İnternet işleri aceleyi sevmez

İnternet işleri aceleyi sevmez

Son günlerde internetten para kazanma  işleri ile ilgili bir çok mail alıyorum bu mailleri incelediğimde herkesin ortak bir problemi olduğunu tespit etmek zor değildi, hemen hemen herkes aynı hatayı yapıp internetten yaptığı kazanç girişimlerini hemen paraya çevirmeye çalışıyor bu tamamen yanlış bir yöntem!

Sadece kazanç elde etmek için açılan blog ve siteler değil hemen hemen her çeşit internet girişimi aceleyi sevmez sabır ister, emek ister.

Beklentilerinizi başta yüksek tutmayın

Yazdığım çoğu yazıda aslında aynı şeyden bahsetmeye çalışıyorum amatör bir internet girişimi yaptığınızda beklentilerinizi başlangıçta yüksek tutmayın bu işler sizi hemen zengin etmez maalesef işin gerçeği budur. Belli bir zaman bu işleri para kazanmak için değil işinizi geliştirmek için yapın kararlı ve sürekli bir şekilde işlerinizi yapmaya devam edin sonra her şey netleşecektir.

Bu işi severek yapın ya da sevmeye çalışın

İnternet işleri zoraki çalışmalarla başarı sağlanacak bir sektör değildir. Blog yazarları; yazılarını sürekli yazmalı, Affiliate ler (satışortakları); site içeriklerini güncel tutmalı, Eticaret girişimcileri; güncel ürün pazarlamalı ve sürekli reklam vermeli ve en önemlisi de beklemeyi bilmeliler. Bir site ya da blog açar açmaz sitenize reklam almayın, hemen seo çalışmalarına başlamayın bırakın biraz siteniz otursun bu süre içerisinde sitenizi içeriklerle zenginleştirin.

Bunun için bu işi severek yapın ya da sevmeye çalışın şu bir gerçektir ki, internet işini sırf para kazanmak için yapan girişimciler bu işten gelir elde edemez bunun sebebi ise çok basit asıl amaçları farklı olduğu için zoraki sürdürülen bu çalışmalar çok kısa zaman içinde bu durumdan sıkılacak ve iş, başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Bu şekilde başlanmış ve bitirilememiş binlerce proje örneği mevcut bunlara web aleminde çöp proje / site adı veriliyor.

Nasıl bir yol izlemelisiniz?

İlk olarak kendinize bir iş akış sırası çıkartın örneğin bir blog ya da satış ortaklığı sitesi açacaksanız bunun bazı kuralları ve bazı süreçleri olduğunu unutmayın. bu süreçleri kısaca maddelendirelim.

 • Site açmadan önce bir plan yapın ve ilk olarak hangi alanda yer alacağınızı belirleyin
 • Sitenizi açtıktan sonra gireceğiniz içeriği baştan stoklayın ki devamlı içerik girmek gerektiği için devamlılığı bozmayın.
 • Bir domain seçin ve satın alın en az 3,5 yıllık kaydedin çok fazla faydasını göreceksiniz google gözünde…
 • Kesintisiz ve sağlam bir hosting bulun bedava hostlardan kaçının bedava peynir fare kapanında olur.
 • Site alt yapınızı seçin bence wordpress kullanmalısınız wp e-ticaret dahil her türlü platformda kullanılabilecek bir yapıya sahiptir.
 • Logonuzu tasarlayın ya da tasarlatın, web sitesinin temasını seçin
 • Sitenizi kurun
 • Anahtar kelimelerinizi ve koşacağınız kulvara uygun seo çalışmalarını ufak ufak sitenizin kurulum aşamasında uygulayın.
 • İletişim sayfası, gizlilik, site haritası, hakkımızda sayfalarını oluşturmayı unutmayın.
 • Kimliğinizi gizlemeyin şeffaf olun.
 • İçeriklerinizi kopyala yapıştır yapmayın %100 ünü kendiniz yazın resimleri bile özgünleştirin.
 • İçerik girmekte kararlı ve istikrarlı olun her gün 2, 3 içerik oluşturun en kötü 1 içerik oluşturmanız şarttır.
 • Sitenizi Google webmaster, google analitik gibi google servislerine kaydedin. Site haritanızı google a bildirin.
 • Sitenizi optimize edin siteniz hızlı olsun, mobil uyumlu olsun, cdn kullanın rakiplerinizde olmayan üst özellikler kullanın.
 • Arama motorlarının seveceği siteler yapın ama abartmayın aynı kelimeleri 100 kere aynı yerde kullanmayın.
 • Siteyi yayınlar yayınlamaz reklam almayın google adwords e kaydolmayın olsanız bile kabul hemen kabul edilmezsiniz en azından 2,3 ay bekleyin bu sırada sitenizde en az 80, 90 sayfa içerik olmalı.
 • Sosyal medyayı kullanın ihmal etmeyin.
 • Trendleri takip edin alanınızla ilgili yeni ve güncel içeriklere sitenizde yer verin.
 • 3.4 ay sonra SEO çalışmalarına yavaş yavaş başlayın benzer sitelerden tanıtım yazıları alın forumlarda sitenizi tanıtın blog yorumlarında sitenizi tanıtın imleme sitelerine içeriklerinizi eklemeyi ihmal etmeyin.
 • Otomatik işlerden uzak durun, program kullanıp sitenize hit almayın, seo programları kullanıp sitenizi yüzlerce yere otomatik eklemeyin herşey doğal olsun Google doğal siteleri sever google da üst sıralara çıkmak gibi bir amacınız olmasın siz sadece sitenize içerik girin uzun yazılar yazın renkli olun sıkıcı olmayın.

bunu gibi daha bir çok kriter var ama başta bunları bile yapsanız çok güçlü bir alt yapı kurmuş olacaksınız. Bu terimler size çok yabancı geliyorsa bunları öğrenmelisiniz. eğer bu işi yapacaksanız bazı şeyleri bilmeniz gerekir öğrenmek için bir çok kaynak var onlara başvurabilirsiniz.

Hangi eğitimlere katılmalıyım?

Yukarıdaki maddeleri yerine getirebilecek kadar bilgiye sahip değilim diyorsanız acilen bir eğitim almanız gereklidir. bunun için size bir kaç öneride bulunabilirim. Benimde hala kullandığım 2 kaynağı size tavsiye edebilirim bunlardan biri;

Master Kazanç

diğeri ise tabiki Goomass

bu eğitimler sürekli güncellendiği için takip etmeyi bırakmayın çok faydalı bilgiler öğreneceğinizden eminim ben bile hala bu internet gurularını takip ediyor, onlara sorular soruyor, destek alıyor ve tabiri caizse onları sömürüyorum.

Bu yazının da sonuna geldik umarım kararlı olursunuz ve sabırsızca davranıp hayallerinizi suya düşürmezsiniz sağlıcakla kalın.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: