1

E-Ticaret, İnternetten Para Kazanma Familyasının Yapı Taşıdır

Bu makalede sizlere çağın yeni trendi olan E-Ticaretten bahsedeceğim. Konu İnternetten Para Kazanmak olunca bu familyanın yapı taşı olan E-Ticaret ten bahsetmemek yanlış olur diye düşündüm ve kısa da olsa bir makale yazmaya karar verdim.

E-Ticaret Nedir?

Kutsal bilgi kaynağı Ekşi Sözlük’e göre;

• Alışverişin tembellere göre düşünülmüş halidir.

• Cumaya gittim döneceğim sorununun ortadan kalktığı ticaret şeklidir:)

• İnternet üzerinden yapılan ticaret şeklidir.

• Bilgisayardan bilgisayara bilginin değişimiyle birlikte mal veya paranın değiş tokuşudur.

• Karşı tarafa güvenin çok önemli olduğu ticaret şeklidir.

Wikipedia‘ya göre;

Mal ve hizmetlerin üretim, tanıtım, satış, sigorta, dağıtım ve ödeme işlemlerinin bilgisayar ağlan üzerinden yapılmasıdır. Türkiye’deki birçok E-Ticaret profesyoneline göre ise; “Amacı para kazanmak olan ve internet üzerinde gerçekleştirilen her türlü legal eylemdir.”

Bana göreyse E-Ticaret;

Ürün sahiplerinin ve şirketlerin düşük maliyetlerle normal mağazalara göre internet yoluyla daha çok para kazandıkları, alıcıların ise ürün alırken kıyaslama seçeneğinin olduğu bir platformdur.  Konuyu 3 farklı örnekle anlatmaya çalışacağım.

twitter1. Twitter ve E-Ticaret

Bilenler bilir, İnternet Ekipler Amiri olarak da anılan, Radikal Gazetesi Teknoloji editörü ve TRT Haber Sosyal Medya programı sunucusu M. Serdar Kuzuloglu. Kuzuoğlu, Twitter ve sosyal medyayı o kadar etkili kullanıyor ki, binlerce görüşlerine takipçisi olan bu adam seçeceği bisikleti bile twitter’daki takipçilerine sormakta ve onların düşüncelerine önem vermektedir. Aradığı herhangi bir ürün elinizde varsa ona ulaştırmakta acele edin, derim; çünkü, binlerce kişi tarafından aniden tanınabilir ve kahraman ilan edilebilirsiniz.

takas merkezi2. Takas yöntemi ve E-Ticaret

Ticaretin takas yöntemiyle başladığından bahsetmiştik. İnternet üzerinde de, buna izin veren iş modelleri mevcut. www.takasmerkezi.com sitesi sayesinde, eski okul kitaplarının, yeni DVD’ler karşılığında veya oynamaktan sıkıldığınız Play Station oyunlarınızı, yenileriyle takas edebilirsiniz.

Para kullanmaya gerek kalmadan yapılan bu işlem bile, E-Ticaretin bize sunduğu yararlardan sadece bir tanesi.

Blog yazarak kazanç elde etmek3. Blog yazmak ve E-Ticaret

Örneğin Paris’ te o kadar çok alışveriş yaptınız ki Türkiye’ye döndüğünüzde posta kutunuzda bulduğunuz kredi kartı ekstrenizi gördükten sonra durumun anlam ve öneminin iyice farkına vardınız. Kullanmayı düşünmediğiniz ayakkabı, kemer, çanta ve aksesuarların bir kısmını elden çıkarmak size iyi bir fikir gibi geliyorsa, işte size internetin sunduğu bir başka nimet daha.

En son gittiğiniz Paris tatilinizle ilgili anılarınızı okuyucularınıza aktardığınız blogunuzdan, satmak istediğiniz ürünleri tanıtarak kişisel olarak kullandığınız facebook, twitter, google plus, freendfeed, pinterest sosyal medya siteleri üzerinden tanıtımınızı ve ürünlerin yayılımını sağlayabilir, tahmininizden çok daha kısa bir süre içerisinde elden çıkarmak istediğiniz ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayede internetten kazandığınız para (ürünlerinizi sattıktan sonra) ile kredi kartı ekstrenizi ödeyebilirsiniz.

Konuları kısaca özetlersek Ticaret artık internetin sunduğu nimetler sayesinde eskiye göre çok farklı bir hal aldı. Bu değişim sayesinde ürün alıp satmak için sadece bir kaç kelime yazı yazmak yeterli olmaya başladı. Siz de E-Ticaretle ilgilenmeye başlamayı düşünüyorsanız yapmayı planladığınız işle ilgili internette size göre daima açık bir kapı vardır.

http://www.siyahpara.com/online-casino-slot-machine/
Click Here to Leave a Comment Below 1 comments
Shanna - 26 Haziran 2016

Thanks guys, I just about lost it loonkig for this.

Reply

Leave a Reply: