Blogger ve Blogcu Seo Açısından Çok Güçlü

Ücretsiz blog servislerinden Blogger.com ve Blogcu.com ile yapılan siteler google sıralamalarında normal bloglara göre daha güçlü konumlarda yerini alıyor. Bunu test etmek için rekabet düzeyi yüksek kelimelerde google araması yapmak yeterli sonuçları incelediğinizde bana hak vereceksiniz.

Oldukça güçlü rekabet düzeyine sahip kelimelerde google arama sonuçlarında sık sık blogger ve blogcu sitelere rastlamak mümkün. Peki bu nasıl oluyor? Google servisi olan blogger a google tarafından torpil geçiliyor denilmekte fakat tamamen yerli bir sistem olan blogcu.com un gücü de blogger dan az değil hatta bazı kelimelerde tek sayfalık blogcu bloglar bile blogger ın önüne geçebiliyor.

Bunu kullanmak ve avantajlarından faydalanmak için ana sitenize içerik girerken diğer yandan bir blogger ve bir de blogcu.com blog açarak ana sitenizi bu bloglara özgün içerikler girerek destekleyebilirsiniz.

Eğer ana siteniz kadar bu servislere de içerik girerseniz ana sitenize rakip olabilecek bir çift paravan bloga sahip olabilirsiniz. Ben bunu bir çok kez yaşadım tek sayfalık bir blogger site içerisinde geçen kelimedeki arama sonuçları verimini sırf o kelime için açılmış bir siteden alamadığım oluyor. Burada önemli nokta blogger ve blogcu blogların belirli bir yere gelene kadar özgün içerikle beslemektir. Bunun gelecekte çok fazla faydasını göreceğe emin olabilirsiniz ayrıca bu bloglar yaşlandıkça elde edilen verim maksimum seviyeye gelecektir.

Paravan olarak kullanacağınız blogger ve blogcu sitelerinizden ana sitenize backlink alırken bu konuda acele etmemenizi tavsiye ederim ayrıca link olayını da abartmayın doğal olarak  işe bakın yani içinde 20 tane yazı olan bir blogcu.com bloğundan ana sitenize 20 yazıdan da link vermeyin en fazla 2 yazıdan link vermeniz yeterli. Link verirken resimlere de linkleme yapabilirsiniz hele birde konunuz 2000 kelimelik uzun bir konuya sahipse belki sizin sitenizin önüne bile geçebilir zamanla.

En çok yapılan hata ise paravanları açtıktan ve ilk postu attıktan sonra hemen ana siteye backlink vermek. Bunu yapmayın yapsanız da hiç bir işe yaramaz çünkü hiç kimse sadece başka sitedeki bir konuya link vermek için blog açmaz Google da bunun %100 farkında olabilecek kadar zeki bir sistemdir. Dediğim gibi doğal olun ve blogları da birbirine bağlamayın genelde bu şekilde yapmanızı tavsiye ediyorlar ama son güncellemelerden sonra bu yönteminde ipliği pazara çıktı ve tamamen çöp oldu.

Sonuç olarak vakit kaybetmeden hemen bir blogcu ve blogger blog açarak zaman zaman bu bloglara özgün makaleler girmeye gayret edin bloglarınızı unutmayın güncel tutun her projede işinize yarayacak güçlü bir paravan blog ikilisi elinizin altında durmuş olur böylelikle.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: