İyi bir web sitesi kurmak, bir ortaklık sistemi bulmak ve hemen pazarlama işine başlamak pek zor bir iş değildir. Siteyi kurup ortaklık programlarına üyelikler tamamlandıktan sonra eğer satışlar umduğunuz gibi gitmediyse hata yaptığınız bazı noktalar var demektir.

En çok yapılan pazarlama hatalarından biri, çok yüksek fiyata satılan ve yüksek komisyon bırakan bir ürün seçip ortaklık linklerini siteye ekleyip trafik çekme umuduyla para kazanmayı düşünmektir. Aslında mantık doğru olabilir ama tam olarak doğru olduğu söylenemez.

Yüksek fiyattan satılan ve yüksek komisyon ödeyen ürünleri seçip pazarlamak aslında harika bir fikir ama, dikkat edilmesi gereken en önemli detay değil. Ürünlere satış ortağı olurken dikkat edilmesi gereken çok daha önemli unsurlar vardır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bir kaç detayı sizinle paylaşmak istedim;

1. Ürünün, bilindik bir satıcı tarafından hazırlandığına dikkat edin. Dönüşüm sağlamayan bir siteye trafik çekerek zaman ve para harcamak istemiyorsanız bu madde oldukça önemlidir.

2. Sitenizde tanıtımını yapacağınız ürünlerin tanıtım materyallerinin olduğundan emin olun. Bannerlar, grafikler ve siteyi tanıtmak için kullanabileceğiniz diğer araçlar sağlayan bir ürün arayın. Ayrıca, ürünün satıldığı ortaklık sitelerinin ödeme seçeneklerine dikkat etmek gerekiyor. Havale, eft, kredi kartı ve kredi kartına taksit seçeneklerinin bulunması alıcılar tarafından önem arz eder.

3. Satış sayfalarına dikkat. Ürünün satış sayfasının başarılı olması gerekir. Kötü bir tasarıma sahip yavaş açılan veya anlaması güç karmaşık sayfaları olan ürünlerin geri dönüşüm oranı çok azdır. Ayrıca satış sayfasında ürün hakkında destek olunabilecek bir iletişim yönteminin veya bir e-posta adresinin olduğundan emin olun. Çünkü insanlar ürünleri satın aldıktan sonra ürün sahibine doğrudan ulamak isterler, karşılarında bir muhatap bulunması artı puan kazandırır.

5 YORUM VAR

 1. Merhabalar; yazılarınızı takip ediyorum yazdığınız yazılar ilgi alanımla doğru orantılı iletişime geçip bilginizden fayda etmek isterim . uzunca bir zamandır e ticaretle ilgili araştırma yapıyorum fakat geri dönüşüm sağlayacak bana uygun bi alan bulamıyorum araştırmaya devam edeceğim. Saygılarımla…

 2. Mrb hocam internet pazarlama alaninda turkce kaynak hiç yok denecek kadar az bunun için sorularima can verirseniz sevinirim.. 2011 yılın da gomass eğitim ve master kazanç almıştım satış ortaklığı ile ilgili ama pek başarı sağladım sayılmaz masaüstünde bir kösede yıllardır. gerçekten ciddi kazançlar saglanabilirmi satış ortaklığı ile mantık olarak güzel ama pratikte zor geldi bana türkiye de satış ortaklığı siz ne düşünüyorsunuz..kitabinizi almak isterim ama diye içeriğinden farklı neler var içerisinde birde goomas ve master kazanç var bende bunların harici bi fayda saglar mi? Şimdiden teşekkürler..
  Hata Simgesi
  Adres bulunamadı
  signagehouse.com alanı bulunamadığından iletiniz info@signagehouse.com adresine teslim edilemedi. Alanda yazım hatası veya boşluk karakteri olup olmadığını kontrol edip tekrar deneyin.
  Uzak sunucunun yanıtı şuydu:
  DNS Error: 28769152 DNS
  Mrb hocam internet pazarlama alaninda turkce kaynak hiç yok denecek kadar az bunun için sorularima can verirseniz sevinirim.. 2011 yılın da gomass eğitim ve master kazanç almıştım satış ortaklığı ile ilgili ama pek başarı sağladım sayılmaz masaüstünde bir kösede yıllardır. gerçekten ciddi kazançlar saglanabilirmi satış ortaklığı ile mantık olarak güzel ama pratikte zor geldi bana türkiye de satış ortaklığı siz ne düşünüyorsunuz..kitabinizi almak isterim ama diye içeriğinden farklı neler var içerisinde birde goomas ve master kazanç var bende bunların harici bi fayda saglar mi? Şimdiden teşekkürler..

  • Merhaba,

   E-kitapta aydınlatıcı ve kesin kazanç sağlanamıza yardımcı olacak bilgiler mevcut. Farklı yöntemler öğrenmek isterseniz ödeyeceğiniz cüzi miktara değer. Pişman olmazsınız.

 3. Mrb hocam yine ben.. e kitap hakkında sorularım size ulaşmıyor mail adreslerini hata veriyor başka bir iletişim araci olursa daha iyi ve kolay olucak lutfen..

YORUMLA

Yorumunuzu girin
Adınızı yazın