Amerika’ da Ucuz Fiyata Şirket Kurmak

Inc Authority, yaklaşık 30 yıldır dünyanın farklı bölgelerindeki girişimcilerin şirketlerini kurmak için Registered Agent hizmeti sağlar. Yola çıkış amaçlarını, girişimcilerin iş hayatına atılırken onlara uygun fiyatlı ve kaliteli hizmet vermek olarak benimsemişlerdir.

Not: Bu rehber startuplole.com dan alıntıdır

Inc Authority, Amerika’ da ikamet eden veya Amerika dışı girişimcilere ABD’ nin farklı eyaletlerinde şirket kurmaları konusunda destek oluyor. Portföylerinde ABD’nin hemen hemen tüm eyaletleri bulunuyor. Fiyatları da diğer Registered Agent’lara nazaran gayet uygun.

Eğer Amerika’ da uygun fiyata bir LLC kurup, Stripe ile online mağazanızdan kredi kartı ile ödeme almak gibi bir girişiminiz varsa, Inc Authority başlangıç için en uygun çözümdür. En uygun fiyatlı çözüm olmasının sebebi ise ABD içi veya dışı fark etmeksizin EIN hizmetini 49$’ a vermeleri. Yani şirketiniz kurulduktan sonra iş başında ödediğiniz 49$ dolar sayesinde EIN hizmetinden yararlanmış oluyorsunuz.

Inc Authority, müşteri memnuniyeti olarak gayet iyi bir referans sağlıyor. Trustpilot üzerinden yapılan gerçek müşteri yorumları bunu kanıtlıyor.

Inc Authority ile şirketinizi benim referansımla kurarsanız kurulum aşamasında ekstra %20 indirim uygulanır. Kampanya sınırlı bir süre geçerli olduğunu söylüyorlar bu konuda bir yaptırımım yok ne yazık ki.

Gereksinimler ve Bilinmesi Gerekenler

 • Inc Authority şirket kurulumu için (ABD’ de ikamet etmeyen girişimciler) size ücretsiz bir sanal adres hizmeti vermez. Fakat bunun için yazının devamında size, çalışan ücretsiz bir çözüm sunacağım.
 • Kimlik veya pasaport gerekmez her şey online yürütülür
 • EIN için IRS’ ye 49$ karşılığında sizin için form doldurup EIN’ ınızı dijital olarak teslim ederler
 • Diğer Registered Agent firmalarına göre maliyetleri düşüktür. Hatta en ucuzudur diyebilirim.

Inc Authority ile Amerika’ da Şirket Kurma Maliyeti

Şirketi hangi eyalette kuracağınıza bağlı olarak bilindiği üzere eyalet bazında farklılık gösteren tek seferlik kurulum başlangıcında ödenmesi gereken eyalet dosyalama ücretleri bulunur. Bunlar eyaletlere göre farklılık gösterir ayrıca bazı eyaletlerde, devam eden yıllarda bu ücretleri ödemeniz gerekirken bazı eyaletlerde bulunmaz. Yani 0$ dır.

Bu rehberde, Kentucky eyaletinde şirket kurma adımlarını uygulayacağız bu yüzden maliyetleri bu eyaleti baz alınarak hesaplamaya çalıştım. Bu dosyalama ve kurulum ilk ücretleri zaman zaman değişebiliyor an itibari ile maliyetler aşağıdaki gibidir.

Kentucky eyaleti Dünyanın her yerinden yeni girişimcileri kabul eden girişimci dostu bir eyalet. Bir çok dropshipping girişimcisi ve dijital ürün-hizmet satıcıları, şirketini kurmak için Kentucky eyaletini tercih ediyor. Hem yıllık dosyalama ücreti inanılmaz ucuz, hem de yabancı girişimciyi bunaltmayan politikaları var. Bu yüzden yeni girişimler için tercih edilebilir bir eyalet diyebiliriz.

Kaliforniya ve Hawaii gibi eyaletler kesinlikle tercih edilmemeli çünkü eyalet vergileri oldukça yüksek.

Kurulum İçin Tek Seferlik Maliyetler

 • Kentucky eyaleti için kurulum aşamasında ödenecek dosyalama ücreti 40$ ‘ dır
 • Adres için yazının devamında anlatacağım ücretsiz yöntem ile ödeme yapmanıza gerek yok.
 • ABD’ de sanal telefon numarası : 3$ (Zadarma üzerinden alabilirsiniz)
 • EIN hizmeti için 49$ 
 • Şirket Sözleşmesi 89$

Toplamda 179$ olan bu paket üzerinden %20 indirim alacaksınız ve şirketinizi EIN dahil 150$‘ a kurabileceksiniz.

Kurulum Sonrası Aylık – Yıllık Maliyetler

 • Kentucky eyaletinde her yıl eyalete 15$ franchise tax ödemeniz gerekir. Bu meblağ gerçekten yıllık gider olarak oldukça uygun.
 • Sanal telefon numarası : 3$ /Ay (Zadarma üzerinden alabilirsiniz)
 • Registered Agent yıllık hizmet bedeli 99$ / Yıl (Hemen hemen tüm firmalar içinde en uygun fiyatlı Registered Agent hizmeti sunuyorlar)
 • Toplamda yıllık şirket masrafınız 150 doların altında ve bu rakam gerçekten çok uygun.

Inc Authority  ile Amerika’ da LLC Şirket Kurulum Adımları

Yukarıdaki açıklamaları okuyup yıllık ve aylık masrafları göz önünde bulundurduktan sonra Inc Authority ile Amerika’ da LLC şirket kurmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • İlk olarak Inc Authority web sitesine giriş yapıp ana sayfadaki “START NOW FOR FREE” butonunu tıklayın.

Sonraki sayfada, işletme türünü ve LLC’yi oluşturmak istediğiniz eyaleti seçebilirsiniz.

 • Business type olarak LLC, State (eyalet) olarak Kentucky seçiyoruz ardından Save and continue düğmesine basarak devam ediyoruz.

 • Bu adımda işletme sahibi hakkında bilgileri girmemiz gerekiyor. Ad, soyad, e-posta ve Zadarma dan kiraladığınız ABD telefonunu girip alttaki sözleşmeyi kabul ederek bir sonraki adıma geçiyoruz

 • Bu adımda LLC şirketin detaylarını girmemiz isteniyor. Şirketiniz için bir ad yazıp işiniz hakkında kısa bir ingilizce açıklama girebilirsiniz. E-commerce veya Digital Product Sales yazıp aşağıdaki kutucukları (Will your business accept credit card payments? yani kredi kartı ödemeleri kabul edip etmeyeceğinizi soruyor. ) Yes deyip online kutusunu işaretleyip bir sonraki adıma geçebiliriz.

 • Amerika’ da ücretsiz adrese sahip olmak

Bu aşamada size ücretsiz adres sağlayan bir posta firmasından faydalanacağız. Ücretsiz üye olarak size bir adres tahsis ediyorlar. Bu sayede size gelen bir evrak vs. varsa gönderimini ücretli yapıyorlar hem de bu adres üzerine şirketinizi kurmuş oluyorsunuz. Durum gayet basit ve net.

Bu site shipito. Shipito.com ‘a  buradan ücretsiz hesap açarak anında bir adres sahibi olabiliyorsunuz.

Adımlar:

Shipito.com gidip signup  a tıklayarak üyelik için bilgilerinizi doldurun.

Ad, soyad e-mail ve telefon bilgilerinizi girip bir şifre belirleyin. Hemen yandaki sütundan Free Account seçin.

E-postanıza bir doğrulama linki gelecektir. Tıkladığınız anda aşağıdaki gibi bir pencere açılacak ve adresiniz hazır.

Bu adres üzerine şirket kurulacak fakat aynı zamanda bu hizmeti faklı amaçlar için de kullanabilirsiniz. Örneğin, Amerika’ dan bir şeyler satın aldığınızda bir kaç paketi birleştirip Türkiye’ deki veya farklı bir coğrafyadaki adresinize postalıyorlar. Kazandıkları nokta aslında burası bir komisyon karşılığı posta hizmeti. Ayrıca şifrenizle oturum açarak sitenin yönetim paneline oturum açabilirsiniz buradan postalarınızı vs. takip edebiliyorsunuz.

Stripe doğrulamasında sorun çıkar mı?

Şimdi bu adres üzerine şirket kurulur mu? Stripe onay alınır mı? gibi sorular aklınıza gelebilir veya sağdan soldan duyumlar almış olabilirsiniz. İnanın hiç problem yok gayet açık ve net kuruluyor ve stripe onayı alınıyor. Stripe sizden iş adresinizi doğrulamanız için bir belge isterken bu belge seçeneklerinin içinde şirket kurulum belgesi de bulunuyor. Şirket kurulum lisansınızı stripe a adres doğrulamak için sunabiliyorsunuz ve kabul görüyor. Daha önce defalarca uygulandı ve herhangi bir sorunla karşılaşılmadı emin olabilirsiniz. Çünkü Stripe sizden fiziksel postaları alabileceğiniz bir adres istiyor, orada ikamet ettiğiniz bir adres değil. Stripe onayı hakkında burada aydınlatıcı bir rehber var ayrıca okumanızı tavsiye ederim.

 • Şimdi shipito dan aldığınız adresi aşağıdaki adımdaki ekrana girebilirsiniz. Shipping adres ile aynı adres kutucuğunu işaretleyip aşağıdaki mesajları telefonuma almak istiyorum kısmını işaretleyip bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

 • Bu adımda standart 7 gün sürecek şirket kurma süresini hızlandırmak için ekstra ücret ödeyebilirsiniz. Süreyi biraz daha kısaltmak için seçim size kalıyor.

 • EIN numarasını Inc Authority üzerinden hizmet alarak 49$karşılığında sizin için almalarını isteyebilirsiniz. Son dönemde EIN çok uzun sürüyor ve ABD dışı işlemler ekstra uzatılıyor ve bazı sorunlar çıkabiliyor. Bu yüzden bu konu oldukça önemli 49$ ödeyerek devam etmek size avantaj sağlar ve banka, stripe hesaplarını açma aşamasına geldiğinizde size zaman kazandırır.

 • Bu adımda, sözleşmeyi dahil etmek önemli bu sözleşme alında şirketin sahibi olduğunuzu kanıtlıyor ve aynı zamanda işletmenizi destekleyen eyalet yasasını temsil etmektedir. 89$ ekstra maliyet eklenecek fakat bu önemli. Seçime ekleyerek devam edin.

 • Bundan sonra size ekstra eklentiler sunulur. Bunlar, dava koruması (dava açıldığında reddeden bir sözleşme) Express teslimat (Belgelerinizi hızlı bir şekilde postalama) Alan adı yani domain (29$ çok yüksek işaretlemeyin) Bu seçenekler stripe hesabı açma aşamasında gerek durulmuyor fakat farklı bir iş yapacaksanız dava koruma hizmetini dahil edebilirsiniz. İsterseniz bu hizmetleri panelinizden sonra da ekleyebiliyorsunuz.
 • Son olarak, LLC şirketinizi kaydettirmek için ödeme yapmanız gerekecektir. Hesaplanan maliyetler şunlar olmalı;
  • EIN / Vergi Kimliği – 49 $
  • İşletme Sözleşmesi – 89 $
  • Kentucky Eyaleti Dosyalama ücreti – 40 $
 • Bu aşamalar sırasında karşınıza bir %20 indirim kupunu çıkacaktır. Bazen kupon, erken de çıkabiliyor bazen sayfayı kapatmaya kalkıştığınızda çıkıyor bunu hemen gördüğünüzde uygulayın. Bu sayede size toplam fiyat üzerinden %20 indirim yapılacak. (yukarıdaki fiyatlar indirim sonrası revize edilecek)

Delivery option kısmını free $0 işaretleyin. Billing adres kısmını şirketinizin adresi olarak seçebilirsiniz veya Türkiye’ de ki adresinizi de girebilirsiniz. Şirket belgelerinde çıkmaz.

İndirimsiz Toplam Ödenmesi Gereken Fiyat

Kupon kodu uygulandıktan sonra indirimli toplam ödenmesi gereken size özel fiyat 150,40 $

Bu adımları uyguladıktan sonra indirimli fiyattan ödemeyi yapıp, hemen siparişi vererek şirket kurulumunu başlatmaları için Inc Authority yi kiralayabilirsiniz.

Şirket kurulumu bu eyalet için yaklaşık 7 iş günü sürecek (eğer hızlandırma hizmeti almadıysanız) Sonrasında şirket kuruluş belgelerinizi panelinizden indirip elektronik olarak muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca e-mail ile de bildirim yapıyorlar.

Şirket kurulduktan sonra sizin için EIN başvurusu yapacaklar böylece EIN numaranızı aldıktan sonra artık banka hesabınızı açabileceksiniz. Amerika’ da Banka Hesabı Açmak rehberine göz atabilirsiniz. Ardından Doğrulanmış Bir Stripe Hesabı Açmak için bu rehberden faydalanıp online işinizi kurabilirsiniz.

Banka hesabı ve stripe hesabı için EIN beklemelisiniz. EIN olmadan bu hesapları açamazsınız. Herhangi bir sorunuz veya aklınıza takılan bir bölüm varsa iletişim formunu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz.

Bol şanslar!

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: