8

Ev hanımıyım evde ne iş yapabilirim? diyenler

Ev hanımıyım evde ne iş yapabilirim? diyorsanız bu yazıyı okuyun ve hemen uygulamaya geçin…

 

[box type=”info”] ÖZEL TEKLİF:Yeni iş girişimi için lütfen formumuzu doldurun ve çok kısa zaman sonra size gönderilecek olan E-postaları takip edin. Yakında açılacak olan web sitemiz üzerinden yaptığınız özel tasarım el işlerinizi ücretsiz pazarlayabilme şansını yakalayacaksınız. Hemen ön kayıt formunu doldurmak için tıklayın [/box]

Eğer ev hanımı olsaydım ve yemek yapmayı sevseydim hemen bir blog açıp yaptığım yemeklerin bir menüsünü oluşturarak, reklam verip sitemi tanıtırdım ve evden sipariş alarak günlük olarak yemek satardım.

Ev yemekleri ve organik ürünler çok popüler

Çalışan çiftler yemek yapmakta sıkıntı çekiyor dışarıdan hazır yemek de bir yere kadar çünkü çoğu çalışan kahvaltıyı ve öğle yemeğini zaten dışarıdan hazır tükettiği için en azından akşamları vakit bulduklarında ev yemekleri yapmaya çalışıyorlar. Peki vakit bulamayanlar ve yorgunluktan, günün stresinden dolayı mutfağa girmek istemeyenler? Bu noktada çiftler hemen arayışa girerek doğal, organik, lezzetli ev yemekleri yapan yerleri keşfetmeye çalışıyor. Bunun için de çevrelerindeki seçenekleri tükettikten sonra çare internette aranıyor.

Tam bu noktada interneti devreye sokarak kendinize bir pazar oluşturabilirsiniz tabi eğer yemek yapmayı biliyorsanız ve bu işte iddialıysanız. Başta da belirttiğim gibi eğer ev hanımı olsam ve güzel yemek yapsam tam da bu işi yapardım nasıl mı? okumaya devam edin.

Evden sipariş usulü yemek yapıp satabilirsiniz

Bu işe başlamadan önce hemen kısa bir fizibilite çalışması yapın;

1. Günlük kaç kişiye hizmet verebilirsiniz?

Performansınızı gözden geçirin aynı tempoda günlük kaç kişiye hizmet verebilirsiniz kendinizi test edin çünkü siparişler gelmeye başladığında artık sipariş alamıyorum demeyi bilmeniz gerekiyor yoksa sıkıntıya girebilirsiniz.

2. Ne yapabilirsiniz?

Yapabileceğiniz ürünleri ve yemekleri bir yere not edin haftalık olarak menülerinizi oluşturun menüleri karıştırın eğer bu konuda sıkıntı yaşarsanız internetteki menülere bakabilirsiniz.

3. Fiyat araştırması yapın

Menülerinizi kaç paradan satacaksınız bunun bir maliyetini çıkarmalısınız. Ambalaj, yakıt, enerji, iş gücü, ham madde maliyeti ve peçeteye kadar 1 menünün size ne kadara mal olduğunu hesaplayın ve fiyat listenizi buna göre oluşturun. Menülerinizi bir yere not edin sonrasında bu menüyü internette yayınlayıp tanıtımlarda işinize yarayacak.

4. Giriş için ne kadar bir bütçeye ihtiyaç var?

Mutfaktaki ham madde ve sarf malzemelerinizi hesapladıktan sonra başlangıç için 25 TL lik bir reklam bütçesi yeterli. Çünkü g0ogle adwords ü kullanacaksınız ve 25 TL yatıran yeni üyelerine 100 TL bedava kredi veriyor bu sizin için bir girişim kredisi denilebilir. Burada bedava krediyi almaya ait detaylar var bloğunuzu açtıktan sonra hemen bu makaleyi okumanızı tavsiye ederim.

5. Bir blog oluşturun

Blogger dan bir blog oluşturun ücretsizdir üye olmak için tıklayın ve blogu oluştururken blog adresini bulunduğunuz semte özel bir adresle alın bu sizin arama motorlarında bulunmanıza yardımcı etki yaratacaktır.

Örnek vermek gerekirse;

Ataşehir de oturuyorsanız ve Ataşehirdeki kişilere hitap etmeyi planlıyorsanız blogger adresiniz ve başlığınız atasehirevyemekelri.blogspot.com olmalıdır. Başlık olarak ta Ataşehir Ev Yemekleri ya da Ataşehir Ev Yemekleri Siparişi olarak seçebilirsiniz. Başka kelimelerde türetebilirsiniz beşiktaş doğal ev yemekleri, ev hanımından ev yemekleri, evyemeğ isiparişi vs.vs.

6. Blogunuza iletişim sayfası ve menülerinizi ekleyin

İletişim bilgilerinizi, telefonunuzu ekleyin ki size ulaşabilsinler. Sonra menünüzü oluşturun ve özenlice blogunuza girin. Başlarda her gün menüyü hazırlayıp yemek pişirmeyin sakın önce siz hazırlığınızı yapıp reklamınızı verin sonra gelecek siparişlere göre üretim yapın.

Yani bugün sizi sipariş için biri aradığında yemeği devamlı mı yoksa 1 günlük mü istediğini öğrenin sizin hedefiniz devamlı müşteriler olmalı. Zaten ileride her gün müşteriler sizi öğrendikçe siparişler gelecektir.

Bloğunuza da önceden sipariş alıyorum ya da devamlı müşteri istiyorum diye belirtebilirsiniz belki 10, 15 kişilik bir ofis ortamına da yemek yapabilirsiniz.

7. Reklam verin

Bloğunuzu oluşturduktan sonra adwords reklamı verebilirsiniz. Reklam vermek çok kolay bunun için google adwords uzmanları telefonla bile destek veriyor adwords den korkmayın. Yukarıdaki linke tıklayarak adwords den kupon almayı öğrenin kredinizi yatırın ve reklama başlayın.

Tık başı maliyeti düşük tutun çünkü pek rekabetli bir alanda değilsiniz günde bir kaç kez telefonunuz çalarsa şaşırmayın.

Biraz teknoloji bilmek şart

Az da olsa bilgisayar bilgisi gerekli blog oluşturacaksınız ve reklam vereceksiniz eğer bu konuda bilginiz yoksa youtube da blogger nasıl açılır yazın adım adım anlatan bin tane video var. Adwords de aynı şekilde ya da bunada cesaretiniz yoksa çevrenizde kesin bilgisayar ve teknolojiye aşina birileri vardım yardım isteyebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi bu tekniği kullanarak bile evden para kazanabilirsiniz. Eğer her gün yemek yapan bir ev hanımıysanız zaten yemek yapıyorsunuz yapmanız gereken normalden bir kaç kat daha fazlasını yapmak ve bundan para kazanmak.

Umarım işinize yarayacak türden bir yazı olmuştur şimdiden bol şanslar.

 

Click Here to Leave a Comment Below 8 comments
yasemin - 7 Eylül 2014

elinize saglık diyorum cok güzel acıklayıcı yönlendirici bi paylaşım

Reply
yasemin - 7 Eylül 2014

acıklama icin cok tesekkür ederim ellerinize saglık umarımki bi cok kişinin işine yarayacaktır şayet benim isime cok yarayacak acıklamayı okuyupta yorum bırakmamazlık yapmayın arkadaslar emege saygı lütfen

Reply
Öykü - 15 Eylül 2014

Burasını şans eseri keşfettim ve yazılarınızı yaklaşık 1 saattir okumaktayım..Gerçekten hem samimi bir dille yazmışsınız,hemde açıklayıcı olmuş..Bende blog konusunda yeni biri olarak yazılarınızı takip etmeyi düşünmekteyim bugünden itibaren..Bana çok faydası olacağı kanaatindeyim.Güzel bir gün diliyorum size..

Reply
esra - 21 Eylül 2014

Supersinizz

Reply
aysegul - 1 Nisan 2015

Cok guzel bir yazi tamda boyle bir is plani icindeyken cesaret vericiydi dogrusu icim rahatladi acabalrim vardi simdi umitliyim sagolun

Reply
    Siyahpara - 1 Nisan 2015

    Yardımcı olduğuma sevindim 🙂 Basarılar

    Reply
Züleyha - 30 Eylül 2015

Teşekkürler

Reply
tekinalp - 6 Kasım 2015

SATIŞ ORTAKLIĞI NEDİR(GOOMASS İLE NASIL PARA KAZANILIR)

Satış ortaklığı İngilizcede Affilate Marketing in Türkçede karşılığı olarak dilimize girmiş bir kavramdır.Tam kelime karşılığı bu olmasa da bu şekilde çevrilmesi en uygun ve yaygın olarak kullanılan ifadesidir.Peki satış ortalığı nedir soruna cevap verecek olursak cevabım “internetten para kazanmanın en etkili ve güvenilir yoludur” olacaktır.

Satış ortaklığı yapmanız için gerekli olan şey bir bilgisayar ve internet bağlantısıdır.Temelde bunların dışında başka bir argümana ihtiyacınız olmayacak bir iştir satış ortaklığı.Günümüzde Türkiye’de de yaygınlaşmaya başlayan satış ortaklığı sistemi özellikle batıda 10 yılı aşkın bir zamandır bir çok kişi tarafından ek iş olarak, hatta tam zamanlı olarak ta yapılmaktadır.Satış ortaklığını kolayca anlaşılır şekilde ifade edecek olursak; bir mal yada hizmetin veya fiziksel olmayan bir ürünün(ekitap,pc oyunu,yazılım vb.) satışı için bu mal yada hizmetin asıl sahibi/üreticisi dışında başka bir kişinin, internet ortamında reklam ve tanıtım yaparak satışına aracılık etmek koşulu ile satış gerçekleştiğinde bu satış karından pay almasıdır.Yani mal yada hizmet sahibi sahip olduğu ürünü satış ortaklığına aracılık edecek satış ortaklığı ağına (amazon,clickbank vb.) dahil eder.Bu ürünü satmak/pazarlamak isteyen kişi yani satış ortağı daha önceden kayıt olduğu bu ortaklık ağları üzerinden tek tıkla bu ürünlere satış ortağı olur.Satış ortağı olmak için ürün sahibi ile diyaloğa girmesi yada bir anlaşma yapması gerekmez.Tek yapması gereken pazarlayabileceğini satabileceğini düşündüğü ürüne daha önceden belirlenmiş komisyon dahilinde(%5 ile %70 arasında) satış ortağı olarak internet üzerinden bu ürünle alakalı tanıtım yazıları ve reklam yazıları yayınlamaktır.Bunu ister çeşitli forum ve bloglarda, isterse kendisine ait ücretli yada ücretsiz olarak sahip olduğu blog/web sitesi üzerinden yapabilir.Yada bunun için facebook,twitter gibi sosyal medya gibi araçları kullanabilir.

Ancak her işte olduğu gibi bu işinde bazı incelikleri vardır.Tanıtım yaparken ne gibi zorluklarla karşılaşabileceğimiz ve bunların ne şekilde üstesinden geleceğimiz konusunda bize rehber olabilecek daha önceden bu piyasada uzun süre satış ortağı olarak bulunmuş ve işin inceliklerine tamamen hakim kişilerden bu işi öğrenmek ve tatbik etmek bize çok kısa zamanda uzun yol alma ve kısa sürede kazanmaya başlama imkanı verecektir.Bu noktada benimde tercihim olan goomass eğitim kitini http://goo.gl/9hDxoN sizlere tanıtmak istiyorum.Orçun Oruç Aykaç ve Cüneyt seçkin AYKAÇ’ın satış ortaklığında uzun sürede edindikleri bilgi ve tecrübelerini yeni satış ortaklarına rehber olarak sundukları dijital bir eğitim kitidir.Bu eğitim kitinde yeni bir satış ortağının ihtiyaç duyacağı tüm bilgiler, en basit seviyeden başlanarak profesyonel seviyeye kadar detaylıca hiçbir eksik bırakılmaksızın son derece anlaşılır ve kolay uygulanabilir şekilde bizlere hazır şekilde sunulmuştur.Şunu çok kesin bir şekilde ifade etmeliyimki satış ortaklığı üzerine hazırlanmış en detaylı ve profesyonel eğitim kitabını hazırlamışlar.Ben ürünü alalı 15 güne yakın oldu.Basit derecede bilgisayar bilen ve kullanan biri olarak anlatılanları anlayabileceğimden ve uygulayabileceğimden doğrusu biraz endişeliydim.Ancak ürünü indirip okumaya başladığımda ve videoları izlediğimde bu endişem hemen yok oldu.Benim bu eğitim kiti hakkında en bariz şekilde tecrübe ettiğim özelliği en başta tamamen bilgisiz ve tecrübesiz durumda olan bir kişinin rahatca anlayarak uygulayabilmesi oldu.Gerçekten anlatım dili sıfırdan başlayanlar düşünülerek ayarlanmış bu beni çok memnun etti.Satış ortaklığında lazım olacak hiçbir detayı atlamamış adamlar.Bu işin yapılacağı Clicbank,amazon gibi bütün mecralar her biri ayrı kitap olarak detaylıca anlaşılması kolay olacak şekilde ayrı ayrı analtılmış.Biraz uzun olması eğim kitinin eksi yönü gibi algılanabilir ama biraz sabır etmek ve kitin tamamını atlamadan okunup izlenmesini tavsiye ediyorum ben.Unutmadan Eğitim kitaplarının yanında verilen faceebook twitter ve diğer mecralardan da para kazanmayı öğreten ayrıca kitapları bonus olarak ürünle birlikte bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.

Şimdiden hayırlı kazançlar dilerim.

Reply

Leave a Reply: