5

İnternetten Para Kazanma’da Başarının Sırrı Nedir?

Aşağıdaki makale sizi, internetten para kazanma konusunda biraz da olsa motive edebilecek nitelikte. Eğer para kazanma konusunda istikrar sağlayamıyorsanız ya da umutsuzluğa kapıldıysanız bu makalenin size fayda sağlayacağını umuyorum.

Online kazanç sisteminde başarılı olabilmeniz için şu iki müthiş olguyu çok iyi planlamalısınız bunlardan ilki “işe odaklanmak” diğeri ise “efektif zaman kullanımı”.
İnternetten çok iyi paralar kazanabilmek için kullanılan en iyi metot kuşkusuz ki satış ortaklığı (Affiliate Marketin) sistemidir ki bu bloğu daha önce ziyaret ettiyseniz eğer bu sistem hakkında artık epey bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyorum. (Eğer değilseniz bu blogda satış ortaklığı sistemini hakkında çok fazla bilgi edinebilirsiniz.)

Sorun şu ki yukarıdaki odaklanmak ve zaman kullanımı konusunu atladığınız anda bu en çok para kazandıran metot’ un pek işe yaradığı söylenemez!

Bu makale sayesinde internetten para kazanma işine daha iyi odaklanabilecek ve etkili zaman kullanımı olgusuna iyi bir başlangıç yapabileceksiniz.

Online kazanç sisteminde başarılı olmuş bir girişimci olarak şunu söyleyebilirim ki, bu iki madde olmadan işi tam anlamıyla başarmak imkansızdır bu sebepten dolayı bu fikirleri sakın önemsememezlik etmeyin.

Yaptığınız işe odaklanın:

internetten para kazanmada başarının sırrı nedirOnline ticaret işleriyle ilk tanışmam sizinkinden farksızdı bunu çok iyi biliyorum çünkü bende bu işlere ilk giriştiğimde çok hırslıydım ve çok fazla fikirle doluydum. Beni yanlış anlamayın sakın hırs kötü bir şey değil sonuçta, sadece miktarı ve kontrolü iyi ayarlanmalı.

Bendeki tek problem yaptığım işe fokus olamıyordum yani odaklanma problemim vardı. Birden çok fikrim varda ve hepsini bir anda başlatıp sonuçlarını hemen görmek istiyordum. Bu işlere tüm yeni başlayanların kaderi de bu olsa gerek resmen durumum fiyaskoydu başladığım projelerin hiç birini tamamlayacak zamanım yoktu bu çöküşü bende yaşadım çok zaman ve para kaybettim.

Aynı durum tüm yeni başlayanlar için geçerlidir eğer bu işlere yeni başlıyorsanız aklınızdan geçenleri tahmin edebiliyorum birçok projeniz var ve hepsini yapmak istiyorsunuz sakın ola bu hataya düşmeyin bekleyin ve asıl hedefe yani para kazanmaya odaklanın.

Bir çok proje üstlenmeye elverişlisiniz ve kendinizi geliştirmeye çalışıyorsunuz, karşınıza çıkan her yöntemle kar yapmaya çalışıyorsunuz. Tecrübelerimi sizinle paylaşmam gerekirse bu yöntem tamamen hatalı bir yöntemdir.

Online olarak internetten para kazanmak sadece 1. Metoda ve tek bir metoda odaklanarak gerçekleşir. Aklınıza kestirdiğiniz bir metot üzerinde adeta ölesiye çalışın. Emin olun ki her şey müthiş olacak ve sonra bu yöntemi planlayıp onu daha da geliştirip büyüteceksiniz.

Bu sayede tek bir işe odaklanmanın tek bir seferde çeşitli alanlara bölünmekten daha karlı olacağını anlayacaksınız. İlk önce bir projeden akan iyi bir kar oranına sahip olacaksınız ve bu otomatik olarak sürecek ta ki siz durdurana kadar.

Bu projeden iyi bir oranda kar ettikten sonra diğer bir projeye yönlenebilirsiniz ve tüm çabanızı yeni projeniz üzerine odaklayabilirsiniz.

Durumu daha iyi özetleyebilmek için bir örnek vereyim.

Birden çok reklam, banner grafikleri ve affiliate linki olan bir web sitesi düşünün bu site de ne pazarlanacağına dair bir kargaşa vardır. Böyle bir durumda kaldığınızda anlayın ki bu site çok çok amatör bir sitedir.

Bu web sitelerinin veya blogların sahipleri, bu tür reklam ve bannerları sitelerinde olduğu halde hala neden kazanç sağlayamadıklarını merak eder dururlar ve derler ki “internetten para kazanılmaz” – “bu işler boş işler” – “tamamen zaman kaybı” bu sözcükler uzatılabilir.

Aslında işin gerçek boyutuna baktığımızda bu kişilerin para kazanamamalarının sebebi nereye odaklanacaklarını bilmemelerinden ve her projeyi aynı çatı altında yürütmelerinden kaynaklıdır.

İnternet sitelerinde dolaşan bir kişi, yukarıdaki tarzda bir web sitesiyle karşılaştığında içerik kendisine çok karışık ve güven vermediğinden dolayı 2-3 saniyede siteyi terk eder.

Bence bir web sitesi 1 ürüne odaklanmalı ve sadece 1 ürünün reklamını yapmalıdır. Eğer kendi web sitenize odaklanırsanız daha fazla satış gerçekleştirebileceksiniz.

Bazen insanların forumlarda ve sosyal platformlarda neden bu işlerden para kazanamadıklarını birbirlerine sorduklarını görüyorum, sitelerinden 10-15 ürünü birden tanıttıklarını, reklamını yaptıklarını fakat 1 TL bile kazanamadıklarını sorguluyorlar. Bu işe kendi gözümle baktığımda sorunun apaçık ortada olduğunu görebiliyorum.

Şimdi şöyle bir şey gelebilir aklınıza, siyahpara.com da birden çok kazanç yöntemini tavsiye eden bu sitelerden değil m? Evet bu site de yukarıdaki örneğe benzeyen nitelikte olabilir ama buradaki tek fark siyahpara.com daha çok bilgi sağlayıcı rolünde olan bir sitedir yani kazanç hedeflemiyorum bu sitede internetten kazanç elde ettiğim bir çok alan var zaten bu alanları da bu site içerisinde size adım adım anlatmaya çalışıyorum buradan, o yüzden örneği iyi anlamakta fayda var.

Konumuza dönersek, birden çok ürün veya hizmet pazarlamak zordur. Siteleri üzerinden ürün satmaya çalışanlar her bir ürün için 5-10 anahtar kelime kullandıklarını belirtiyorlar aslında bu çok yanlış, para kazanabilmek için daha fazlasına ihtiyaç var. Anahtar kelimeler her ürün için ayrı ayrı analiz edilmeli ve bu da çok fazla zaman aldığı için gereken ilgiyi göstermekte güçlük yaşanır ve böylece iş yarım kalmış olur.

Anahtar kelimeler de ürünler gibi analiz ister ve ürüne göre rekabet alanı vardır bu yüzden bu seçim çok önemlidir. Bir web sitesi kurduğunuzda o siteyi yoluna koymadan diğerini kurmayın işi zamana yayın ve üzerine düşün. Zamanı iyi kullanarak yaptığınız işe odaklanın. Eğer aklınızada bir proje varsa şimdi üzerinde çalıştığınız bu projeyi sağlamlaştırma zamanı. Az ve öz olarak şunu söyleyebilirim ki “kazanç sağlamak için güçlü bir odaklanma ve etkili zaman kullanımı sizi başarıya götürecek iki anahtardır”

Peki nereden başlamalıyım? diye soracak olursanız Sermayesiz Para Kazanma adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Online ticaret işine başlayan ve yeni başlayacak olan herkese başarılar.

Click Here to Leave a Comment Below 5 comments
Murat - 23 Mart 2015

Merhaba, çok güzel paylaşım olmuş teşekkürler. Bende satış ortaklığı üzerinde araştırmalar yapıyorum. Bu yöntemle, doğru yapıldığı taktirde, internet üzerinden çok güzel paralar kazanılabileceğini inanıyorum. Aslında Türkiye ve dünyadaki satış ortaklığı pazar payının her geçen gün artması bunun çok net bir kanıtı…İyi çalışmalar diliyorum

Reply
kaya bal - 14 Ağustos 2015

merhaba, makaleniz gerçekten çok bilgilendirici ve faydalı olmuş yazınızdan gerçekten etkilendim. herkes sizin gibi bilgiler sunmuş olsa bizlere daha fazla fayda sağlanabilir. Yorumları okuyan arkadaşlara tavsiyem ek olarak birde http://www.nasilparakazanilir.net sitesine baksınlar. ben çok faydasını gördüm umarım sizlerde faydalanırsınız.herkese bol kazançlar

Reply
ugur - 13 Ekim 2015

salam men azerbaycandan makaleniz beni hakiketen tamolanak sagladi halal olsun twk

Reply
    Siyahpara - 13 Ekim 2015

    Teşekkür ederim güzel yorumun için.

    Reply
Ayşe ardahan - 12 Aralık 2016

>Makaleniz gerçekten çok bilgilendirici ve güncel içeriklerle dolu, emeğinize teşekkürler.

Reply

Leave a Reply: