25

Fiyat Performans En Uygun VPS ve Ücretsiz Kontrol Paneli

Digital Ocean ile Aylık $5a 3 ay boyunca kullanabileceğiniz süper hızlı SSD li bir VPS ve bedava hosting panel sahibi nasıl olunur?

SSd VPS kurmak

Yüksek performanslı SSD VPS ler siteleri uçuruyor!

Kendinize özel IP ile size ait sunucuda barınan hızlı bir web sitesi SEO açısından rakiplerden kat kat öndedir. Bu yüzden hosting fiyatına ucuz bir VPS kurarak web siteniz için bu imkanı sağlayabilirsiniz. Ayrıca bedava hosting kontrol panelli ve VPS için 10$ lık kupon kodunu kullanarak VPS inizi toplamda 3 ay bedava kullanabiliyorsunuz.

Önemli Uyarı: Bu sitede Hosting ve VPS satışı yapılmamaktadır. VPS işinde dünyanın en güvenilir ve fiyat performans olarak en uygun VPS ini nasıl alabileceğiniz adım adım resimli olarak anlatılacak.

Yerli VPS lere göre benim size önerim

Benim size önerim yurt dışı lokasyonlu bir firma olan Digital Ocean bu firma VPS işinde dünyada 1 numara işte yerli firmalara göre bu firmanın avantajları ve özellik olarak üstünlükleri;

VPS Karşılaştırma Tablosu

vps karşılaştırma

Yukarıdaki karşılaştırma tablosunda da gördüğünüz gibi size önereceğim firma yerli firmalara nazaran daha yüksek BW’ de, kurulum süresi daha hızlı özellik bakımından çoğundan üstün ve en önemlisi de çok ucuz bir VPS. Hatta en ucuz VPS diyebilirim.

Nasıl sahip olunur?

Detaylara hemen geçelim aşağıda size bilgilerini vereceğim bu şirketle çalıştıktan sonra hız, kesintisizlik ve kalitenin ne anlama geldiğini zamanla görüp bana hak vereceğinizden eminim. Microsoft Azure dahil olmak üzere bir çok cloud  sistemini test etmiş birisi olarak bu VPS firmasının hızına ve kesintisizliğine gerçekten şaşırmamak elde değil.

[box] 3 Ay nasıl bedava oluyor?[/box] Tam olarak şöyle üyelik işlemlerinden sonra aşağıda vereceğim kupon kodlarını kullanarak hesabınıza 10$ lık kredi ekliyorsunuz 5$ da sizin ekleyeceğiniz para ile birlikte toplamda 15$ lık bir bakiyeniz oluyor hesabınızda. Sonuç olarak; 5$ lık bir plan seçerseniz ki bu performans olarak size yetecek te artacak bile toplamda 3 ay boyunca ödeme yapmaksızın (10$ zaten kuponla eklediniz) size toplamda 5$ a geliyor bu VPS!

1. Kısa üyelik işlemi

İlk olarak aşağıdaki butona tıklayıp kaydolun mail adresinizi onaylayıp hesabınızla login oluyorsunuz.

kaydol

2. Kupon kodunu kullanarak bedava 10$ yüklemek

Üye olduktan sonra sol taraftaki bölümde Billing linkine tıklayın önce sayfanın altına inerek Promo Code yazan yere aşağıdaki kodlardan birini ekleyin. Eklediğiniz anda hiç bir yere basmadan bekleyin kupon çalışıyorsa hesabınıza kredinizi otomatik olarak yükler. Eğer kupon çalışmıyorsa ticket bölümünden kuponların çalışmadığını bildiriyorsunuz size hemen kupon gönderiyorlar bu işlem 5 dk civarı sürüyor. Kupon kodlarınız

HOLIDAYSSD: 10 $

OMGSSD10: 10 $  (Ben yazıyı yazarken bunu denedim çalışıyordu)

FBNEWS5 : 5 $

DEPLOY2GO : 10$

Koponu girdikten sonra billing bölümünde şu şekilde bir uyarı olmalı ve hesabınızda 10$ lık bakiye görünmeli.

vps promo kodu

Promo kodu sayesinde 10 dolar artık hesabımda!!

3. Hesaba 5$ yükleme

Şimdi hesabınıza 5$ yüklemeniz gerekiyor bu kuponla ücret ödemeden VPS kullanamazsınız kabul etmiyorlar fazla para da yükleyebilirsiniz ben 10$ yükledim paypal la alabiliyorsunuz ya da kredi kartıyla da alabilirsiniz ben paypal kullandım. Şimdi artık VPS kuruluma geçebilirsiniz ödeme vs. prosedürlerini tamamladık aşağıdaki adımlar VPS oluşturmak içindir devam edelim.

4. Ucuz SSD VPS i hayata geçirme (Sunucu rurulumu)

Kurulum işlemi gayet basit VPS i kurup devreye almak toplamda 1-2 dakikalık bir olay. Ayrıca şöyle de bir güzellik yapmışlar örneğin siteleriniz çok fazla hit almaya başladı ve sistem kaynakları azaldığı için yavaşladı hemen panelinizden bir üst pakete geçip restart süresi kadar (maksimum 1 dk) bir zamanda  VPS i genişletebiliyorsunuz.

Hemen hemen sıfır kesinti ile! Bu arada bu işlem sonucunda ileride kuracağımız hosting panelinden hiç bir ayara gerek kalmıyor yani herşey otomatik burada. Eğer sitelerinizdeki yük azalırsa yine bir önceki basic pakete geçebiliyorsunuz yani kullanım esnek ayın yarısında basic paketi diğer yarısında ise bir üst paketi kullanırsanız toplamda 2 paketin yarısını ödemiş oluyorsunuz.

VPS kurulumu için sol taraftan create linkine tıklayın bu sistemde sunucuya verilen ad droplet olarak geçiyor aşağıdaki resimlerde gördüğünüzü yaparak ayarlarını yapıyorsunuz.

 

vps kurmak adım 1

Select region bölümünden amsterdam ı seçtim bunun sebebi Türkiye ye daha yakın olduğu için up/ down performası açısından yani Amerika da seçebilirsiniz tercih sizin.

Ben centos 64 bit i seçtim çünkü kullanacağım ücretsiz ZPANEL hosting paneli en performanslı centos ile çalışıyor.

VPS kurmak adım 2

Son olarak Enable VirtIO işaretleyerek alttan create droplet diyoruz ve sunucu 1 dk sonra hazır. Yedeklemeyi ve özel network özelliğini de aktif edebilirsiniz ben kullanmıyorum o yüzden tiklemedim bu alanları.

VPs kurulumu adım 3

Create Droplet e bastığınızda 1-2 dakika içinde mail adresinizi kontrol edin mailinize linux vps server a erişim için gerekli root parolası gönderilecek. Sonraki adım VPS linux server a uzaktan bağlanma ve hosting panelini kurma ile ilgili olacak devam edelim.

5. Ücretsiz VPS Hosting Panel Kurulumu (Z PANEL)

VPS server kuruldu ve bağlanmanız için hazır şimdi uzaktan server a bağlanarak root ile login olup (oturum açıp) hosting panelini kuracağız.

Kısa bilgi (Giriş seviyesi kullanıcılar için)

Uzaktan bağlanmak denildiğinde hep yanlış anlaşılıyor klasik windows masaüstü bağlantısı gibi bir arayüz bekliyor insanlar ama durum böyle değil. Linux Centos server ile çalışıyoruz dolayısı ile işlemlerimizi panel kurulana kadar komutla yapacağız uzaktan server a bağlanıp oturum açarak komut ekranından kurulumu yapacağız.

Centos da masaüstü götünümü de var ama biz centos u server için kullanacağımızdan dolayı masaüstüne gerek yok. Centos hosting için kullanılacağı zaman masaüstü görünümü tercih edilmez çünkü masaüstü görünümü boş yere ram ve işlemci harcamaktan başka bir işe yaramıyor bu tip kullanımlarda o yüzden bağlantı işlemini uzaktan komut arayüzü ile yapacağız. Bunun için Putty kullanılıyor.

Putty SSH protokolü ile uzaktan Ip adresi ile internet üzerinden bağlantı kurabilen ve komut arayüzü olan bir yazılımdır. Başka bir sürü bu tip yazılımlar var ama en yaygını putty.

Putty buradan indirebilirsiniz. İndirme sayfasında For Windows on Intel x86 PuTTY: putty.exe ye tıklayıp indirin. Mailinizde size bir ip adresi de gönderildi o ip adresini ilgili yere yapıştırın ve server a bağlanın.

Bu ip sizin VPS e özel bir ip dir yani internet üzerindeki evinizin kapı numarası artık bu ip adresi.

VPS kurulumu adım 4

IP adresinizi ve portu 2222 olarak yazıp open e tıklayın karşınıza bir uyarı gelecek ok e tıklayarak geçin bağlantı işlemi sonrası aşağıdaki login ekranı gelecek; login kısmına root yazın ve enter a basın

vps kurulumu 5. adım

Şimdi mailinize gelen password u kopyalayın ve putty penceresine sağ fare ile tıklayın burada hiç birşey görünmez sağ tık yaptığınızda yapıştır yaptınız sonra enter a basın ve login olun.

Eğer şifreyi değiştirmek istiyorsanız ekrana passwd yazın ve enter a basın yeni şifrenizi girin enter a basın şifreyi tekrarlayın enter a basın artık parolanız değiştirildi.

Bu işlemler sonucunda VPS i kurduk ve uzaktan putty ile bağlanarak login olduk artık sunucumuzu istediğimiz gibi kullanabiliriz. Bu komut ekranı sizi rahatsız etmesin bir sonraki aşamaya geçip hosting panelini kurduktan sonra artık bu ekranla pek işiniz olmayacak sunucuyu artık panelden arayüz ile yöneteceksiniz.

Her neyse bu detayları zaten biliyorsunuzdur sözü uzatmadan hemen panel kurulumuna geçelim.

6. VPS server a bedava hosting panel kurulumu

Hosting paneli denildiğinde ilk akla gelen ve dünyada en çok tercih edilen Cpanel dir. Bunda hiç bir şüphemiz yok ama Cpanel lisanslı bir panel olduğu için ücretsiz olarak sadece 15 günlük sürümünü kurabiliyorsunuz. 15 gün dolduğunda eğer lisans almazsanız panele giremezsiniz ama şöyle bir durum da var eğer sitenizi açtıktan sonra panelle işim yok bana ftp yeter diyorsanız cpanel i kurabilirsiniz 15 gün dolduğunda siteniz kapanmaz kullanmaya devam edersiniz.

15 günlük deneme süresi dolduktan sonra lisans alarak tekrar cpaneli aktif edebilirsiniz. Cpanel lisansı aylık 15 dolar eğer bir den çok kişi kullanacaksanız ortaklaşa ödeme  yapıp 2-3 kişi bir araya gelip Cpanelle devam edebilirsiniz. Yok ben buna para ödemek istemiyorum diyorsanız (tıpkı benim yaptığım gibi) ücretsiz yöntemleri kullanabilirsiniz.

Aşağıda ücretsiz paneli resimli olarak kuracağız ama illaki de cpanelle devam etmek isteyenler olacağını düşünerek ben yine de cpanel kurulumunu kısa bir özetle anlatayım.

CPanel Kurulumu

Komut penceresine sırasıyla aşağıdaki komutları yazarsanız kurulumu tamamlarsanız;

Not: komutları olduğu gibi yapıştırmayın satır satır yapıştırıp enter a basın ilk komutu kullandıktan sonra bir soru sorar y ye basıp devam edin.

mkdir /home/cpins

wget http://layer1.cpanel.net/latest

sh latest

Kurulum başladı ortalama yarım saat sürebilir bu sırada putty açık kalsın kapatmayın bittikten sonra tarayıcıya http://sunucuIPAdresi:2086 yazıp cpanele bağlanabilirsiniz. Bundan sonrası bildiğiniz cpanel.

ZPanel Kurulumu

Bu güne dek bir çok sunucu kullanmama rağmen 1 kuruş bile panele para vermedim çünkü ücretli panellerin yapabildiklerini ücretsiz paneller de yapabiliyor bu paneller arasında en sevdiğim ve en favorim Zpanel!

Sistem kaynaklarını cpanel gibi çok kullanmıyor, Türkçe desteği var, arayüzü kaliteli, performanslı, güvenli ve en güzeli de bedava. Kurulumu da son derece basit bence sunucuya ödeyeceğinizden çok parayı panele harcamak istemiyorsanız Zpanel kullanın derim kurulumu da aşağıdaki gibi ayrıca yapılandırmasını ve ek ayarlarını da göstereceğim yazının ilerleyen bölümlerinde.

1. Centos un son güncellemelerini yükleyin aşağıdaki komutu kullanın update bitene dek bi kahve için:)

yum update

2. Aşağıdaki siteye gidin (son sürüm için bu siteden komutları kullanın veya aşağıdaki komutlarla da devam edebilirsiniz) http://www.zvps.co.uk/zpanelx/installers/centos-6 3. 64 bit installer için aşağıdaki komutu yapıştırın

wget http://www.zvps.co.uk/downloads/centos/10-1-0/installer-10-1-0-centos-64.sh.x.tar.gz

4. Sıkıştırılmış dosyaları açın aşağıdaki komut ile

tar -xf installer-10-1-0-centos-64.sh.x.tar.gz

5. Klasöre gerekli izinleri verin komut aşağıda

chmod +x installer-10-1-0-centos-64.sh.x

6. Gerekli bir paketi yükleyin komut aşağıda

yum install ld-linux.so.2 curl

7. Son olarak aşağıdaki komutla yüklemeyi başlatın

./installer-10-1-0-centos-64.sh.x

Kurulum sırasında size domain adını ve bulunduğunuz bölgenin tarih aralığını sorar bir kaç yerde de bazı sorular sorabilir e ya da h ye basarak (okuyarak) kurulumu tamamlayın.

Kurulum 5-10 dk bile sürmeden tamamlanır ve panele erişim için gerekli kullanıcı adı ve parolayı putty ekranına yazar bu ekranı mouse ile işaretleyip kopyalayın ve bilgisayarınızda bir txt dosyası açarak oraya kaydedin çünkü ileride size gerekli bu bilgiler. Şimdi Zpanel kuruldu panele bağlanmak için tarayıcıya VPS inizin ip adresini yazın aşağıdaki gibi bir login ekranıyla karşılaşacaksınız.

zpanel kurmak

Kaydettiğiniz txt den parolanızı alın kullanıcı adı default olarak zadmin dir parolayı da girerek panele erişin.

Zpanel kurulumu adım 2

Gördüğünüz gibi panel son derece kullanışlı ve hızlı hemen server özelliklerini görüntüleyelim. Bunun için admin den php sys info linkine tıklayın.

zpanel kurulum ve ayar vps

Sonrasında hemen alttan launch php sys info ya tıklayın yeni sekmede server bilgilerinizi göreceksiniz. Benim VPS server 4 çekirdekli AMD işlemcili 8 GB Ram ve 300 Gb SSd disk li bir donanıma sahip şuan sadece %18 oranında bir ram kullanıyormuş buradan sistem kaynaklarını izleyebilirsiniz.

zpanel vps kurulum server bilgileri

 Domain ekleme ve DNS konfigürasyonu

Zpanel tüm ayarları ve optimizasyonu hazır gelir ama bir kaç ayarı sizin yapmanız lazım bilirsiniz Cpanel de de durum aynı ama bu daha kolay. Öcelikle klasik olarak domaini aldığınız yerden panele girip özel NS lerinizi tanımlıyorsunuz ve VPS iniz ip sini girerek NS1:ip NS2:ip olarak girip kaydediyorsunuz normalde 24 saat beleyin derler ama gerek yok bir 10 dk beklemeniz yeterli. Bu bekleme sırasında Zpaneldeki ayarları yapabilirsiniz.

Bunun için zpanel deki üst menülerden Domain>Domains e tıklayın ve domain adınızı ilgili alan girin.

Aşağıdaki gibi bir ekran gelecek ilgili alanı doldurup creat e tıklayın. vps zpanel install bu işlemden sonra 2 dakika kadar beklemeniz lazım ilk zamanlanmadan sonra domain oluşturulacak durumu pending den live olana dek bekleyin. Sonra DNS kayıtlarını bu domaine ekleyin bunun için Domain>DNS Manager a tıklayın ve domaininizi seçin crate e tıklayın aşağıdaki gibi bir ekran gelecek…

zpanel ayar 2

NS tabını açarsanız ns1.domain.com , ns2.domain.com olarak kayıtlar otomatik olarak oluşturulmuştur eğer domain panelinizden farklı bir ns oluşturduysanız buradan değiştirebilirsiniz. Bundan sonra ftp ile server a bağlanıp bir index dosyası atabilirsiniz ya da wordpress vs istediğiniz her şeyi kurabilirsiniz.

Zpanel Modül Kurulumu

Zpanel açık kaynak kodlu bir script olduğu için gönüllü geliştiriciler tarafından hazırlanan bir sürü modüle sahip. Zpanel forumlarında bu modüller sürekli olarak güncellenip dağıtılıyor.

Şuan Zpanel de yüklenebilir modüllerin listesine şu linkten ulaşabilirsiniz.

Şuan aktifolarak kullanılabilen offical denilen stabil modüller

Zpanel modülleri

 

Liste uzun yukarıdaki linkten bu listeye erişebilirsiniz.

Mudüllerin kurulumları ise son derece basit kimi modülleri zpanel admin modül bölümünden yükleyebilirsiniz zpp formatında bilgisayarınıza indirip panelden upload edebiliyorsunuz. Bazıları ise konsoldan bağlanılıp komutla yükleniyor şimdi örnek olarak bir modül yükleyelim.

Zpanel Örnek Modül Kurulumu

Deneme amaçlı olarak log viewer modülünü kuracağım  bu modül sayesinde sunucu içerisinde olup biten olaylar log halinde tutuluyor ve bir dosyaya yazılıyor. Bu modülü komut yoluyla konsola bağlanıp kuracağız çünkü zpp hali yok. Kurulum için önce vps inizin konsoluna bağlanın ve aşağıdaki komut sayesinde modülü depoya ekleyin

zppy repo add zpx.imerlabs.com

zpanel kurulumu 2 modüller

Yukarıdaki işlemden sonra yüklememiz için gerekli depolamalar yapıldı şimdi ise depoları güncelleyelim

zppy update

zpanel modül kurulum 3Son olarak logviewer i yükleyelim

zppy install logviewer

zpanele modül kurmak adım 4

Başarıyla kuruldu şimdi zpanel admin paneline gidip bu modülü aktif etmemiz gerekecek. Hangi kullanıc grubunda görünmesini istiyorsanız yanındaki tikleri işaretleyin.

 

digital ocean zpanel kurulumu

 

Şimdi Zpanelin ana saufasına gelip aktif olan log eklentisini görebilirsiniz.

zpanel log

 

Diğer modülleri de bu yolla yükleyebilirsiniz tabi olur olmaz her modülü yüklemeyin sonuçta bunlar sistem kaynağı tüketiyor. Artık orası size kalmış. Zpanel modülleri içinde otomatik script kurucu dahil bir çok modül var inceleyip görebilirsiniz ayrıca forum içinde de bazen güzel modüller dağıtıyorlar fail2 ban vs.

Zpanel Backup (Yedekleme) Almak

Zpanel deki diğer bir güzellik te tek tuşla yedekleme yapmak. Sitelerinizin bulunduğu dizinlerizipli bir biçimde tek tuşla yedekleme yapabiliyor. Yedeklediği zipli dosyaları yine VPS server içerisinde muhafaza ediyor. Browser üzerinden yedekleme yaptığı için yedekleme işlemi bittiğinde direk olarak ilgili lokasyondaki linke tıklayıp dosyayı indirebiliyorsunuz.

Zpanel de yedekleme işlemi için 2 basit adım aşağıdaki resimlerde özetlendi…

Zpanel VPs yedekleme

zpanel yedek

İşte süper hızlı VPS  iniz artik hazır!

Uzun bir yazı oldu ama aslında iyi anlaşılması için biraz fazla detaya girdim benim bu işlemleri yapıp VPS i ve paneli kurmam toplamda 20 dk. bile sürmüyor.

Yerli bir firmadan VPS satın aldığınız da zaten kurulum için sizden en az 1 saat zaman istiyorlar siz bu sürede çoktan sitelerinizi VPS e aktarmış olursunuz üstelik 3 te 1 fiyatından daha da ucuza gelir.

Hız ve performans ta cabası tabi. Şimdiden VPS iniz ve bedava paneliniz hayırlı olsun:)

Kurulum ve sonrasında aklınıza takılan bir yer var sa ya da içinden çıkamadığınız bir nokta yorum kısmından ya da iletişimden bana yazabilirsiniz.

Click Here to Leave a Comment Below 25 comments
Gökhan - 9 Haziran 2014

Hocam selam öncelikle uzun anlatımınız ve tavsiyeniz için teşekkürler az önce vps i kurup aktif ettim daha önce hiç vps kurmayı bırakın kullanmamıştım bile Allahrazı olsun sayenizde kurulumu yaptım ve Zpaneli de kurdum fakat size bir sorum olacak. Bu Zpanelli vps de tek site mi barındırabiliyoruz? bizim arkadşın sitesi de var hostta atmış geçici onuda kendi vps de barındırabiliyor muyum bunun için ne yapmak lazım onuda kısaca anlatırsan dua ederim.
Tekrar teşekkür ederim

Reply
  Siyahpara - 9 Haziran 2014

  Rica ederim
  Vps server ı ve paneli anladığım kadarıyla başarılı bir şekilde kurdunuz Zpanelde tek site barındırma gibi bir kısıtlama yok sonuçta bu profesyonel bir web server eğer isterseniz Zpaneldeki reseller tabından istediğiniz kişiye bir hesap açarak trafik ve disk limiti belirleyerek patekler oluşturabilir ve bunları satabilirsiniz bile… Yani panelde istediğiniz kadar site barındırabilirsiniz sitelerin trafik yoğunluğuna göre server ın işlemci ve ram kapasitesi yettiğince istediğiniz kişiye alan açabilirsiniz.

  Bunun için Reseller tabından package manager ile ilk olarak disk, trafik,mysql, ftp, domain barındırma vs. gibi limitasyonları belirleyerek paket oluşturun ikinci etapta ise aynı yerden manage clients tabına gelip hesap adını yazıp paketi seçerek yeni bir kullanıcı ekleyebiliyorsunuz. Mail ayarlarını yapılandırdıysanız o kişiye otomatik mail atar hosting bilgileri ile ilgili.
  Arkadaşınızın da tek yapması gereken sizin NS (name server) lerinize domainini yönlendirmesi. Gerisi zaten standart hosting yönetim işlemleri gibi.
  umarım anlatabilmişimdir.

  Reply
   Gökhan - 9 Haziran 2014

   Dediklerini yaptım hocam Ns yönlendirmesini de yaptık şuan ftp den dosyaları atıyoruz yeni hoşta :):) Bakalım wp yide db aktarınca inş. bi sorun olmaz. Tekrar tekrar teşekkürler size neredeyse sıfırdan server uzmanı oldum 🙂

   Reply
    Siyahpara - 9 Haziran 2014

    iyi güzel çözdüğünüze sevindim 🙂

    Reply
serkan - 9 Haziran 2014

Eline sağlık çok müthiş bir makale döktürmüşsün yine 🙂 özellikle zpanel kurulumu oldukça detaylı tamarşivlik bir yazı olmuş selamlar

Reply
  Siyahpara - 9 Haziran 2014

  Teşekkür ederim serkan’cım:) selamlar

  Reply
izci - 9 Haziran 2014

Peki iyi güzelde bu Zpanel için apache mail filan sql nasıl kurucaz ben almayı düşünüyorum ama Linux bilgim yok nasıl yapıyoruz bu ayarları

Reply
  Siyahpara - 9 Haziran 2014

  Linux uzmanı filan olmaya gerek yok hiçbirimiz linux uzmanı değiliz anlatımdakileri yaptığınızda zaten mysq, mailer,apache,ftp, vs. vs gibi bir web server için gerekli tüm hizmetleri zpanel kendisi kuruyor ve optimizasyonunu otomatik yapıyor. Size sadece domaini ekleyip ns oluşturmak kalıyor gerisini düşünmeyin ekstra bir durum olmadıkça zaten linuxla işiniz yok herşeyi panelden arayüzden yönetiyorsunuz. Ben 1 yılı aşkındır zpaneli kullanıyorum ve okadar alıştımki artık yeni bir domain alıp siteyi açıp faaliyete geçirmek 1-2 dakika sürüyor 🙂

  Reply
fatih - 10 Haziran 2014

mrb digitalocean vps aldım zpanel kurdum fakat bir yerde hata yapıyorum sanırım public html dosyası yok ftp de wp site dosyalarını atmak için.genede wp dosyalarını kaydediyorum dosya/ yazan bölüme
ve alan adımla girmeye çalıştıgımda alttaki sayfa çıkıyor.ftp ye vps ip numarası ile baglanıyorum.ftp alanadı .com yazdıgımda girmiyor hata nerde bulamadım.

Sizin hosting alan hazır …

Web hosting alanı şimdi aktif ve kullanılmaya hazırdır.

Başlamak için:

Lütfen ZPanel hesabınıza giriş yapın

FTP hesap oluştur

Bu dosyayı değiştirin veya silin (index.html)

Reply
  Siyahpara - 10 Haziran 2014

  Merhaba aslında alttaki sayfa çıktığına göre web sunucu yayın yapıyor ve DNs ler çalışıyor demektir. Panelden ftp hesabı oluştururken master directory seçin ve hesabı öyle oluşturun. FTP ye alan adı ile bağlanamama sebebi virüs programı ya da güvenlik duvarından kaynaklı olabilir. Bir de filezilla kullanıyorsanız pasif modu deneyin bağlanacaktır.

  Reply
  Siyahpara - 10 Haziran 2014

  Ayrıca tarayıcı açıkken ctrl+f5 tuşlarıyla tarayıcının önbelleğini boşaltın belki cache de kalmıştır default sayfa

  Reply
   fatih - 11 Haziran 2014

   ftp hesabı oluştururken master directory seçip oluşturdum.ftp ye baglandıgımda.
   backups
   public_html
   dosyaları var public_html dosyasına wp dosyalarını kaydettim fakat gene aynı sayfa çıkıyor.

   Reply
    Siyahpara - 11 Haziran 2014

    Size bir e-posta gönderdim domain adınızı ve ip adresinizi gönderirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

    Reply
     fatih - 11 Haziran 2014

     ilginize teşekkürler sayenizde word pres kurdum ve çalışıyor sorunsuz.ilk sitem benim.siz bu kadar yardım ettikten sonra hiç bilmeyen biri bile vps alıp zpanel oluşturur ve wordpresi kurar (mesela ben)
     sorun wordpres eksik dosyalardan kaynaklanmış yeniden indirip kurunca düzeldi.

     Reply
     Siyahpara - 11 Haziran 2014

     Rica ederim faydalı olabildiysem ne mutlu bana başarılar dilerim 🙂

     Reply
Yuşa - 6 Temmuz 2014

anlatımın için teşekkürler ama ben site kurmıcam. ts3 server kurmak istiyorum ve bazı programlar lazım bunun içinde bunda oluyormu onlar ? yoksa sadece sitemi barındırıyor bne tam anlamadım bunu nomrla pc gibi kullanamıyormuyuz bunu ? detaylı analtımın için teşekkürler

Reply
  Siyahpara - 6 Temmuz 2014

  Rica ederim ts3 kurabilirsiniz sonucta bu bir sanal bilgisayar panel yerine istediginiz uygulamalari calistirabilmeniz mümkün internet uzerinde ts3 kueulumu icin yığınla kaynak mevcut biraz arastirmaniz yeterli hatta videolari bile var

  Reply
Bilgi Gümüş - 19 Şubat 2015

Merhaba hocam, centos web panel ile ilgili domain ekleme problemim vardı. Yardımcı olur musun?. Centos web panel’de kurulum yapıp gerekli dns ayarı user ve domain ekleme işlemini yapıp siteyi çalıştırdım. Ama aynı user’a ikinci veya üçüncü bir domaini eklediğim zaman, 2.ve 3. domain, ilk kurulan domaine point ediyor. Nasıl ayarlama yaparım.?

Şimdiden teşekkürlerr….

Reply
bulut - 20 Nisan 2015

hocam anlatımlarınız için çok teşekkür ederim fakat ben bir yerden sonra tıkanıyorum. özellikle şu consolda bazı komutlara not found file gibi hatalar alıyorum haliyle kurulumu başlatamadım. bir de
centOS
7 x64
6.5 x64
6.5 x32
5.10 x64
5.10 x32

Sürümlere göre değişiyor mu bu kurulum ?

Reply
  Siyahpara - 23 Nisan 2015

  değişiyor centos 6.6 ile stabil çalışıyor son sürüm

  Reply
Alen Sarıkaya - 11 Şubat 2016

Digitalocean VPS ler mükmmel hızlı tavsiye ederim herkese

Reply
caner - 13 Şubat 2016

Çok hızlı ve çok ucuz vps

Reply
Fırat - 18 Mayıs 2016

Hocam yardım edin adım fırat mail adresim burda lutfen yardım edin hocam
[email protected]

Reply
  Siyahpara - 8 Haziran 2016

  Merhaba nasıl yardımcı olabilirim size?

  Reply
mustafa - 8 Mayıs 2018

Güzel ve faydalı bu yazı için teşekkürler. VPS kurulum sonrası güvenlik ile ilgili yapılması gerekenler var mıdır yoksa herhangi birşey yapılmasına gerek yok mudur? var ise temel veya ileri güvenlik optimizasyonları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Reply

Leave a Reply: