Affiliate Marketing için Adwords’e Kaç Para ile Başlamalıyım?

Bir önceki yazıda Affiliate Marketing ile çalışan siteleri bulmak ve Adwords reklamları sayesinde Affiliate Marketing ile internetten para kazanmak konusunu anlatmaya çalıştık.

Yazının sonunda Adwords’ e ne kadar kredi ile giriş yapabileceğinize dair bir yazı yazacağımı ve adwords kupon kodu almayı anlatacağımı söylemiştim. Bu yazı diğerine göre daha görsel olacak çünkü adım adım adwords hesabı açma ve kupon kodunu alıp hesaba ekleme işlemini detaylandıracağız.

Adwords hesabı için bir google üyeliği gerekli mi?

Sanırım google hesabı olmayan yoktur yoksa bir google hesabı açmanız lazım yanlış hatırlamıyorsam adwords e üye olurken başka bir mail adresi de yazabiliyorsunuz ama google hesabınız olursa daha iyi olur çünkü adwords ile analitik vs. gibi diğer google servislerini de kullanacağınız zamanlar gelebilir.

Google hesabınızın olduğunu var sayarak Adwords e kayıt yapma işlemine geçiyorum.

Google Adwords Üyeliği Nasıl Yapılır?

adwords.google.com.tr adresine tıklayarak google adwords sayfasını görüntüleyin. Eğer daha önce adwords hesabınız yoksa şöyle bir sayfa sizi karşılayacaktır.

google adwords üyeliği 1. adımYukarıdaki sayfayı açtığınızda ilgili alanları doldurun ve kaydedin kişisel bilgilerinizi doğru olarak girmeniz gerekiyor merak etmeyin herhangi bir problem olmaz telefonunuzu bile yazabilirsiniz çünkü ekstra bir durum olduğunda google çalışanları sizi özel numaradan arıyorlar:)

Her neyse üyeliği tamamladıktan sonra gmail hesabınıza google adwords e hoş geldiniz gibi birkaç mail geliyor klasik olarak otomatik gönderiyorlar vaktiniz varsa inceleyin reklam vermek ve pazarlama yapmakla ilgili güzel eğitimler var içinde hemde Türkçe.

Üyeliğinizi sorunsuz tamamladıktan sonra sıra ilk olarak kupon kodu bulmaya geldi.

Google Adwords’den Kupon Alma

Google yeni reklamverenler bulmak ve bu kişileri reklam vermeye teşfik için sürekli olarak kupon kodu dağıtır bunu teşfik amaçlı yapıyorlar yani yeni reklamveren kazanmak için. Kupon kodları sürekli olarak değişiyor yani kimi zaman 75 TL kimi zaman 100 TL veriyorlar genelde kupon kodlarını şu linkten dağıtırlar .http://www.google.com.tr/adwords/coupons/

Eğer link değiştiyse gogle a adwords kupon kodu yazın ilk sırada google sitesi çıkar oradan kupon bulabilirsiniz. Şu an yukarıdaki kupon sitesi çalışıyor ve 100 TL lik bir kupon aktif durumda.

adwords kupon almakYalnız bu kuponda şöyle bir durum var kuponu kledikten sonra ‘% TL lik bir ödeme yapmanız lazım ki 100 TL lik kuponu kullanabilin yoksa tek başına 100 TL lik kupon işe yaramıyor neyse devam edelim.

Kuponu hesabımıza tanımlayabilmemiz için mail adresinizi yazın ve kuponu gönder e basın sonrasında mailinizi kontrol edin kupon gönderilmiş olmalı.

adwords kupon almaŞimdi maili görüntüleyip kuponu kopyalayın ve adwords panelinize geçin.

adwords kupon ekleme ve üyelik açmakKopyaladığınız kuponu adwords panlinizde yukarıdaki ayarlar dişlisine tıklayıp faturalandırma linkine gelin.

adım adım adwordsFaturalandırma linkine bastıktan sonra aşağıdaki gibi bir eklen gelecek bu ekranda promosyon kodlarını yönet e tıklayın.

adwords kupon ekleme 3Kopyaladığınız kodu aşağıdaki bölüme ekleyin.

adwords reklam kuponu eklemeEkleme işleminden sonra sol bölümde aşağıdaki gibi bir ileti göreceksiniz. Şu andan itibaren kupon uygulandı fakat dediğim gibi tek başına bir işe yaramıyor maalesef. Ama en azından 25  TL lik bir bütçe ile işe başlamış oluyorsunuz.

adwords 9Eğer kuponunuzdan gelen 100 TL yi kullanmak istiyorsanız 25 TL lik bir ödeme yapmalısınız aşağıdaki örnekte benim yaptığım ödemeyi görüyorsunuz 25 TL yatırdım. Yeni yatırdığım için şuan beklemede görünüyor 1-2 saat içinde bakiye buraya yansıyacak.

adwordse para yatırma işlemiBu sırada para hesaba geçene kadar bir kampanya hazırlayabilirsiniz. Ben bir kampanya hazırladım ve ödeme hesaba yansıdığında r

reklam direk olarak aktif olacak.

adwords10

 

 

Reklamı oluşturup anahtar kelimeyi seçtikten ve kaydettikten sonra kampanyanızı tıklayıp anahtar kelimeler tabına geçtikten sonra her bir anahtar kelimenin yanında reklamın akibeti hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Aynı şekilde kampanyalar hakkında da örneğin oluşturduğum kampanya henüz para hesabıma işlenmediği için ve reklam onay sürecinde olduğu için henüz etkin değil.
adwords 11Google Adwords e üye olup kupon kodu eklemek bu kadar şimdi sıra kazançlı kampanyalar bulmakta. Maalesef google yayıncı politikalarından dolayı buradan hangi ürünlere ne kadar reklam basmanız gerektiğini söyleyemiyorum. Bunun için internette araştırma yapabilirsiniz ve kazançlı ürünler bulabilirsiniz.

Eğer bu size zor geliyorsa ya da internetteki bilgilere güvenmem diyorsanız o zaman Affiliate Marketing sistemini kullanarak adwords ile hangi sitelere reklam basmanız gerektiğini profesyonel kaynaklardan öğrenebilirsiniz. Şu linkteki kaynağı size önerebiliriz özellikle adwords ile clickbank ve yerli affiliate marketing sitelerine reklam basıp nasıl internetten para kazanabileceğinizi klay yoldan öğrenirsiniz bu kaynak sayesinde.

Dikkat edin!

Genelde adwords hesabı açıp kısa yoldan zengin olmak için hemen para yatırıp xticaretteki internetten para kazanma kitaplarını satmaya çalışıyor girişimciler. Boşuna uğraşmayın kabul etmezler ve 2. uyarıyla beraber adwords hesabınız kapatılır içerideki bakşye de çöpe gider. Bu yüzden reklamlarınızı her ortaklık programında kullanmayın. Yani öncelikle reklam verme tekniğini öğrenin bu iş ayrı bir uzmanlık alanı ve önemli bir konu.

Eğer internetten çok para kazanmak istiyorsanız bazı durumlarda küçük yatırımlar yapmak şart yoksa sıfır sermaye ile para kazanmak imkansız değil ama zor diyebilirim.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: