1

Affiliate Marketing’de Dikkate Değer Detaylar

İyi bir web sitesi kurmak, bir ortaklık sistemi bulmak ve hemen pazarlama işine başlamak pek zor bir iş değildir. Siteyi kurup ortaklık programlarına üyelikler tamamlandıktan sonra eğer satışlar umduğunuz gibi gitmediyse hata yaptığınız bazı noktalar var demektir.

En çok yapılan pazarlama hatalarından biri, çok yüksek fiyata satılan ve yüksek komisyon bırakan bir ürün seçip ortaklık linklerini siteye ekleyip trafik çekme umuduyla para kazanmayı düşünmektir. Aslında mantık doğru olabilir ama tam olarak doğru olduğu söylenemez.

Yüksek fiyattan satılan ve yüksek komisyon ödeyen ürünleri seçip pazarlamak aslında harika bir fikir ama, dikkat edilmesi gereken en önemli detay değil. Ürünlere satış ortağı olurken dikkat edilmesi gereken çok daha önemli unsurlar vardır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bir kaç detayı sizinle paylaşmak istedim;

1. Ürünün, bilindik bir satıcı tarafından hazırlandığına dikkat edin. Dönüşüm sağlamayan bir siteye trafik çekerek zaman ve para harcamak istemiyorsanız bu madde oldukça önemlidir.

2. Sitenizde tanıtımını yapacağınız ürünlerin tanıtım materyallerinin olduğundan emin olun. Bannerlar, grafikler ve siteyi tanıtmak için kullanabileceğiniz diğer araçlar sağlayan bir ürün arayın. Ayrıca, ürünün satıldığı ortaklık sitelerinin ödeme seçeneklerine dikkat etmek gerekiyor. Havale, eft, kredi kartı ve kredi kartına taksit seçeneklerinin bulunması alıcılar tarafından önem arz eder.

3. Satış sayfalarına dikkat. Ürünün satış sayfasının başarılı olması gerekir. Kötü bir tasarıma sahip yavaş açılan veya anlaması güç karmaşık sayfaları olan ürünlerin geri dönüşüm oranı çok azdır. Ayrıca satış sayfasında ürün hakkında destek olunabilecek bir iletişim yönteminin veya bir e-posta adresinin olduğundan emin olun. Çünkü insanlar ürünleri satın aldıktan sonra ürün sahibine doğrudan ulamak isterler, karşılarında bir muhatap bulunması artı puan kazandırır.

Click Here to Leave a Comment Below 1 comments
Erhan YALÇIN - 17 Şubat 2017

Merhabalar; yazılarınızı takip ediyorum yazdığınız yazılar ilgi alanımla doğru orantılı iletişime geçip bilginizden fayda etmek isterim . uzunca bir zamandır e ticaretle ilgili araştırma yapıyorum fakat geri dönüşüm sağlayacak bana uygun bi alan bulamıyorum araştırmaya devam edeceğim. Saygılarımla…

Reply

Leave a Reply: