2

Affiliate Veren Siteler Bulmak ve Adwords ile Desteklemek

Affiliate Marketing konusunda son günlerde araştırmalarımı yoğunlaştırdım ve satış ortaklığı veren siteler, ürünler, hizmetler vs. bulmak için bir araştırmaya girdim.

Eğer Affiliate Marketing hakkında pek bilginiz yoksa ilk olarak Affiliate Marketing Nedir? sonrasında da Affiliate Marketing Nasıl Yapılır? yazılarını okumanızı öneririm. Çünkü damdan düşer gibi bu işe atlarsanız bırakın internetten para kazanmayı üstüne cebinizdeki paradan da olursunuz.

Şimdi size Affiliate Marketing yapabilmeniz için nasıl site bulacağınızı anlatmaya çalışıcam. Aslında satış ortaklığı veren sitelerin bulunması pek zor değil işin özü ürünlerin reklamını web sitesi ürünlerinden yapmak yerine küçük bütçelerle reklam vererek kolunuzu bile kıpırdatmadan para kazanmak.

Adwords Reklamları ile Affiliate Marketing

Bunun için de devreye reklam vermek giriyor reklam denince akla ilk olarak Google adwords gelir en azından benim aklıma ilk gelen o. Fakat google adwords üzerinden satış ortaklığı yapmak denildiğinde herkes çok korkuyor nedense. Sanki milyon dolarlarınız batacakmış gibi aslında bunun sebebi insanları yersiz yere bilgisiz kişilerin korkutması.

Satış ortaklığı politikalarını okumak şart

Adwords den korkmayın aslında her şey  o kadar açık ve net ki. Adwords reklamları bir politikayla işler ve reklamları onaylayanlar çoğu zaman insanlardır. Onlar sizin niyetinizi bilemez yaptıkları tek şey politikalara uygun reklam verilip verilmediği okadar.

Bu noktada yapılması gereken tek iş, adwords reklam politikalarına uygun reklam vermek. Politika denildiğinde akla yüzlerce sayfa sıkıcı yazı gelmesin. Biz sadece satış ortaklığı ile ilgili politikalarla ilgileneceğiz.

Politika aşağıda yani adwords üzerinden reklamla satış ortaklığı yapacak kişilerin okuması gereken tek yer burası buna uygun bir reklam yaptığınızda kabul edilmeme şansı yok çünkü onlara bu iş için para ödüyorsunuz aklınıza gelen herşeyi sorabilirsiniz zaten iletişim kısmından yazdığınız zaman sizi telefonla özel numaradan arıyorlar google çalışanları 🙂

https://support.google.com/adwordspolicy/answer/14844

Politikaya göz gezdirin ilgili bağlantıları da okuyun bu politikanın özeti kısaca şöyle;

Reklam verdiğiniz site ve link aynı olmalı yani url kısaltma servislerini kesinlikle kullanmayın. Örneğin örneğin tencere satacaksanız tencere sitesinden size verilen ref linkiyle yine o tencerenin bulunduğu siteye insanları yönlendireceksiniz okadar.

Bunun yanında tencereyi kendi sitenizden satmayı planlıyorsanız reklamı kendi sitenize yönlendirebilirsiniz. Sitenizde satış ortaklığı linkini açıkça yayınlayabilirsiniz ama yapmanız gereken bir kaç iş daha var. Tencere hakkında benzersiz bir inceleme ve ayrıca birkaç tencereyi de aynı yazıda iyi kötü olarak karşılaştırma. 5 tane farklı marka tencereyi karşılaştırıp sizin satmayı planladığınız tencereyi ön plana çıkarıp satın almak için tıklayın linkine ref i eklediğinizde işlem tamamdır.

Basitçe Affiliate Veren Ürün ya da Site Bulmak

Şimdi bu tip siteleri nasıl bulacağınıza bakalım örneğin parfüm satacaksınız google da aratın aşk parfümü satış ortaklığı diye sadece örnek veriyorum.

affiliate marketing sistemi

Buradaki resimde medikalize firmasının bir satış ortaklığı sistemi olduğu bariz ortada işte bir adet bulduk bile. Hemen üye olup Affiliate linkinizi alın ve reklamı basın. Bir sonraki yazıda adwords kuponu bulma ve etkinleştirmeyi anlatıcam size o zamana kadar siz hangi pazarda etkili rol oynayacağınızı belirleyin. Parfüm, tencere, tava, çiçek, böcek ne satmak istiyorsanız çnce onun analizini yapın.

Bir de satış ortağı olduğunuz firmaların güvenilir olduğunu ve ödemeyi ne sıklıkla yaptığını da araştırmak gerekiyor.

Bu arada yukarıdaki resme bakarsanız aşk parfümü yazdığınızda sayfanın her yeri reklamla dolu bu demek oluyorki bu parfüme bir çok reklam veriliyor yani boşa reklam vermez kimse demekki komisyon oranı yüksek ya da çok satıyor insanlar sürümden kazanıyor.

Bir sonraki makale de adwords e ne kadarlık bir bütçeyle nasıl bir giriş yapmanız gerektiğini anlatmaya çalışıcam. Ayrıca sürpriz kupon kodlarını da alma tekniklerini öğreticem. Şimdilik bu kadar hadi sağlıcakla kalın.

Click Here to Leave a Comment Below 2 comments
mahmut - 7 Ekim 2014

Ben bahsettiğiniz medikalize.com.tr yi 2 aydır kullanıyorum ve 8562 tl ödeme aldım 2 ayda. tavsiye ederim. baya araştırma yaptım bu adamlar bu işin eniyisi.

Reply
    nalan - 15 Şubat 2015

    Merhaba
    2 Ayda bu kadar yüksek bir rakamı nasıl kazandın! Senin için bir sakıncası yoksa aldığın ödeme dekontunu ve Deneyimlerini bizimle paylaşırsan sevinirim. Güvenilir ve satılabilir ürünü olan iyi kazandıran satış ortaklığı bulmak epey zor. Yardımlarını bekliyoruz.

    Reply

Leave a Reply: