6

Link Kısaltarak Para Kazanmak

Basit ama iyi trafik sağlandığında para kazandıran bir yöntemdir link kısaltarak para kazanmak. İşlem basit link kısaltma sitelerine üye oluyorsunuz üyelik sırasında sizden paypal ödeme bilgilerinizi istiyorlar. Ödemeleri belirli bir miktara gelince çekebiliyorsunuz.

Üyelik gerçekleştirdikten sonra link kısaltma servisine ait üye panelinize girip kısaltmak istediğiniz linki ilgili yere yapıştırdığınızda sistem size bir kısa link oluşturuyor. Bu link üzerinden asıl siteye olan yönlendirmeler sonucu minik bir miktar para kazanıyorsunuz. Şunu baştan belirtmek lazım ki eğer ciddi trafiklerde bir hedefiniz yoksa bu işten para kazanamazsınız. Çünkü binlerce tıklama sonrasında sadece 5 dolar gibi bir ücret birikiyor hesabınızda.

Link kısaltma siteleri hangileri?

Benim en çok kullandığım (ödemelerini garanti olarak ve zamanında yaptığı için) site adf.ly. Adf.ly bu işte başı çeken bir firma reklamları daha seviyeli ayrıca reklamı geç butonu Türkçe. Bazı yabancı kısaltma sitelerinde reklamı geçme butonu ingilizce olduğu için ziyaretçi saçma sapan bir siteyle karşılaştım ön yargısı ile reklamın geçmesini beklemeden siteyi kapatabiliyor. Bu nedenle reklamı geç butonunun Türkçe olan kısaltma servisleriyle çalışmaya önem gösterin. Diğer bir servis de link.tl. Bu site Türk sitesidir ve ödemelerini zamanında yapar fakat adf.ly kadar çok kazandırmıyor.

Önemli olan kısaltma sitesi değil kısaltmaları trafikle arttırmak

Herhangi bir kısaltma servisine üye olabilirsiniz bunda hiç bir sorun yok asıl iş linklerinizi yayacağınız trafiği elde etmektir. Eğer günlük binlerce ziyaretçisi olan bir siteniz yoksa farklı yollar keşfetmek gerek. Ben her bir çok yöntem kullanıyorum şimdi size ilginç bir yöntemden bahsedeceğim bunu yabancı bir forumdan okumuştum yöntem tam olarak şöyle işliyor.

İlk olarak youtube, izlesene, videmo ve dailymotion tarzı video sitelerine üye oluyorsunuz. Üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra hemen popüler bir kaç video üretmeniz lazım. Üretmek derken birşey kaydetmenize gerek yok hem popüler hemde önceden üretilmiş bir video bulmaktan bahsediyorum. Örneğin hande yener in yeni albümü ve klibi çıktığında hemen bu videoyu indirip tüm video sitelerine yükleyin. Videoyu yüklerken video açıklamasına hande yener le ilgili bir kaç sürpriz bilgi girerek okuyucuyu kısalttığınız linkle birlikte bir haber ya da magzin sitesine yönlendiriyorsunuz. Günde videonuzu 100 kişi izlediğinde bu 100 kişinin belki 20 si bu linke merakından tıklayacak. Tıklama sonrası pek memnun olmayabilir ama maksat kısaltılmış linki tıklattırmak.

Bu yöntemi kopyalayın ve çoğaltın hesaplarınızdan sürekli popüler videolar paylaşın ve linklerinizi video açıklama bölümüne yerleştirin. Bu video linklerini bloglarda, forumlarda ve facebook gibi mecralarda da paylaşabilirsiniz. Hr yaptığınız paylaşım viral yayılmayla birlikte zamanla size trafik=tık başı kazanç olarak geri dönecektir.

Click Here to Leave a Comment Below 6 comments
thomas taw - 4 Eylül 2014

Arkadaşlar yapmanız gereken tek şey üye olup link kısaltıp milletin linkinize tıklamasını sağlamak http://bc.vc/?r=72918

Reply
hacker - 22 Aralık 2014

tesekkurler anlatim icin

Reply
alican sever - 10 Mart 2015

http://frogli.com bu sitede yeni açıldı , 40 $ falan aldım dahada 8 $ var hesabımda tavsiye ederim CPM oranları çok yüksek

Reply
Muzaffer - 4 Ekim 2015

Bence en iyisi http://link.tl/?r=26463 kayit ol kısalt gelsin paralar

Reply
ahmet - 24 Ekim 2015

Arkadaşlar burda bütün detaylar yazmaktadır.

Reply
selçuk - 28 Ocak 2017

gool.ga yabancı bir link kısaltma servisi.Gayet düzenli ödeme yapan güvenli bir firma.Rahatsızlık veren reklamları yok.Ödeme oranları da Türkiye için 3$ dan başlıyor.sayımları gerçekten çok iyi anlık olarak görebiliyorusunuz.Firamın yabancı olması çok öenmli değil Türkiye bölgesine bakan bir Türk temsilci var destek olarak hiç sorun yaşamacağınız bir firma kesinlikle tavsiye ederim.

Ödeme Yöntemleri : Pay-pal – Payza- Banka Havale
Reklam Türü – Link Kısltma
Üye Olmak İçin – Üye Ol
Web sitesi – http://gool.ga

Reply

Leave a Reply: