3

Bir Satış Ortağı Olmanın 17 Avantajı

Satış ortaklığı sistemini kullanarak bu işi yapmanın sıradan işlere göre bazı avantajları vardır. İşte size bir affiliate pazarlamacının online pazarlama işindeki 17 avantajı

1. Hiç bir üretim maliyeti yoktur

Satmak için kendi ürününüzü geliştirip satmak hem maliyetli hemde çok uğraştırıcı bir iştir. Eğer siz bir online pazarlamacıysanız bağlı olduğunuz ortaklık sistemlerindeki ürünlerden dilediğinizi seçip hemen online olarak pazarlayabilirsiniz.

2. Satış sistemini düşük maliyetlerle ya da sermayesiz oluşturabilirsiniz

Eğer bir satış ortaklığı işine atılacaksanız buna başlamak için hiç para harcamanıza gerek yoktur. Basit bir sistem kurmak için başlangıç olarak ücretsiz yöntemleri kullanıp hemen ortaklığa başlayabilirsiniz.

3. Hiçbir Lisans Ücreti Ödemezsiniz

Bir ürünün bazı coğrafi lokasyon değişimlerinde genellikle bir takım lisanslama ücretleri bulunur. Fakat satış ortaklığı programlarında böyle bir durum söz konusu değildir dünyanın herhangi bir yerindeki ürünü yine dünyanın herhangi bir bölgesine cebinizden tek kuruş çıkmadan satabilirsiniz.

4. Online olarak her şey satabilirsiniz

Online olarak satılacak ürünler limit yoktur binlerce yüzlerce kategoride binlerce ürünü pazarlayabilirsiniz.

5. Satış deneyimine gerek yoktur

Ben internetten para kazanma işine başladığımda hiç bir satış deneyimim yoktu ama bu bana olumsuz yönde hiç bir etki etmedi. zaten şirketler ve ürün sahipleri mükemmel pazarlama ürünleri sağlıyor onları kullanarak ta herhangi bir ek promosyon maliyetiniz olmaz. Ürüne ait tanıtım araçlarını kullanarak deneyimsiz bile olsanız kolayca satış yapabilirsiniz.

6. Elemana ihtiyacınız yoktur

Satış ortaklığı sisteminde illaki dışarıdan ufak tefek freelance yardımlar alacaksınız ama aslında bunları kendiniz de yapabilirsiniz bu yüzden bu iş modelinde hiç bir şekilde eleman çalıştırmanız ve ona maaş, sigorta vs. masrafı yapmanıza gerek yoktur. Kendi şirketinizi kendi kafanıza göre yönetirsiniz bir deyişle…

7. Ticari bir hesap ya da firma açmanıza gerek yoktur

Bir ticari hesap açmak çok fazla zaman alan ve maliyetli bir iştir. Oysaki bu işte hiç bir şekilde ticari hesap ve firma açılışı, vesaire gibi mali işlemlere gerek yoktur. Sadece bireysel bir banka hesabınızın olması yeterlidir zaten ay sonu ve ortasında yaptığınız satışlardan gelen komisyonları hesabınıza yatırırlar bunun için bireysel bir banka hesabınızın olması yeterlidir.

8. Stok tutmazsınız

Bir satış ortağı olarak hiç bir depolama sistemi ve stok olmadan ürün satabilirsiniz. Hiç bir stok-maliyet kaygınız yoktur bunun için bir bilgisayar ve internet yeterlidir.

9. Sipariş takibini siz yapmazsınız

Ürün temini, depolama, fatura, kredi kartı işlemleri, sevkiyat vs. den tutun hiç bir ticari iş gücü sizin tarafınızdan yapılmaz. Her türlü işlem ürün sahibi veya ürün tedarikçi firması tarafından yapılır.

10. Nakliye yok, getir götür yok

Müşterilere satılan ürünlerin ithalatı, ihracatı, nakliye işleri, gümrükleme, ambalajlama gibi hizmetleri siz yapmazsınız bunu da ürün sahibi veya firma yapar.

11. Müşteri hizmetleri ve destek sizinle ilgili değildir

Her türlü ticari işlemlerde ve faaliyetlerde ayıplı ürünler ve sorunlu müşteriler kesinlikle vardır. Bu işin güzel tarafı ile hiç bir şekilde ürünü, müşteriyi, müşteriden gelen şikayeti siz görmez ve işitmezsiniz. Siz sadece satışı yapıp komisyonunuzu alırsınız gerisi ürün sahipleri tarafından yürütülür.

12. Siz uyurken bile sistem size para kazandırır mı?

Buna bir soruyla cevap vermek istiyorum bu maddenin içeriğini siz doldurun. Bundan başka hangi sistem siz dükkanı kapattıktan (bizim dükkan bilgisayar oluyor) ve akşam eve gittikten sonra uyurken bile size para kazandırır? Evet yanlış duymadınız bu ortaklık modelleri ile siz uyurken bile kurduğunuz sistem size para kazandırmaya devam eder siz onunla ilgilenmeyi kesene dek bu böyle devam eder.

13. Beş kuruşunuz bile yokken hem ithalat hem ihracat yapabilirsiniz

Bu sistem aslında dünyanın en büyük pazarıdır. Cebinizden hiç para çıkmadan bile Türkiye’ den oturduğunuz yerden dünyanın herhangi bir ülkesindeki bir kasabadaki çiftçiye tarım ilacı satabilirsiniz. Tam tersi de olabilir Amerika’da ki bir ürünü Türkiye’deki bir insana satabilirsiniz aslında bu iş bir ithalat ve ihracat olarak ta nitelendirilebilir. İşin en güzel tarafı da bu işleyişi gün içinde defalarca kez tekrarlayabilirsiniz.

14. Evden çalışırsınız

Bence en zevkli yanı da budur. Pijamalarınızı giyip sabah kahvaltınızı yaparken kazandığınız paraların miktarını raporlamak ne kadar güzel değil mi? sabah erken kalkmak ya da geç saatlerde eve dönmek, otobüs beklemek, insanlara dert anlatmak, üşümek, trafik çekmek ve bunun gibi bir çok olumsuzluklardan kurtulursunuz. Sadece kendinize hesap verirsiniz iş sizin işinizdir sonuçta. Benim gibi bu işi yapan herkes te aynı avantajların güzelliğinden memnundur. Kısacası en rahat iş denilebilir.

15. İşiniz her yerdedir

Bir önceki maddede evden çalışmaktan bahsettik ama eve bağlı değilsiniz aslında laptop ve internetin olduğu her yer sizin ofisinizdir. Yer bağımlılığınız yoktur istediğiniz yerden çalışarak para kazanabilirsiniz.

16. Minimum riskli bir iştir

Eğer bu rahatlıkları hemen yaşamak istiyorsanız mevcut işinizi bırakıp bu işe tam zamanlı yönelmek dışında (başlangıçta bunu yapmazsanız yani..) hiç bir riski yoktur. En azından sistemi kavrayana kadar bu işi normal işinizin yanında yapın onun dışında size hiç bir para kaybettirmeyeceği için hemen hemen %0 riskli bir iş olarak kabul edilir.

17. İnternetten Yüksek Gelir Potansiyeli Yakalarsınız

Eğer mevcutta bir işte çalışıyorsanız bilirsiniz aylık olarak ne kadar maaşa anlaştıysanız onun üstüne çıkamazsınız fakat bu sistem sayesinde kazancınızın herhangi bir sınırı yoktur. Siz ne kadar kazanmak isterseniz okadar çok kazanmaya müsait bir sistemdir.
Sonuç olarak hem rahat hem de kazançlı bir sistem olan satış ortaklığı ile internetten para kazanma işi sistemi öğrenene kadar kendi işinizi bırakmadığınız sürece size hiç bir zararı dokunmaz. Aksine ek iş olarak bütçenize katkıda bulunur. Bol kazançlar şimdiden.
Click Here to Leave a Comment Below 3 comments
serdar - 24 Mart 2014

Gerçekten böyle bir iş var mı? 🙂 Ne yalan söyliyim sabah işe gidesim gelmedi bu avantajları görünce internetten para kazanmaya başladığımda bende evden çalışmanın keyfini çıkarıcam :):):

Reply
    Siyahpara - 24 Mart 2014

    evet böyle bir iş var ve dünyada on binlerce insan bu işi yaparak para kazanıyor.

    Reply
necmi - 25 Mart 2014

Emeğine sağlık hocam döktürmüşsün resmen hemen arşive ekledim bu blogu 🙂

Reply

Leave a Reply: