Clickbank Nedir

Clickbank Nedir? Clickbank dijital ürünlerin satıldığı online bir pazar yeridir. Dijital içerik yaratıcılarının ürünlerini satabilmek için müşteri ile ürün sahipleri arasında bağlantı kurmayı hedefleyen Global bir satış ortaklığı sitesi / sistemidir.

Clickbank Tanımı

Clickbank Nedir Clickbank nasıl kullanılırClickbank veri tabanında satış amaçlı kayıtlı bütün ürünler herkes tarafından satılabilir, bu satış işlemi sonucunda ürünleri satan herhangi biri sattığı her ürün başına clickbank tan bir komisyon elde ederek bu yolla biriken tutar belirli aralıklarla nakit paraya döner. Clickbank dünyadaki en büyük dijital ürün satış ortaklığı sistemidir, kayıt olan herkes herhangi bir ürünü, dünyanın herhangi bir yerindeki birine satıp bu yolla internetten para kazanabilir.

Clickbank Hakkında Detaylı Bilgi

Clickbank 1998 yılında Tim ve Eileen Barber kardeşler tarafından kurulmuş online bir güvenlik şirketidir. Kurulduğu günden 2011 yılına kadar 100.000 satış ortağı üyesine sahip olan şirket, 2011 de büyük bir sıçrama yaparak satış ortağı üye sayısını 1.500.000′ a çıkarmayı başarmıştır. 2011 yılının Haziran ayında şirket satış ortakları ve ürün sahiplerine yaklaşık 1.8 milyar dolar civarında ödeme yaptığını iddia etmiştir. O dönemlerdeki yıllık geliri 350 Milyon dolar’ a ulaşan şirket, yine aynı dönemde 50.000 adet civarı ürünü bünyesinde bulundururken 200 civarı ülkede hizmet vermektedir.

Clickbank Üyeliği

Clickbank üyeliği tamamen ücretsizdir ve isteyen herkes üye olabilir. Yaşadığınız ülkenin veya konuştuğunuz dilin önemi olmaksızın istenildiği anda üyelik gerçekleşir ve herhangi bir ücret talep edilmez. Clickban a üye olmak için bu linki tıklayın ve açılan sayfada karşınıza gelen alanları eksiksiz doldurun.

Clickbank Ürünleri

Clickbank üzerinde satışa hazır on binlerce ürün bulunur. Bu ürünler genelde dijital ürünler olmakla birlikte son zamanlarda giderek artan fiziksel ürünler de bulunmaktadır. Ürünler farklı kategorilerde yer alır. Clickbank üzerinde 20 ye yakın kategoride ürün bulunur ürünlere ait kategoriye göz atıldığında ürünler satış sayısına yani popileriteye göre üstten alta doğru sıralanmaktadır. Kategori içinde listelenen ürünler, her satırda kısaca detaylandırılmıştır. Detaylar içinde, ürünün kaç paraya satıldığı, %kaç komisyon kazandırdığı, ürün hakkında kısa detay bilgisi, ürünün satış ortakları tarafından ne oranda satıldığı gibi bilgiler yer alır.Ürünleri, satış oranına ve komisyon oranına göre listeleyebilir ve satışını yapmak için dilediğinizi seçebilirsiniz.

Clickbank Satış Ortaklığı

Clickbank a üye olduktan sonra aynı alandaki promote butonuna tıklandığı anda ürüne satış ortağı olunabilir. Bu tıklama sonrasında sistem size özel bir hoplink üretir ve bu link sayesinde ürünün tanıtımını blogunuzda, web sitelerinizde, youtube da, facebook ta, forumlarda, sosyal medya hesaplarınızda ve akla gelen tüm dijital platformlarda paylaşarak para kazanabilirsiniz. Bu link sizin o ürüne ortak olmanız anlamına gelir ve artık size aittir ve ürün clickbank ta var oldukça bu ürünün her satılma durumunda para kazanmaya devam edilir bu süreç yıllarca devam edebilir. Clickbank a üye olurken tüm bilgileri doğru bir şekilde yazmak gerekir çünkü başarılı satışlar sonrasında biriken komisyon tutarı, vereceğiniz bilgiler doğrultusunda size gönderilir. Bu gönderiler bazen banka hesabına aktarılır bazen de çek olarak adresinize postalanır. Postalanan çek, Türkiye de ki bir çok bankada nakte çevrilebilir.

 

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: