üzerine getirdiğinde browser’ ın alt kısmında gideceği link görünür bunun bir affiliate link olduğunugöreerk, ikincisi ise genel site içeriğiniz, pazarlama mantığınız ve makalelerinizden. Bu konuda profesyonel bir pazarlamacı olmak için biraz tecrübeye ve zamana ihtiyacınız olabilir.

Linki nasıl gizlersiniz? Bunun için iki yöntem var ilki, link kısaltma sitelerini kullanmak ikincisi de bir eklenti sayesinde bunu profesyonelce gizlemek. İkinci yöntemde kendi siteniz içine link vermiş gibi görünüyorsunuz ve son derece masum görünüyor ama artık son dönemde bu da bir çok kişi tarafından biliniyor. Link kısaltma siteleri de artık çok kullanılıyor ve herkes tarafından biliniyor. Bu siteler;

bit.ly

adf.ly

Bu sitelerin ana sayfalarında bir bölüm bulunur bu bölüme linki kopyalarsınız ve short a tıklarsınız size kısa bir link verir artık linkiniz kısalmıştır. 1 numaralı link kısaltma ile 2 numaraya dönüşmüştür.

1.http://www.xticaret.com/xticaret/?804_12829

2.http://bit.ly/45YY7

gibi…

Diğer yöntem ise wordpress te bir eklenti ile yapılıyor. Bu eklentiyi buradan indirin ve hostunuza atıp eklentiyi etkinleştirin.

Bu eklenti sayesinde artık ürün sitesine verilen linklerin pazarlama amaçlı değil sadece yönlendirme amaçlı olduğu izlenimi veriliyor.

[/toggle]
Click Here to Leave a Comment Below 3 comments
Nejat - 2 Eylül 2016

Tebrikler daha once bu kadar genis kapsamli bir satis ortakligi yazisi gormemistim usteluk bedava insanlar bublari e kitap olarak parayla satiyor. Tesekkurler muhtesem eser icin

Reply
April - 1 Şubat 2017

Merhabalar, clickbank ile
Ingilizce olarak elinizde sinirsiz kaynaklardan soz ettiniz o kaynaklardan tavsiye edeceginiz birkac bilgiyi paylasirsaniz cok memnun oluruz.
Yurtdisindayiz biz.tesekkurler

Reply
    Siyahpara - 1 Şubat 2017

    Tabiki gönderebilirim bana mail yoluyla ulaşmanız yeterli

    Reply

Leave a Reply: