Google Benim İşletmem’ den Yorumlar Silinir Mi?

Google Benim İşletmem Yorum Silme süreci tahminlerinizden daha zor! Çünkü Google gerçek kullanıcı yorumlarına çok fazla değer veriyor. Google benim işletmem üzerinden gelen olumlu yorumlar ve 5 yıldız, her işletme için avantaj sağlıyor fakat aksi durumda yapılan değerlendirmeler ve yorumları kaldırma süreci biraz sancılı.

Bu konuda daha detaylı bilgi edinmek için okumaya devam edin!

Google benim işletmem, her türde ve sektörde şirket için kullanılan etkili bir araç ve kullanıcılar artık bir işletmeyi ziyaret etmeden önce bu yorumlara ve  diğer müşterilerin verdikleri puanlamalara dikkat ediyor. Karar verme sürecinde önem teşkil eden bir değerlendirme sistemi. İnsanların yaptığı olumlu değerlendirmeler işletme için büyük öneme sahip fakat müşteriler her zaman memnun olamayabiliyor. Bu memnuniyetsizliklerini düşük yıldız ve olumsuz yorumlarla dile getirebiliyorlar.

Peki bu olumsuz yorumlar Google benim işletmem üzerinden işletme sahibi tarafından silinebiliyor mu?

Maalesef benim işletmem yönetim panelinde direk  olarak herhangi bir müşteri yorumunu kaldırma özelliği bulunmuyor. Yapılan olumsuz yorumları şiddet ve küfür içermediği sürece ne işletme sahibi ne de yetkili bir Google personeli hiç bir şekilde silemiyor.

Yapılan olumsuz yorumlara işletme sahibi Google benim işletmem hesabıyla yönetim paneline girip sadece itiraz etme hakkına sahip. Bunun dışında Google müşteri ilişkileriyle iletişime geçip bir Google uzmanına konuyu aktarabiliyorsunuz. Bu konuşma sonrasında ise yorum kaldırılacak kadar ağır şiddet, küfür, terör ağırlıklı söylemler ve siyasi içeriğe sahip olmadığı sürece hiç bir şekilde kaldırılamıyor.

Google kullanıcı yorumlarına ait politikaya göz atmak için tıklayın

Politika içeriğine göz atacak olursak yapılan yorumların bu poliitikalara uyumlu olması gerekmekte. Aşağıdaki tarzda yorumlarla karşılaşırsanız itiraz ettiğinizde işletmenizden kaldırılır fakat bunların dışında yazılan herhangi bir yorum yazan kişinin spam hesaba sahip olmadığı sürece kaldırmak mümkün değil.

Katkılar gerçek deneyimlere ve bilgilere dayanmalıdır. Kasıtlı olarak sahte içerik, kopyalanan veya çalınan fotoğraflar, konu dışı incelemeler, küçük düşürücü dil, kişisel saldırılar ve gereksiz veya hatalı içerik politikamızın ihlalindedir. Bu davranışı görürseniz, lütfen bildirin.

Google Benim İşletmem Hesabınıza GelenOlumsuz Yorumlara “Uygun olmayan incelemeleri işaretleme” kapsamında itirazda nasıl bulunulur?

yazının devamı : https://www.dijisumo.com/google-benim-isletmem-yorum-silme/

 

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: