5

CPA ile Para Kazanmak

CPA ile para kazanmak için bir yerde rastladığım, test etmediğim fakat etkili olacağına inandığım bir yöntemi buradan paylaşmak istedim. Anlatacağım özel yöntem niş site ile ilgili, dolayısı ile niş bir konuda bir web sitesi tasarlanarak o siteye gelen ziyaretçilere bir form doldurmalarını ve bu formu doldurduktan sonra site içeriğine erişmeleri gerektiğini anlatan bir yöntem. Bu yöntemin detaylarına girmeden önce CPA ile ilgili kısa bir bilgi vermek isterim.

CPA Nedir?

Cost Per Action ingilizce terimlerinin kısaltılmış halidir. Cost Per Action bir eylem / aksiyon sonucunda ödeme yapan bir kazanç modelidir. Yani bir affiliate linkine bir ziyaretçi yönlendiriyor ve bu yönlendirme sonucunda bir eylem gerçekleşiyor bu eylem başarılı ise siz bir kazanç elde ediyorsunuz. Bu yönlendirme sonucu bazen bir form doldurulur, bazen bir üyelik bazen de bir indirme tamamlanır ama genelde bir üyelik sonucu işlenen eylemdir. Cpa veya Cps sistemlerine göre daha kazançlı bir model olduğu iddia edilir.Bu modelin içeriğine göre web sayfasına bir kod parçası koyulur ve başarılı eylem sonrasında tutar reklam yayıncısına iletilir. Reklam firmasının ödeme politikasına göre toplanan CPA eylemleri sonunda toptan bir ödeme alınır.

CPA Siteleri Hangileri?

Kısaca CPA dan bahsettikten sonra CPA networküne katılım sağlanabilen networklere değinelim. Türkiye de CPA networkü sunan bazı siteler var fakat anlatacağım yönteme uygun olan yerli bir site göremediğim için bu makalede kaynağındaki siteden kazanç elde etmeyi anlatacağım. Yeri gelmişken yerli cpa sitelerini de belirtmek isterim bildiklerim arasında Reklamaction, Gelir Ortakları ve Xticaret geliyor bu kategoride özellikle reklamaction da güzel cpa networkü var diyebilirim ama genelde üyelik + satış başı gelir elde edilen sistemler var.

Cpa ile Para Kazanmak

Yukarıda Cpa sistemine uzun bir giriş yaptıktan sonra asıl konumuza dönme zamanı geldi. Bahsedeceğim sistem bir niş site üzerinden cpa sistemi ile gelir elde etmeyi hedeflemektedir.

 • Adım 1 Niş Site veya Niş Alan Bulmak

Okuduğum kitapta sistemi deneyen kişi başlangıçta youtube üzerinden gelir elde etmiş fakat işi geliştirdikten sonra bir niş site açıp geliri katlamış. Youtube üzerinden oyun crack leri ve oyun patch leri videoları paylaşmış ve youtube videoları altına anlattığı yöntemdeki programı indirmeye çalışan insnları bir cpa üyesi siteye yönlendirerek form ve anket doldurmaya teşvik etmiş. Programı veya oyun hilesinin kesin çalıştığını gören izleyici kitlesi bu programı ne pahasına olursa olsun indirmenin yollarını arıyorlar ve indirme sayfasına ulaşmak için karşılarına çıkan anketi 10 dk sürse bile doldurup amaçlarına ulaşıyorlar. Her anket yaklaşık yarım dolar civarı ve günde 5 bin defa izlenen bir video düşünün bu yolla ciddi bir gelir elde edilmiş ve kitapta kazanç kanıtları da vardı.

Yukarıdaki örnek niş bulmak için yeterli bir tüyo aslında ama yazar işi biraz daha geliştirip farklı yöntemler geliştirmiş ve film sektöründe cpa yı kullanmayı denemiş.

 • Adım 2 Alternatif Bir Niş Örneği ve Faaliyet

Alternatif yöntem olarak film sektörünü hedefleyen girişimci şu stratejiyi geliştirmiş. Kısa veya uzun zaman içinde çıkacak popüler filmleri keşfederek içlerinden birini seçip bu film için bir niş site açarak bu siteye trafik almak ve cpa ile para kazanmak.

Yeni çıkacak filmleri movie insider sitesinden keşfederek film hakkında bilgiler ve filmin fragmanını edindikten sonra geriye film ile ilgili bir site açıp sitenin seo sunu yaparak google aramalarında siteyi yukarılara taşıyor.

 • Niş Siteyi Kurmak

Örneğin ileriki bir tarihte vizyona girecek olan bir film olan THE LEGEND OF TARZAN a ait ir site açmak. Şuan thelegendoftarzanhd.com domaini boşta ve hemen kaydedip bir site açarak film hakkında sürekli içerikler girip fragan yayınlamak gibi.

Yazar bu kitabı transformers4 zamanında yazdığı için transformers4hd.com domainini kaydederek kazancını bu siteden gerçekleştirmiş. http://html5up.net/ ten bir tema bularak bu temayı kendine uyarlamış. Sonraki adımda ise sitenin fragman kısmının izlenebilmesi için bir kod yerleştirmiş ve fragmanın izlenmesine ancak cpa networkündeki formun doldurulmasından sonra izin vermiş. Bundan sonraki kısım bir cpa networkune katılıp kazançlı bir reklam bulmak.

 • Hangi CPA Networkü?

Yazar bu aşamada gelir oranının yüksek olduğunu iddia ettiği https://www.adworkmedia.com u seçmiş ve buraya kaydolarak üyelik başı gelir veren bir cpa reklam vereni seçmiş. Kodu alarak niş sitesine eklemiş. Adımları kısaca anlatıyorum çünkü önemli olan burada yöntemdir yani bu yöntemden ilham alınarak benzer şekilde cidii kazançlar elde edilebilir. Bu arada ingilizceniz iyi derecede ise denemeye değer bir yöntem denilebilir.

 • Niş Siteye SEO

Eleman bu yöntemle ciddi bir kazanç elde etmeyi planladığı için siteye biraz yatırım yapmış. Amacı transformers hd trailer kelimesi ile youtube ve niş sitede google da 1. sırada çıkmak. Hemen fiver.com dan birileri ile anlaşarak 25 adet makale yazdırıyor, facebook sayfaları yüksek aoneli kişilerden paylaşım satın alıyor, tanıtım yazılarını yazdırıp siteyi yavaş yavaş zirveye taşıyor ve yaklaşık 2 ay içinde site zirveye ulaşarak ciddi bir trafik elde etmeyi başarıyor aşağıdaki google analitik çıktısı geçmişte oluşturulan bu siteye gelen tariğe ait.

cpa ile kazanç

Yaklaşık 2 ay içinde 80 k lık bir ziyaretçi akınına uğrayan bir siteye sahip olan girişimci katıldığı cpa ağından ciddi bir gelir elde etmeyi başarmış. 80 k lık ziyaretçi akınından sonra aylık 20 k  olarak sabitlenen ziyaretçi sayısı aylarca devam ediyor ve elde edilen gelir de düzenli olarak akmaya devam ediyor.

Sonuç

CPA sitelerine üye olarak sadece üyelik başına ödeme yapan bir ağa katılarak ciddi gelir elde edilebilir. Yukarıdaki hikayeden ilham alınarak global bir niş site ile çok ciddi gelir elde edilebilir fakat buradaki önemli nokta sitenin global olması çünkü sadece yerli ziyaretçileri hedefleyerek bu trafik elde edilmez ve bu cpa networkü ile Tr den üye yakalayamazsınız.

Herkese bol kazançlar.

Click Here to Leave a Comment Below 5 comments
Mehmet Can - 19 Şubat 2016

Teşekkürler denemeye değer bir içerik gerçekten

Reply
  Siyahpara - 19 Şubat 2016

  Eğer vaktiniz varsa deneyin derim 🙂

  Reply
murat akyamaç - 20 Şubat 2016

Çok güzel bir paylaşım bu yöntem başka affiliate marketing işlerinde de kullanılabilir akıllıca. Teşekkür ederim verdiğiniz tüyolar için.

Reply
Emirhan Aydın - 20 Şubat 2016

Böyle özel para kazanma yontemlerini nerden buluyorsunuz walla brawo hocam süpersiniz takip ediyorum bu aralar yine paylaşımlara başladınız sevindim uzun zamandır yazmıyordunuz.

Reply
  Siyahpara - 20 Şubat 2016

  Erirhan merhaba,

  Ben gerçekten bu işi seviyorum ve bu işin bir parçası da çk okumak ve araştırmak diyebilirim bende sadece bunu yapıyorum her yöntemi test etmesem bile işe yarayacağını veya yöntemin değiştirilerek başka yerde kullanılacağına inandığım herşeyi paylaşmaya çalışıyorum. Yoğunluktan dolayı uzun süredir bakamamıştım bu aralar epey vaktim oluyor ve buldukça güzel şeyler paylaşmaya devam edicem.

  Reply

Leave a Reply: