1

internetten para kazanmanın 101 yolu

internetten para kazanmanın 101 yolu

Nakit sıkıntınız var ve para kazanmak için ekstra yollar mı arıyorsunuz? İşte size kolayca ekstra para kazanabileceğiniz internetten para kazanmanın 101 yolu ! İnternettn para kazanmak için seçilmiş bu 101 yoldan işinize yarayan bir veya birkaç tanesini kesin bulursunuz eğer bulamazsanız bu konuda biraz seçicisiniz demektir.

Uzun zamandır internetten para kazanmanın 101 yolu ‘ nu yazmak istiyordum ama bir türlü fırsat bulup toparlayamamıştım. Çok uzun bir makale olduğu için bir çılpıda okyamayabilirsiniz ama en azından başlıklara göz atıp bir kazanç yolu arayışındaysanız buradan ilham alabilirsiniz. Bu yöntemler dışında para kazanabileceğiniz başka yöntemler ürettiyseniz yazının altındaki yorum kısmına yorumlarınızı iletebilirsiniz.

1. Bir blog veya web sitesi ile internetten para kazanma

Bir web sitesinden para kazanmak için bu yazıyı okuyun ve online bir işiniz olsun

2. Makale yazarak internetten para kazan

Online para kazanmanın en kolay yöntemlerinden biridir. Makale yazarak para kazanmak için tıklayın

3. Anketlere doldurup internetten para kazanma 

Araştırma şirketlerinin mailinize gönderdiği anketleri doldurup para kazanabilirsiniz. Detaylar için bu yazıyı ve bu yazıyı okuyabilirsiniz.

4. Niche bloglarla para kazanmak

Belirli konularla ilgileniyorsanız sadece o konuya ait bir blog veya site açarak bu konuda içeriklerinize ziyaretçi çekebilirsiniz. Konu ile ilgili tüm detaylar burada.

5.Youtube ile para kazanmak

Youtube a video yükleyerek bu videoların izlenmesi ile adsense üzerinden reklam geliri elde edebilirsiniz. Son derece trend olan buyöntem ile ilgili detaylar yakında bu linkte..

6.Web siteleri tasarlayarak para kazanmak

Biraz teknolojiden anlıyorsanız veya gelişime açıksanız hazır sistemler kullanarak başkaları için ücret karşılığında web sitesi tasarlayabilirsiniz.

7.Bilgisayar Programlama ile para kazanmak

Bir yazılım gurusu olmanıza gerek yok matematik zekanız varsa bir kaç yıllık bir eğitim ile belirli bir alanda veya dilde yazılım yapıp online platformlardan satabilirsiniz.

8Özel yöntemler araştırabilirsiniz

Başkalarının kullandığı özel yöntemleri kopyalayarak internetten online para kazanabilirsiniz. Bu kategorideki seçenekleri değerlendirebilirsiniz

9. Sokak Performer i olabilirsiniz 

Turistik bir bölgede yaşıyorsanız burada internet üzerinden ağ kurup sokak sanatçılarına turist konserleri ayarlayabilirsiniz.

10. Bahçe temizliği ile para kazanmak

Çok eski bir yöntem yaşlıların veya bu işten anlamayanların bahçelerini temizleyebilirsiniz. Sahibinden.com tarzı sitelere bahçe temizliği, çim biçme gibi ilanlar verip müşteri avlayabilirsiniz.

11. Pencere ve cam temizliği ile para kazanın

Pencere ve cam silme işinde iyiyseniz internetten müşteri bulup bu mesleği değerlendirebilirsiniz.

12. Bir forumda moderatörlük yaparak kazanç sağlayın

Eğer belirli bir konuda uzmanlığınız varsa ücret karşılığı bir forumda moderatörlük yapabilirsiniz.

13. Web sitelerine misafir yazarlık ile para kazanmak

Yüksek kaliteli özellikle yabancı siteler kaliteli konular yazdığınızda yazı başına 10 dolardan 50 dolara kadar ödeme yapabiliyor. Yerli siteler de var araştırma sonucu kolayca bulunabilir.

14. Forumlara yazı yazarak para kazanın

Yeni kurulan bir foruma hiç bir web yöneticisi yuzlerce konu açamaz. Belirli bir kategoride uzmansanız farklı forum ve ilan platformlarına bu hizmeti yapabileceğinize dair ilanlar verebilirsiniz.

15. Bir podcast kurun ve para kazanın

Aslnda bir web sitesi ve blogla aynıdır ama içeriği ses ve video lardan oluşur. Sadece konuşun ziyaretçi çekin ve reklamlardan para kazanın şuan bence niş bir sektör Türkiye de podcast siteleri yok denecek kadar az.

16. Projenizi geliştirin ve para kazanın

Zaten halihazırda var olan ve gelir elde edemediğiniz bir projenizi ilgili forumlara reklam ve post girerek tanıtın ve gelirinizi arttırın

17. Çeviri yaparak para kazanmak

Özelikle son dönemlerde otomatik çeviri ile insanlar anlık olarak işlerini görüyor ama gerçek bir tercümenin yerini tutmaz. Bir çok platformda (forum, ilan ve çeviri siteleri) çeviri işi alabilir ve para kazanabilirsiniz.

18. Hayat koçluğu ve danışmanlık yaparak para kazanın

İnsanlar internet üzerinden güvenebilecekleri kişilerden Hayat koçluğu ve danışmanlık almak istiyor bu konuda harekete geçmek için kendinize müşteriler bulup işinizi internetten yapabilirsiniz.

19. Oyun hesaplarınızı satıp para kazanın

Eğer oyun oynamayı seviyorsanız oyun hesaplarınızı belirli bir seviyeye getirip satabilirsiniz.

20. Oyun turnuvalarına katılın ve para kazanın

Eğer oyunlarda kendinize çok güvenecek kadar iyi oyuncuysanız turnuvalara katılabilirsiniz. Bir çok turnuva ciddi para ödülleri vermektedir.

21. Oyun içinde Emlak alıp satın

Bu yöntem son zamanlarda özellikle Second Life tarafından popüler oldu. Oyun içinde araziler satın alıp geliştirip satmak sze gerçek dünyada ciddi gelirler getirebiliyor.

22. Oyun testerliği yaparak para kazanmak

Ücret karşılığı oyun firmalarına yeni oyunlarını test işlerinde ücretli iş alabilirsiniz. Oyun firmaları ve yazılım ekipleri bu tip testleri kendileri yapmak istemiyor özellikle oyunlarda iyi olan insanlara ücret karşılığı test yaptırarak hata raporu alıyorlar.

23. Müşteri teşvik edin  ve para kazanın

Özellikle yazılımcılar yaptıkları programları pazarlayacak zamana sahip olmadıkları için bitmiş projelerini kullanmayı öğrenip onların yerine siz pazarlayın ve satış başına %10 ila %30  kadar satış başı komisyon alın. Bu yöntemi başka işler içinde kullanabilirsiniz.

24. Link Broker’ lığı yapın:

Bir çok kişi web sitelerinden link satmak isterken diğer karşı kısım da bunları almak istiyor. Siz bir internet platformunda bu grupları bir araya getirerek yapılan alışverişten kazanç sağlayabilirsiniz.

25. Web Sitesi alım satımı yapmak

Bir çok insan web sitesi oluşturup bir yere kadar getirip bu siteyi satarak gelir elde etmek ister. Bir internet platformu ile alıcı ve satıcıları bir araya getirip satış işleminden komisyon alabilirsiniz.

26. Domin (Alan adı) alıp satmak

Domainlerini satmaya çalışan kişileri alıcılarla buluşturan bir platform ile satış başı komisyon alabilirsiniz.

27. Web tabanlı eklentiler yazıp satın

Codecanyon tarzı sitelerden eklenti, script gibi basit eklentiler yazarak online olarak satış yapabilirsiniz.

28. Başkalarının web sitelerini düzenleyin

Var olan bir web sitesindeki sorunları ücret karşılığı düzenleyebilirsiniz.

29. Kendi arama motorunuzu yapın

internetten para kazanmanın 101 yolu devam ediyor….

Eğer uzman bir yazılımcıysanız Google Apı leri ile kendi tasarladığınız bir arama motorunu yazabilirsiniz. Bu tarz başarılı projelere bir çok ödül ve maddi destek alabilmek mümkün.

30. Sektörel bir web yazılımı yapıp çoğaltın

Belirli bir niş sektör belirleyip o alandaki açığı tespit edin ve bir yazılım yapıp – yaptırrtıp o yazılımı kopyalayarak sektör içi farklı firmalara stıp para kazanabilirsiniz.

31. Ebay dan para kazanın

Ebay da belirli kategorideki ürünlere satış ortaklığı yaparak para kazanabilirsiniz.

32. Drop Shipping ile para kazanın

Uzak doğu tabanlı yüzlerce web sitesi var ve bu siteler üzerinde on binlerce ürün bulunmakta eğer uzak doğuda br bağlantınız varsa önceden toptan siparişini aldığınız belirli ürünleri tek bir shipping ile ülkeye getirip toptan satış yapabilirsiniz.

33. Amazon.com dan para kazanın

Amazon.com da e-book, dvd, elektronik eşya gibi bir çok kategoride ürün bulunmaktadır. Belirli bir kategoriye yoğunlaşıp o kategoriye ait bir veya birden fazla web sitesi açarak amazon daki ürünlere satış ortağı olabilirsiniz. Bkz. Amazon.com dan Para Kazanmak

34. Aliexpress.com dan satış ortaklığı ile para kazanın 

Aliexpress.com bildiğiniz gibi uzak doğu ve bir çok ülkedeki ürreticilerin ürünlerini satan bir platformdur. Alibaba.cm a göre aliexpress daha çok son kullanıcıya hitap etmektedir web sayfasından affiliate hesabı açarak ürün satışı yapabilirsiniz.

35. Xticaretten para kazanın 

Xticaret dijital ve fiziksel ürünlerin satışının yapıldığı satış ortaklığı platformudur. Üzerinde yoğunlaşıldığında ciddi paralar kazandıran bir ortaklık sistemi. Daha detaylı makalele için tıklayın.

36. Clickbank.com dan para kazanın

Eskiden çok popüler olan bu sistem hala kazanç getiriyor ama Türkiye ye dayalı bir sistem değil. Global olarak ta çok büyük rekabetler var uğraşmak isteyenler bu makaleden faydalanabilirler.

37. Affiliate marketing ile para kazanmak

İşte benim en fawori yöntemlerimden biridir. Başkalarının ürünlerini satmak ve hiç bir sermaye ve şirkete ihtiyaç olmadan. Tüm detaylar burada..

38. Geri dönüşüm işinden para kazanma

Sizin yerinize belirli bir ücret karşılığında atık satın alarak granüle dönüştüren ve satan bu ticaretten 5 hafta gibi bir sürede yatırdığınız paraya %14 kazanç sağlayan polonya tabanlı bir şirket. Son günlerin en popüler ve gelecek vaad eden en güvenli kazanç yollarından biri olarak biliniyor. Detaylar için tıklayın…

39. Cpa ile para kazanın

Cost Per Action ingilizce terimlerinin kısaltılmış halidir. Cost Per Action bir eylem / aksiyon sonucunda ödeme yapan bir kazanç modelidir. Detaylar için bu makaleyi okuyun.

40. VPS sanal sunuc veya hosting satarak para kazanın

Hosting firmalarının sayfalarına girerek affiliate üyeliği açın ve sattığınız vps, hosting gibi ürünlerden gelir elde edin.

41. Stockphoto.com dan fotoğraf satın 

Stockphoto da başkalarının çektikleri resimler bulunur ve bu resimler online olarak satılır. Bu site üzerinde resim satışı başına kmisyon verilir. IStockphoto.com tarzı bir site açarak resimlerden bir takımına ortaklık sistemi ile para kazanabilirsiniz.

42. İnternetle ilgisi olmayanlara web sitesi yapıp satın

İnternet sitesi olmayan ve olduğunda işine çok yarayacak olan firmaları tespit edip onlarla yüz yüze görüşün ve şirketlerine özel sayfalar yapıp satın.

43. Başkalarının ürünlerini ilan sitelerine ekleyin

İnternet kullanmayı çok iyi bilmeyen kişilerin ellerindeki ürünleri n.11.com ve gitti gidiyor.com gibi sitelere ekleyerek onlar için online dükkan açıp sayfalarını yönetin.

44. Online uçak bileti satın

reklamaction ve gelir ortakları tarzı ortaklık sitelerine üye olup uçak bileti ortaklıkların katılın. Buketegoride bir site açarak reklam verin ve uçak bilet satışlarından siteniz üzerinden gelir elde edin. Satışı siz yapmayacaksınız sadece ortaklık ederek linkleri uçak firmalarına göndereceksiniz. Bkz. Uçak bileti satış sitesi kurmak ve bileti satış ortaklığı yapmak

45. E-kitap yazıp internetten para kazanmak

Eğer belirli bir konuda uzmanlık derecesinde kitap yazacak kadar bilginiz varsa bu yeteneğinizi paraya çevirebilirsiniz. Google play üzerinden yazdığınız e-kitaplarınızı satabilirsiniz. Ayrıca bu kitapları xticaret.com dan da satabilirsiniz. Bu konudaki geniş çaplı makaleyi okumak için E-Kitap Yazarak Nasıl Para Kazanılır? konusuna göz atabilirsiniz.

46. Ev hanımlarına özel kazançlar

Eğer ev hanımıysanız ve el yapımı ürünler yapıyorsanız (bebek ürünleri, organizasyon veya hediyelik eşya) forumlardan, blog yoluyla ve internet siteleri üzerinden ürünlerinizi satabilirsiniz. Bkz. Ev hanımlarına evden para kazanma fikirleri

47. instagram.com dan para kazanın

Gerek kendi ürünlerinizi gerekse başkalarının ürünlerini instagram üzerinden satabilirsiniz. Tabi bunun için ciddi bir takipçi listenizin olması gerekir.

48. Google haritalar için fotoğraf çekip para kazanın

Eğer bir motosikletinz varsa veya kafanızda kamera ile gezebilecekseniz google maps için sokaklara gezerek fotoğraf ve video çekebilir bu sayede para kazanabilirsiniz. Ayda ortalama 4 bin Tl civarı maaşla google da işe başlayabilirsiniz. Başvuru için bu linki inceleyebilirsiniz.

49.  Logo, vektör ve grafik işleri yapıp satın

Eğer iyi bir grafikerseniz ve tam zamanlı çalışıyorsanız en azından akşamları çalışarak forumlar ve ilan siteleri üzerinden bulacağınız müşterilere logo, vektör, grafik ve kapak gibi görseller çalışıp satabilirsiniz.

50. Gizli müşteri olun

Günümüzde bir çok büyük markalar mağazalarını denetleyebilmek için gizli müşterileri kullanmaktalar. Mağazalardan ürünler satın alıp veya mağaza temsilcilerinin tavırlarını test ederken hem eğlenin hemde bunları videoya kaydedin. Her gün işlerinizi firmanıza raporlayın ve iş başına para kazanın. Bu tarzda bir çok danışmanlık firması bulunuyor buradan aratabilirsiniz.

51. Forex ile para kazanın

Eğer piyasalar konusunda bilginiz varsa ve biraz da nakit paranız varsa forex ile ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Bu makaleyi okumanızı tavsiye ederim.

52. T-shirt tasarlayıp satabilirsiniz

Eğer tasarım konusunda iyiyseniz değişik tarzda veya ülke gündemine özel t-sshirt ler tasarlayıp satabilirsiniz. Bkz. Tshirt Tasarlayarak Evden Para Kazanmak

53. Telefon, tablet ve laptop kapaklarına baskı yapın

Mobil cihazların arka kapaklarına kişiye özel tasarımlar yapıp özel baskı merkezlerinde bastırıp bu işten ciddi gelir elde edebilirsiniz. İnternette şu anda bu işten uzun yıllardır para kazananlar mevcut.

54. Özel madalyon ve kolyeler tasarlayın

Kişiye özel madalyon ve kolyeler hala popüler takılar. Eğer bu konuda yeteneğiniz varsa basit bir internet sitesi tasarlatıp müşteri avlayarak (Google reklamı da verebilirsiniz) bu yeteneği meslek haline getirebilirsiniz.

55. Facebook kapak tasarımı yapıp satmak

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan facebook ta kişilere ve sayfalara özel kapak tasarımları yapabilir ve bunları satabilirsiniz. bu yeteneğinizi facebok üzerinden düşük bütçeli reklamlar vererek tanıtabilir ve müşteri bulabilirsiniz.

internetten para kazanmanın 101 yolu nu okumaya devam edin..

56. Seslendirme yaparak para kazanabilirsiniz

Eğer ses tonunuza ve diksiyonunuza güveniyorsanız reklam ve basit tanıtımlar için seslendirme yapabilirsiniz. Sadece10 veya at bi sakal tarzı sitelere üye olup ilan verebilir bu yolla müşteri toplayabilirsiniz. Bu işler için düşük bütçeli bir ses stüdyosuyla anlaşıp iş başına ödeme yapabilirsiniz.

57. Mail okuyarak para kazanın

Çok eski ve az miktarda kazanç sağlanan bir yöntem olmasına rağmen bu listede olmasının bir sakıncası yok. Bkz. Mail Okuyarak Para Kazanmak

58. Veri girişi elemanı olun

Günümüzde bir çok şirket ve web sitesi yöneticileri hızlı klavye kullanan kişilere veri girişi işi veriyor bu yolla akmazsa damlar tarzında paralar kazanmak mümkün.

59. Ürünleriniz ve hizmetleriniz içn satış ortağı bulun

Eğer bir ürün ve hizmet sahibiyseniz ve ürün-hizmetlerinizi daha çok tanıtıp satmak istiyorsanız bir web sitesi açın ve gelir ortakları, reklam action ve xticaret gibi sitelere ürün ekleyerek ortakların ürünlerinizi satmasını sağlayın. Tabi bunun için bir komisyon ödemeniz gerekecek.

60. Bir internet dizini kurabilirsiniz

Web işlerinde iyiyseniz ve fikir sıkıntısı çekiyorsanız işte size fikir. Firma veya sitelerin tanıtıldığı bir rehber dizini kurup dizine reklam alabilir veya ucretli eklemeye izin vererek iyi bir gelir elde edebilirsiniz Çok eski bir yöntemdir fakat ürün kategorileri yenilendiği için teknolojiyi takip edip yeni ürün kategorilerini hedef alabilirsiniz.

61. Online eğitim verin

Eğer belirli bir alanda iyi derecede bilgiye sahipseniz online eğitimlerin olduğu bir web sitesi üzerinden üyelerinize online eğitim verin.

62. Ek ders verin

Eğitimciyseniz ve ek iş yapmak istiyorsanız ilan sitelerine ilan verip müşteri bulabilirsiniz.

63. Video eğitimleri hazırlayıp satın

Uzman olduğunuz bir alanda (ör, spor, avcılık vs) videolar çekerek bu video eğitimlerini üyelerinize internet üzerinden satıp gelir elde edebilirsiniz.

64. Yemek tariflerinizi paylaşarak para kazanın

İyi yemek yapıyorsanız veya elinizde çok sayıda benzersiz tarifler varsa bir blog veya web sitesi üzerinden yayınlayın. İyi bir ziyaretçi trafiği elde edebilirseniz bu yolla para kazanmak mümkün.

65. Ödev yapıp para kazanın

Çok yanlış ve etik olmayan bir uygulama ama başkalarının ödevlerini yaparak para kazanılan bir sektör var maalesef.

66. Arkadaşlarınıza ürün satın

Avon, Tupperware ve Arbonne (örnek) gibi sitelere üye olarak arkadaşlarınıza sattığınız ürünlerden para kazanın.

67. Bilgisayarınızdan para kazanın

Bilgisayarınızı kullanmadığınız zamanlarda bazı uygulamalar sizin bilgisayarınızı kullanıyor ve bu iş karşılığında size para ödüyorlar. Bu işte bir elektrik maliyetinin olduğunu göz ardı etmemek lazım. Ör : http://www.gomezpeerzone.com/

68. Kupon kodu ile para kazanın

Bir çok satış ortaklığı sitesi firmaların kuponlarını yayınlar. Kupon kodu sitesi yaparak kupon kodları yayınlayın ve ürünlere link vererek bu yolla bir nevi satış ortaklığı yapabilirsiniz.

69. Gardrop’ unuzu boşaltın

Eğer giymediğiniz giysileriniz varsa bunları ilan sitelerine vererek para kazanabilirsiniz. Hatta çevrenizden işe yaramayan kaliteli kıyafetleri minik miktarlara alarak tekrar pazarlayabilirsiniz.

70. SSL sertifikası satarak para kazanın

Bir çok site için SSL artık vazgeçilmez bir unsur. Bunu kullanarak gelir elde etmek mümkün. SSL şirketlerinden ortaklık alarak bir site üzerinden SSL satışı yaparak para kazanabilirsiniz.

71. FanPage ile para kazanın

Ünlülere ait fanpage sitelei yaparak ciddi ziyaretçi trafiği alabilir ve bu sayede adsense ve farklı reklam yayınları ile para kazanabilirsiniz.

72. Film inceleme siteleri ile para kazanın

Eğer iyi bir film izleyicisi iseniz yeni filmler hakkında yorumlar, tanıtımlar yapan bir web sitesi üzerinden para kazanabilirsiniz.

73. Hepsiburada.com dan para kazanın

Hepsiburada.com da bir çok firma gibi satış ortaklığı vermektedir. Bu site üzerinden belirli bir niche kategori seçerek o kategorideki ürünleri tanıtan bir web sayfası üzerinden gelir sağlayabilirsiniz.

74. Facebook tan para kazanın

Satış ortaklığı sistemini Facebook ta kullanabilirsiniz. Eğer iyi sayıda üyesi olan bir facebook grubunuz varsa bu grup üzerinden ürünler pazarlayabilirsiniz. Ayrıca facebook reklamları vererek ciddi gelirler elde etmek mumkun.

75. Twitter dan para kazanın

Twitter da facebook gibi milyonların kullandığı bir platform. Yine satış ortaklığı sistemini kullanarak takipçileriniz üzerinden viral yayınlama ile para kazanabilirsiniz.

76. E-Ticaret ile para kaza sitelerini kullanın

Incir.com gibi üzerinde hazır ürünler olan bir platformdan paket satın alıp kendi alan adınızla size özel bir e-ticaret siteniz olabilir. Ayrıca bunun için herhangi bir ürün, depolama, kargo,fatura, şirket ve muhasebe ye gerek yoktur.

77. İnternetten tatil satın

Gelirortakları ve Reklamaction gibi ortaklık şirketlerine üye olarak tatil kategorisinde bir site üzeriden otelleri tanıtıp satış başı para kazanabilirsiniz.

78. E-mail marketing ile para kazanın

Elinizde bir e-posta listesi varsa toplu e-mail servisleri ne üye olup elinizdeki mail listesine toplu mail atarak satış ortaklığı yoluyla para kazanabilirsiniz.

internetten para kazanmanın 101 yolu devam ediyor…

79. Link kısaltarak para kazanmak

Bir web siteniz varsa sayfa içi ve sayfa dışı bağlantılarda adf.ly, link.tl gibi siteleri kullanarak link kısaltabilirsiniz. Kısalttığınız linkler üzerinden gerçek linklere her erişimde minikte olsa bir gelir elde edebilirsiniz. Özellikle yüksek trafikli web siteleri için iyi bir kazanç yoludur.

80. Konsept kurbiye veya pasta yapıp satmak

Hamur işleriyle aranız iyise, evde yptığınız özel tasarım kurabiye ve pastalarınızı satabilirsiniz. Özellikle bebek doğum günleri,  mevlitler, bebek doğumları gibi organizasyonlarda son zamanlarda trend olan bu yöntemle web sayfası, facebook, twitter ve instagram dan sipariş alarak para kazanabilirsiniz.

81. Evden yemek yapıp satmak

Ev yemekleri ve doğal ürünleri tercih eden ciddi bir kesim var özellikle çalışan çiftler… Bu kesimi hedef alarak evden günlük yemek yapıp satabilirsiniz. İnternet üzerinden bu hizmetinizi tanıtıp siparişler alabilirsiniz.

82. Cashback sistemlerinden para kazanın

Alışveriş yaparak para kazanılır mı? Evet internet üzerinden alışveriş yaptığınız bazı siteler size ürün alımlarında belirli bir ücret öderler. Beruby buna bir örnektir Beruby ile para kazanma teknikleri için bu makaleyi okuyabilirsiniz.

83. Niche video marketing yapın

Bazı özel niche ürünler için videolar hazırlayarak youtube, dailymotion ve vimeo ile ürünlerin sayfasına ziyaretçi çekebilirsiniz. Bunun yanında bazı ekstra yöntemler de var. Detaylar için tıklayın..

84. Kripto Para (Dijital Para) ile para kazanın

Kripto paralar son 5 yıldır internet ortamında ciddi bir ivmeyle yükselmekteler. Sadece bir dolarlık bitcoin alıp yıllar sonra bunun değer kazanması ile milyoner olan insanların hikayelerini okumuştur.. Günün trendi ise onecoin, onecoin paketleri satın alıp yükselmesini bekleyerek veya alımsatım yaparak milyoner olabilirsiniz. Ama bu iş için ciddi bir ön araştırma yapmak şart.

85. Mobil oyun üyeliği satışından para kazanın

Reklmaction da mobil ürünler kategorisinde bir çok oyun bulunmakta. Mobil oyun hesapları ile insanların oyun için ödeme yaptığı anda para kazanırsınız. Reklamaction için tıklayın.

86. İkinci el elektrnik eşya alım satımı yapın

Eski elektronik eşyaların alım satım işlemlerinin yapıldığı bir e-ticare sitesi kurabilir ya da sahibinden, gitti gidiyor gibi siteler üzerinden ürünleri tespit edip, pazarlıklı alarak daha yüksek fiyatlara satabilirsiniz.

87. Bir karşılaştırma sitesi kurabilirsiniz

Günümüzde internetten alışveriş yapacak olan hemen hemen herkes satın alacağı ürünün muadili ile arasındaki fiyat ve teknoloji farkını merak etmekte. ÖZellikle cep telefonu ve mobil cihazlarda durum böyle iken araba, elektronik eşya da da durum aynı. Belirli bir kategoriye yönelerek bir kıyaslama sitesi kurabilirsiniz.

88. Ders notlarını satmak

ABD ve avrupada çok yaygın olarak kullanılan not satmak, ülkemizde varmı bilmiyorum ama eğer yoksa yapılması gereken bir proje. Özellikle üniversite öğrencileri düzgün tutulan notlarını satarak cep harçlıklarını çıkarabilirler.

89. İkinci el ders kitapları alım satımı

Elinizdeki ders kitaplarını dönem sonunda 2. el olarak yenisinden daha düşük bütçelere satabilmeniz mümkün. Hatta amazon.com üzerinden bu işin ticareti bile yapılmakta.

90. Fotoğraflarınızı satmak

Eğer iyi bir fotoğrafçıysanız çektiğiniz fotoğrafları belirli bir ücret karşılığında stockphoto, fotolia.com gibi sitelere satabilirsiniz.

91. Başkalarının evcil hayvanlarını gezdirin

İşi ve yoğunluğu dolayısı ile evcil hayvanlarını gezdiremeyen insanlar ücret karşılığında bu hizmeti dışarıya veriyorlar. İlan sitelerinden bu tür iş ilanlarını kovalayıp müşteri edinebilirsiniz, tabi evcil hayvanlarla aranız iyiyse ve boş vaktiniz çoksa.

92. Çekimler için evinizi kiralayın

Eğer villa, yazlık veya tarihi bir eviniz varsa film çekimi için evinizi ajanslara kiralayabilirsiniz. Bu linkten arama yapıp ilan verebileceğiniz sitelere ulaşabilirsiniz.

93. Hikayelerinizi ve videolarınızı satabilirsiniz

Ülkemizde henüz böyle bir alan yok ama bir çok ülkede insanlar hayat hikayelerini ve videolarını gazete, dergi gibi platformlara satıp para kazanıyorlar. Eğer hayat hikayem çok dikkat çekici diyorsanız yurt dışı kaynaklı gazete ve dergileri araştırabilirsiniz.

94. Arama motorlarındaki hataları keşfedin

Google, bing gibi arama motoru firmaları sonuçlarının hatalarını tespit ettiğinizde size ödeme yapıyor. İyi ir web deneyiminiz varsa ve ingilizceniz iyi derecede ise saatte 12$ kazanabilirsiniz. Bu hizmeti sağlayan aracı firmaların linkleri aşağıda..

95. Otomobilinizi kiralayın

www.garajyeri.com tarzı siteler üzerinden aracınızı kiraya verebilirsiniz.

96. Şirket ismi ve sloganı bulun

Başkalarının şirketleri için isim ve slogan bulma yarışmalarına katılın. İyi bir isim ve slogan yakalarsanız bu yarışmalardan gelir elde edebilirsiniz. Fakat bu siteleri ingilizcedir.. Örnek siteler : http://www.squadhelp.com/   , https://www.namingforce.com/

97. Network Marketing ile kazanç sağlayın

Uzun yıllardır popülerliği süren ek gelir kapısıdır Network marketing. İnsanları ikna etme konusunda kendinize güveniyorsanız güvenilir bir çok network marketing şirketi bulabilirsiniz.

98. neobux.com ile tıkla kazan

Uzun yıllardır web dünyasında faal olan ve ödeme konusunda hiç bir sıkıntı yaratmayan güvenilir bir tıkla kazan sitesidir. Alt üye edinip başkalarının tıkladıklarından da gelir elde edebileceğiniz bir sistem.

99. Modellik yaparak para kazanın 

İlan sitelerinden model ilanlarını takip ederek günlük kazançlar elde edebilirsiniz. Bir çok giyim ve online alışveriş sitesi sürekli olarak değişen ürün gamlarını pazarlarken yeni yüzler aramaktadır.

100 . Telefona uygulama yükleyin para kazanın

Smartpanel tarzında bir kaç uygulama var bu uygulamalar telefonunuzda yüklü oldukça aylık 5$ gibi paralar kazandırmakta.

101. Çağrı merkezlerinde evden part time çalışın

Ev hanımları ve boş vakti olan herkes için katılabilecekleri part time iş imkanı. Bu linkteki firmalardaki ilanlardan işinize yarayanlara üye olun ve evden çağrı merkezi hizmeti verin.

İşte size ;

internetten para kazanmanın 101 yolu!

Buradaki bazı yöntemlerden bazıları siyahpara.com da adım adım anlatıldı bu tarz maddeler zaten ilgili sayfalara yönlendirildi.

Eğer sizinde bunlara ek bazı fikirleriniz varsa yazının altındaki yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Click Here to Leave a Comment Below 1 comments
Master Kazanç - 30 Mayıs 2018

Faydalı bir içerik. Başarılar dilerim.

Reply

Leave a Reply: