5

2017′ de internetten en çok satılan ürünleri tespit etmenin yolu

Affiliate Marketing ile uğraşan blogcular için oldukça ilgi çekici bir konu olan en çok satan ürünler bulma konusu hakkında sizlere bir kaç ip ucu vermeye çalışacağım.

Özellikle affiliate marketing ile uğraşıyorsanız ve niş ürünler bulup bu ürünler için niş bloglar kurup gelir elde etme hedefindeyseniz aşağıdaki örnek yöntem sayseinde çok satan ürünleri tespit edebilmeniz mümkün.

Bu örnekte gitti gidiyor sitesini kullanacağız. Bildiğiniz gibi gitti gidiyor üzerinden binlerce küçük, büyük işletme sanal dükkanlar açarak ürünlerini online olarak satabiliyorlar. Bu sayede siteye günlük inanılmaz bir trafik gelmekte ve site özellikle google reklamlarını kullanarak mevcutta sahip olduğu trafiği daha da arttırmakta.

Bir çok dükkandan ve şirketten bahsettik bu şirketler yüzlerce kategoride on binlerce ürün pazarlıyor ve bu ürünlerden günlük ciddi satışlar yakalıyorlar. Bizi ilgilendiren kısım bu şirketlerin en çok satan ürünlerini bulup tespit etmek.

Peki en çok satan ürünleri bulduk bu ne işimize yarayacak diye sorarsanız yanıt şudur;

Bu ürünler insanlar tarafından çok aranan ve satın alınan ürünler olduğu için bu ürünleri tanıtan niş bloglar açarak satış ortaklığı ile gitti gidiyor üzerine alıcıları siz yönlendirebilirsiniz. Bu sayede satış başına gelir elde edersiniz ne kadar çok başarılı yönlendirme yaparsanız okadar çok gelir elde etme şansınız var.

Adım Adım Çok Satan Ürünler Bulmak (2017)

İlk olarak bu linkten gitti gidiyor çok satanlar listesinebir göz atın.

cok-satan-urunler-bulmak

Yukarıdaki resime dikkat ederseniz ilk olarak anne bebek kategorisi listeleniyor. Bunun herhangi bir özelliği yok sadece alfebatik sıraya göre listelenmekte.

Fakat hazır anne bebek kategorisi önümüze çıkmışken buradan bir ürün seçip incelemeye alalım. Fakat siz özel bir kategori ile ilgileniyorsanız yukarıdan seçim yapabilirsiniz.

2. sıradaki bebek beşiğini tıklayakım.

en-cok-satan-urunler-2017-2

Bu üründe ciddi bir satış trafiği olduğu belli ki soldaki popup a dikkat ettiyseniz şu anda bile 2 kişi daha bu ürünü incelemekte.

Her neyse rastlantı da olabilir bize bu ürünü şuan kaç kişinin incelediği değil girildiğinden bu yana kaç kişinin baktığı bilgisi lazım.

Bunun için sayfayı aşağıya doğru kaydırın ve tekil ziyaretçi sayısına göz atın.

cok-satan-urunler-bulmak-2

Gitti gidiyor daki tüm ürünlerde sayfa altlarında ürünlerin ziyarat sayılarını veren bir sayaç bulunur. Bu sayede bizler bundan faydalanarak hangi ürünün ne kadar hit aldığını tespit ederiz.

Bu ürün 12.000 kez görüntülenmiş ve sayı haylı fazla ürün boş yere görüntülenmemiş çünkü çok satanlar listesinde bulunuyor.

Hemen ürün hakkında kısa bir araştırma yapalım bunun için ürünü google a yazarak bir fikir saihibi olalım.

en-cok-satan-urunler-2017-3

Ürünümüz sallanır bebek beşiği bu kelime ile google araması yaptığımızda ürünün popüler olduğunu verilen reklamlardan anlayabiliyoruz.

Ürün popüler fakat bu kelime ile açacağımız bir site rekabet dolayısı ile yüksek sıralama elde edemez. Bunun için farklı yöntemler deneyerek farklı bir kelime üretmek ve ziyaretçiyi başka yolla açacağımız siteye çekmemiz lazım.

Bunun için google kelime planlayıcıya gidiyoruz ve kelimemizi yazıp fikir alıyoruz. Listelenen anahtar kelimeler içinden yenilerini üretebilir ve bu kelime üzerine yoğunlaşarak sitemizi bu kelime izerine inşa edebiliriz.

Gördüğünüz gibi en çok satan ürünler bulma yöntemlerinden birini sizlerle paylaştım. Aynı yolla diğer büyük e-ticaret sitelerinden de çok satan ürünleri bulup inceleme altına alabilirsiniz.

Bu konuda sormak istediklerinizi yorum kısmından yazabilirsiniz.

Bol kazançlar!

 

Click Here to Leave a Comment Below 5 comments
April - 1 Şubat 2017

Merhabalar
Ebay de kucuk capta satislar yapmaktayim ancak citayi yukseltemiyorum. Turkiye de ender olan birsey bulup burda Ebay de satmak istiyorum. Ama ne getirecegimi karar veremedim. Bu konuda tavsiyelerinizi ogrenmek isterim. Tesekkurler// ayrica clickbank e de ilgim var ama nasil ve nerden baslanir. Bu arada Amerikadayim

Reply
  Siyahpara - 1 Şubat 2017

  Merhaba,

  Ürün konusunu araştırmanız lazım Türkiye’ de 2017 itibari ile gümrük vergilendirme kanunu değişti ve 75 Avro ile limitlendirildi dolayısı ile bu limiti aşmayacak ürünleri hedeflemeniz yüksek satış oranı yakalamanızı sağlayabilir.

  Reply
  huseyın - 9 Ocak 2018

  merhaba bende ebay ve amazonla ilgileniyorum ebayda ciddi satılabılecek urunler var fakat türkiyede oldugum için satamıyorum… tanısmak ıstetım…

  Reply
   Muhammet - 22 Ocak 2019

   Almanyadayım bende ebay üzerinden satış yapıyorum ne gibi ürünleri satmak istersiniz

   Reply
Ali ihsan kengeroglu - 22 Haziran 2018

Merhaba satmak istediklerinizden numune gönderebilirmisiniz.

Reply

Leave a Reply: