Hangi web siteleri para kazandırır

Hangi web siteleri para kazandırır

Her internet girişimcisinin hayalidir bir web sitesi açıp oturduğum yerden interneti kullanarak para kazanmak! Aslında bu pek tabi mümkün fakat asıl soru hangi kategoride ne üzerine site açmalı? Eğer niche site işiyle ilgilenmeye yeni başladıysanız veya web siteleri yapıp siteler üzerinden para kazanmayı hedefliyorsanız bu makale sizi hangi web sitelerin para kazandırdığı konusunda az da olsa aydınlatabilir.

Bu sayfaya geldiğinize göre Niche Sitenin ne olduğu konusunda bir takım bilgiye sahipsiniz demek, yok rastgele geldim ne olduğunu öğrenmek istiyorum derseniz de bu linkteki makaleyi okumanızı öneririm.

Niche sitelerden para kazanmayı hedefliyorsanız eğer bu işi hakkıyla yapıp bu işten ciddi paralar kazanan bir kaç örnek görmek istemeniz son derece doğal. Buradan yola çıkarak sizler için bir kaç başarılı niche site örneği buldum ve bunları paylaşıyorum. Paylaşıma başlamadan önce şunu söylemeliyim siteler ingilizce dilince yapılmış projeler ve genelde Avrupa ve ABD de Gogole Adsense tık başı maliyetleri epey yüksek olduğu için basit bir niche site bile ayda binlerce dolar kazandırmaya yetiyor durum Türkiye de o kadar iç açıcı değil ama yine de akmasa damlar ayda binlerce lira değil de yüzlerce lira kazanayım diyenler için Adsense tık reklamcılığı işinde en kazançlı çözümdür.

Sizinle paylaşacağım web sitelerinden yola çıkarak benzer veya alternatif siteler üreterek sitenize reklam alabilir veya adsense reklamları ile destekleyebilirsiniz. Eğer projenizden verim alabilirseniz aynı sistemi farklı alternatiflerle çoğaltarak kazançlarınızı arttırmak mümkündür.

  1. www.securityguardtraininghq.com (Özel Güvenlik Görevlisi Eğitim ve Kurs Sitesi)

Site sahibi kazancını google aramalarına fokuslamış. Güvenlik görevlisi eğitimi almak isteyen kişiler google aramalarından bu siteye ulaşıyor site ingilizce olduğu için bir çok lokasyondan trafik alıyor site içerisine adsense reklamları yerleştirilmiş kazanç adsense daklı. Bunun yanında siteyi oluştururken belirli bir bilgi birikimine sahip olmuş ve bunu pdf bir kitapta toplayarak güvenlik görevlisi eğitimi ile ilgili bu kitabı satarak ta kazancını katlıyor. Ayda ortalama 5.000$ gibi ciddi bir rakam kazandığını iddia ediyor.

hangi-web-sitesi-para-kazandirir1

2. Scholarshiphispanic.com – İspanyol Bursları

İspanyol burs sitelerini tanıtan bu site google da ortalama ylık 14.000 arama hacmne sahip yani ortalama aylık 14.000 potansiyel ziyaretçi demek. Tıklama başı ortalama gelir 2.19$ gibi yüksek bir TBM ye sahip bu sitenin sahibi aylık ortalama kazancını paylaşmamış.

hangi-web-sitesi-para-kazandirir2

3. nursingscholarship.us Hemşirelik Bursları

3. site yine ingilizce lisanında ve niche bir site. Hemşirelik öğrencilerine burs veren firmaları derip toparlayan bir portal. Öğrenciler bu siteden burs alabilecekleri kurumları araştırıyor. Google adsense TBM si yaklaşık 3$ gibi ciddi bir rakam. Aylık ortalama 40.000 aranma hacmi olan bu kelime ciddi bir trafik elde etmekteymiş. Tabiki bu aranma hacimleri sitenin ulunduğu bölgeye göre hesaplanıyor yani dünya genelinde aranma sayısı değil.

hangi-web-sitesi-para-kazandirir3

4. www.labnol.org (İnternet ve yazılım tanıtımları yapan bir site)

Uzun yıllardır internet aleminde var olan bu site hindistanlı bir yazılımcıya ait. Belki bu kişiyi daha önce görmüşsünüzdür kendisi bir adsense zengini olarak bilinmektedir. Adsense üzerinden uzun yıllardır ciddi miktarda para akışı sağlamakta olan bu site tam bir niche site kategorisinde. Özellikle Google hizmetlerini ve web tabanlı yazılımları tanıtan, kullanım şekillerini bir kılavuz haline getirin insanlara anlatan tarzda bir site. Örneğin gmail kontaklarını nasıl kaydederiz? Google da nasıl gelişmiş arama yapabilirim? gibi yüzlerce soruya bu sitede insanlar cevap buluyor site sahibi de bu trafiği avantaja çevirip google reklamlarından ciddi paralar kazanıyor.

hangi-web-sitesi-para-kazandirir4

Bunun gibi internette bir çok örnek bulabilmeniz mümkün. Hangi site para kazandırır sorusuna aslında “üzerinde uğraşılan her iş kazandırır” cevabı en iyi cevaptır. Tabi şimdi bu sitelerden ilham alıp hemen bir site açarak 3,5 içerik girdikten sonra kimse milyoner olmayı beklememeli. Sonuçta bu projeler niche site bile olsa üzerinde uzun zamandır çalışılmış, seo uygulanmış, içerikler girilmiş ve ilgilenilmiş başarılı siteler. Eğer bu tip bir oluşuma girmek isteyenlerdenseniz bu azim ve uzun yolculuğa hazır olduğunuza eminseniz yola çıkmalısınız. Aksi taktirde başarısız olur ve uğraştığınızla kalırsınız.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: